Jump to content

spetsnaz

Forum members
 • Content Count

  711
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. 303. Bitwa o Anglię - film o niczym.. fabuła historyczna po łebkach, zgodność postaci i szczegółów z ich życia nierzetelna. Sceny walk powietrznych strasznie mizerne.
 2. Ja natomiast odniosłem wrażenie, że ewakuowali tam garstkę żołnierzy. Zabrakło rozmachu.
 3. Pozwoliłem dzisiaj sobie na odrobinę masochizmu i obejrzałem zwiastun polsko-brytyjskiej produkcji 303. Bitwa o Anglię" (z obsadą: Rheon, Gibson Dorociński) http://www.filmweb.pl/film/303.+Bitwa+o+Angli%C4%99-2018-794796 jaki pojawił się w ostatnim czasie w TV. Sceny bitew powietrznych i efekty specjalne wyglądają fatalnie, aż nie chce się wierzyć, że można w dzisiejszych użyć tak słabych efektów w filmie o tematyce batalistycznej. Porównując sceny walk powietrznych z niemal 20 lat starszą produkcją amerykańską Pearl Harbor" czuć ogromny niedosyt. Wiem, wiem.. ciężko porównywać budżetu obu produkcji. Sam się dziwię, że to piszę, ale pozytywnie pod tym względem zaskoczyła mnie polska produkcja Dywizjon 303. Historia prawdziwa" (Adamczyk+Zakościelny) http://www.filmweb.pl/film/Dywizjon+303.+Historia+prawdziwa-2018-647176, gdzie zawarte w zwiastunie sceny walk powietrznych wyglądają o niebo lepiej niż w opisanym wyżej konkurencyjnym kinie. Na chwilę obecną w efektach specjalnych 1:0 dla naszych, jestem bardzo ciekawy scenariusza zarówno jednej, jak i drugiej produkcji.
 4. http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-46903#
 5. https://onet100.vod.pl/i/fakt/domowy-arsenal-emeryta-kolekcjonuje-militaria-od-wojny/7bwq44
 6. Trochę mi to przypomina jak Michaił Zubow kupował chleb w Polszy :) kupił sobie 4 i pół kg chleba, bo nie było kolejki. Pewnie tak było z amunicją, jak dawali to brał. Co się nie mieściło zostało w dole. Na pozycjach z 44 zaraz przed przeprawą rzeczną trafiają się całe doły strzeleckie zasypane amunicją, ale zawsze luzem.
 7. Mniejsza to kgs 67/280/90, większa to podwozie z rodziny PT-76
 8. LUDORF to zrób im konkurencję. Poskładaj 7TP za 50 tyś. zł i wystaw za 1,8mln.
 9. Osłona przeciwbłotna przednia od Pantery, montowana na wysokości pancerza czołowego. Nawet po muzeach się tego wiele nie zachowało. Bardzo ciekawy element i stan zachowania.
 10. http://www.youtube.com/watch?v=1ZSbDChVu4Y oh mein Gott!!
×
×
 • Create New...

Important Information