Jump to content

butchcassiddy

Forum members
 • Content Count

  1024
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Nie wiem jak to ustrojstwo się fachowo nazywa ale służyło do przepychania kominów. Ucho służyło do zawieszania na linie.
 2. Wygląda jak osłona kolan do starego motocykla, np SHL Gazela. Jeżeli blacha jest cieńka czyli 1-2mm to będzie to.
 3. Wygląda lepiej niż nieźle. Czyżby kolejna chińska podróbka? Sorry za ten kwas ale byłem dziś na giełdzie staroci gdzie już dobra połowa hełmów, bagnetów i odznak w stanach strychowych" jest Made i PRC. Więc może wzieli się za grubsze kalibry...
 4. A któż to do stu fur kartaczy jest francus"?????
 5. Jeżeli w okopach siedzieli Ruscy to cóż w tym dziwnego.
 6. LA 10 to polskie oznaczenie na jakiś tam stop aluminium. Więc to jest polskie i powojenne.
 7. Tam stoi że to niemieckie pociski do muchobojki.
 8. Patrząc na budowę tej nakrętki to sądzę, że zamykała jakąś przestrzeń z olejem lub smarem, ale od czego ona konkretnie to nie wiem.
 9. Oczywiście, że jest to guzik czy raczej część guzika dwuwarstwowego. Nie ma uszka ani śladów po nim ponieważ ono przymocowane było do tylnej części guzika. A część ta, jako niewidoczna, wykonana była z tańszego materiału czyli żelaza. Korozja sprawiła, że zostało to co zostało. Srebrny odcień oznacza dodatek ołowiu w stopie co wskazywałoby właśnie na średniowiecze.
 10. Swego czasu pojawiało się tu na forum sporo kawałków jakiejś ozdoby z okiem opatrzności (czyli okiem w trójkącie). Snuto najrozmaitsze przypuszczenia aż w końcu okazało się, że to okucie meblowe a konkretnie oprawka dziurki do klucza. Masowy produkt z początku XX wieku. I to chyba będzie to!
 11. Te kółeczka mocno lipne. Sama odznaka, hmmm... dziwna jakaś. Nadpalona?
 12. Żaden tam złom bo to najprawdopodobniej są koła od Indiana Big Chiefa: https://www.google.pl/search?q=indian+wheels&client=browser-ubuntu&hs=3AJ&channel=fe&hl=en&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjVtLHnrKnXAhUN2aQKHfKDAxoQ_AUICigB&biw=1855&bih=983#imgdii=HUVDe0WMs0ep9M:&imgrc=2DGjQ3AW1qXcwM:
 13. Wygląda jak fragment niemieckiego nieśmiertelnika.
×
×
 • Create New...

Important Information