Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

butchcassiddy

Forum members
 • Content Count

  1024
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by butchcassiddy

 1. Nie wiem jak to ustrojstwo się fachowo nazywa ale służyło do przepychania kominów. Ucho służyło do zawieszania na linie.
 2. Wygląda jak osłona kolan do starego motocykla, np SHL Gazela. Jeżeli blacha jest cieńka czyli 1-2mm to będzie to.
 3. Wygląda lepiej niż nieźle. Czyżby kolejna chińska podróbka? Sorry za ten kwas ale byłem dziś na giełdzie staroci gdzie już dobra połowa hełmów, bagnetów i odznak w stanach strychowych" jest Made i PRC. Więc może wzieli się za grubsze kalibry...
 4. A któż to do stu fur kartaczy jest francus"?????
 5. Jeżeli w okopach siedzieli Ruscy to cóż w tym dziwnego.
 6. LA 10 to polskie oznaczenie na jakiś tam stop aluminium. Więc to jest polskie i powojenne.
 7. Tam stoi że to niemieckie pociski do muchobojki.
 8. Patrząc na budowę tej nakrętki to sądzę, że zamykała jakąś przestrzeń z olejem lub smarem, ale od czego ona konkretnie to nie wiem.
 9. Oczywiście, że jest to guzik czy raczej część guzika dwuwarstwowego. Nie ma uszka ani śladów po nim ponieważ ono przymocowane było do tylnej części guzika. A część ta, jako niewidoczna, wykonana była z tańszego materiału czyli żelaza. Korozja sprawiła, że zostało to co zostało. Srebrny odcień oznacza dodatek ołowiu w stopie co wskazywałoby właśnie na średniowiecze.
 10. Swego czasu pojawiało się tu na forum sporo kawałków jakiejś ozdoby z okiem opatrzności (czyli okiem w trójkącie). Snuto najrozmaitsze przypuszczenia aż w końcu okazało się, że to okucie meblowe a konkretnie oprawka dziurki do klucza. Masowy produkt z początku XX wieku. I to chyba będzie to!
 11. Te kółeczka mocno lipne. Sama odznaka, hmmm... dziwna jakaś. Nadpalona?
 12. Żaden tam złom bo to najprawdopodobniej są koła od Indiana Big Chiefa: https://www.google.pl/search?q=indian+wheels&client=browser-ubuntu&hs=3AJ&channel=fe&hl=en&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjVtLHnrKnXAhUN2aQKHfKDAxoQ_AUICigB&biw=1855&bih=983#imgdii=HUVDe0WMs0ep9M:&imgrc=2DGjQ3AW1qXcwM:
 13. Wygląda jak fragment niemieckiego nieśmiertelnika.
 14. Na tym zdjęciu jest raczej normalna lampa z pokrowcem czy też nakładką.
 15. Ta figurka na koniku to ma niby być herb? A gdzie tarcza, dodatki itp. To jakaś pamiątka ze straganu w kurorcie, stylizacja na fantazję😀
 16. Blaszka może i oryginalna ale bity na dniach.
 17. Moim skromnym zdaniem to nie są koła motocyklowe. Raczej jakiś saturator, wózek z lodami bądź z butlami gazowymi. Usługi i przemysł.
 18. Stacyjka czechosłowacka (od Jawy po Zetora), przełącznik chyba nasz (Syrena??).
 19. http://starekolowrotki.pl/articles.php?article_id=147
 20. Nie będę dolewał jadu do kotła tylko powiem, że zobaczyć ten czołg na własne oczy to byłaby wspaniała rzecz. Zatem trzymam kciuki!
×
×
 • Create New...

Important Information