Skocz do zawartości

Odbudowa Tigra


spetsnaz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
Wiadomo że lata ale by się chciało już widzieć postępy i kibicować. Rozumiem że lepiej nie pisać co najbardziej potrzeba bo zaraz ceny tych części idą w górę; ( mam nadzieję że za jakiś czas będzie pokazana zespawana wanna z tych puzzli do wcześniej pokazano pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Legenda o Tygrysie. Pozwolę sobie opisać historię słyszaną od mojego pracownika. Lubelskie miejscowość Goraj. Niemcy wycofują się w kierunku Frampol-Goraj-Chrzanów-Modliborzyce-Annopol. Niemiecki czołg Tygrys" przejeżdża przez rynek Goraja kierując się na wąską groble pomiędzy stawami (zalewem) za kościołem. Grobla nie wytrzymuje obciążenia czołg wpada z całą załogą w wodę, pogrąża się na tyle głęboko ze nikt z załogi nie ocalał. Być może to jeden z tych czołgów opisanych we wspomnieniach poniżej.

Źródło: https://andrzejburlewicz.wordpress.com/2013/06/01/wyzwolenie-goraja-w-1944-roku-ucieczka-niemcow-i-wkroczenie-wojsk-rosyjskich/

Wyzwolenie Goraja w 1944 roku-Ucieczka Niemców i wkroczenie wojsk Rosyjskich

Dokładnie widzę ustawione działa, zamaskowane gałęziami drzew, a obok w wykopanych schronach poruszają się hełmy na głowach niemieckich artylerzystów. Sama szosa już pusta, tylko od czasu do czasu pędzą po niej w różnych kierunkach pojedynczy motocykliści. Nie dochodząc do brukowanego odcinka łączącego wieś z szosą, a kończącego się mostem naprzeciwko budynku szkolnego, słyszę wyraźnie warkot motorów i szczęk gąsienic, jadących czołgów.

Zatrzymuję się przy jednej ze stodół i szukam wzrokiem, gdzie one się znajdują. Zobaczyłem je wśród wierzb na tej właśnie serpentynie, jak zjeżdżały do szosy. Wyraźnie widzę trzy pierwsze, z których jeden już wyszedł z ostrego zakrętu na prostą drogę zmierzając w kierunku Goraja. Popatrzyłem w prawo i zrozumiałem, że są to czołgi niemieckie, gdyż koło baterii armat zalega zupełny spokój jak gdyby ich w ogóle nie było. W pewnej chwili jednak wszystko potoczyło się jak na wojnie, a mnie automatycznie jak stałem przycisnęło do ziemi. Stało się to wtedy, kiedy drugi czołg wyjeżdżał na szosę, a od strony folwarku Abramów rozległa się seria z ciężkiego karabinu maszynowego — zrzutowego MG—42 oddana w kierunku jadących czołgów. Trzy odmierzone dokładnie, jedna za drugą oraz trzecia. Szukam szybko miejsca skąd nastąpił ogień trzema seriami, a jednocześnie obserwuję zachowanie się czołgów niemieckich.

Widzę jak trzeci czołg zjeżdżający do zakrętu szosy przystanął skręcił w prawo i obrócił lufę swojego działa skąd padły strzały i jak to się mówiło „rąbnął” w kierunku widocznych w drzewach dachów budynków folwarcznych. Trafił, bo w górę wyleciały kawałki pokrycia dachu, a miejsce uderzenia pocisku okrył obłok kurzu. W tym czasie pierwszy czołg zatrzymał się, obrócił wieżę działa również w kierunku folwarku i wystrzelił. I znów zobaczyłem jak w górę poleciały fragmenty dachu jakiegoś budynku. Trzeci strzał oddał drugi z czołgów stojących na szosie
i po jego trafieniu nad ostrzelanym budynkiem ukazał się ogień, a dym czarnymi kłębami zaczął się piąć nad wysokimi koronami byłego parku w górę. Folwark po trzech seriach oddanych do czołgów, zamarł, a czołgi ruszyły i dalej kontynuowały jazdę w kierunku Goraja. Działa okryte gałęziami stoją obok wiatraka dalej bez żadnego odzewu, chociaż strzelanina wybuchła im tuż pod samym nosem."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
P
Cytat

 

anzer Farm
W mijającym tygodniu gościliśmy w Musée des Blindés.
Dzięki uprzejmości muzeum, mieliśmy możliwość wykonania dokumentacji 3D detali z Tygrysa 1.
W ramach pomocy z naszej strony, wymieniliśmy sprzęgło oraz wykonaliśmy przegląd w czołgu T-62. Zajrzeliśmy także do BWP oraz T-34, ale te pojazdy wymagają kolejnej interwencji ?
Jesteśmy pod wielkim wrażeniem kolekcji, z która mogliśmy się dokładnie zapoznać.

 

IMG_9438_dcc8deaacc2c1f3361465f7688f600b3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie