Skocz do zawartości

Odbudowa Tigra


spetsnaz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po wielu, wielu latach poszukiwań części do „Tygrysa” - nabywania, pozyskiwania ze wszystkich stron, skrupulatnego gromadzenia nawet najdrobniejszych elementów - podjęliśmy decyzję o odbudowie pojazdu naszych marzeń - Pz VI Tiger 1.

To nasz najważniejszy, wręcz priorytetowy projekt, na realizację którego poświęciliśmy już wiele lat pracy i niemałych środków.
O tym, jak ważny jest dla nas projekt odbudowy „Tygrysa I” świadczy również fakt, iż na przestrzeni lat musieliśmy zrezygnować z wielu innych koncepcji i przedsięwzięć.

W ciągu trzech najbliższych miesięcy planujemy pozyskać oraz odkupić każdą, nawet najmniejszą ilość części - tyle, ile się tylko da - aby jak najbardziej zwiększyć oryginalność naszego pojazdu. Elementy, których nie uda nam się zdobyć, będziemy musieli dorobić.

W związku z tym apelujemy do Wszystkich, którzy wspólnie z nami chcieliby uczestniczyć w tym fundamentalnym dla pasjonatów historii projekcie - odbudowie jedynego w Polsce Pz VI Tiger 1 - o kontakt.

Jeśli ktoś posiada informację o osobach, które mają do sprzedania elementy do tego pojazdu, wiedzą o miejscach ich zalegania - piszcie i dzwońcie do nas!

Za każdą część lub informację odwdzięczymy się finansowo, w kwotach „rynkowych” 🙂

PS. Każda część jest dla nas niezwykle istotna, nawet taka, którą już w naszych zbiorach posiadamy. W drodze zamiany, może stać się bowiem najlepszym i najważniejszym „towarem wymiennym” dla kolekcjonerów gromadzących części do „Tygrysów”.

Z góry dziękujemy Wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na wszelki wypadek uprzedzam że hasło merytoryczna dyskusja" dalej obowiązuje. Gadki o projekcie -tak, gadki o problemach własnych, moralnych, bólu głowy lub innej części ciała wywołanej przez temat - zapraszam na fora tematyczne w stylu hyde park, dołek itp. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś fajnego chcę zrobić a tu już gadki szmatki nie lepiej się przyłożyć do projektu? Napisali że wszystkie części ich interesują przecież jest podane ze płacą jak komuś kwota nie będzie odpowiadać nikt siłą nie zmusi. Ja tam bym chciał mieć w Polsce takie cacko a nie jeździć w świat żeby zobaczyć. Kibicuje i pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można tak w przybliżeniu powiedzieć jaki jest procent całości tego kociaka? Moglibyście powiedzieć co potrzebujecie najbardziej na pewno takie drobne części jak koła czy gąski itp. sporo osób ma. Jak juz kolega wczesniej napisal czesci najbardziej poszukiwane moglibyście wymienić czy macie całość pancerza (wanny) do złożenia? czy jest silnik? pozdrawiam i dalej kibicuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie możesz mieć rację nie wziąłem pod uwagę ludzkiej chciwości miejmy nadzieję że są normalni ludzie co mają części do kociaka i odsprzedaja po normalnej cenie lub wymienią za inne części. Chyba każdy z nas powinien być zadowolony z takiego projektu. Zastanawiam się jak u ruskich na Białorusi czy Ukrainie z częściami czy tam można jeszcze coś konkretnego dostać może warto by było wici też tam rozesłać przecież tam sporo tego sprzętu zostało pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co wam chodzi nie bijcie piany bez powodu to normalne że jeden chcę najtaniej kupić a sprzedający uzyskać dobrą cenę. Nikt tu nie mówi o rozdawaniu za fri jest wolny rynek. Choć ja kilka elementów odzyskanych ze złomu oddałem pewnej osobie z tego forum bo taki jestem cieszy mnie to że przyczyn olej się do tego że coś jeździ u mnie to były tylko części które zajmowały mi miejsce. Ocalilem je z szacunku do historii i tyle. Jak już kolega napisał wyżej niektóre osoby chcą ubić złoty interes w przypadku takich projektów i czasami żądają niebotyczne kwoty oczywiście mają do tego prawo to ich części. Myślę że wzamiarze tego tematu było uświadomienie osób na forum które mają części do tego pojazdu i nie są z nimi emocjonalnie związane ze można je wymienić na coś innego lub odsprzedac. Nie wiem dlaczego tak jest ale zauważyłem że jak ktoś prywatny czy placowka muzealna odbudowuje jakiś pojazd to zaraz znajdują się pieniacze którzy tylko krytykują a sami nic nie robią. Przecież nikt nie każe wam się w tym temacie udzielać wydawać kasy czy oddawać części więc ratujmy sobie tę odcinki pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat rzucony ja wydobycie Titanika. Gdyby temat podała i opisywały osoby prowadzące odbudowę z Panzerfarm to co innego. A tak to coś tam bąknięto, a towarzystwo natychmiast zaczyna przeliczać kasę za tajle do tigra a inni albo bezsensowna krytyka albo rozdawnictwo nie swoich części. Jakiś absurd. Temat ledwie wzmiankowany nic nie mówiący o stanie zasobów. Jak na razie w naszym kraju nie wydobyto nawet zrzyna wanny do niego . Zdecydowanie więcej części jest do Pantery w naszym kraju tak w państwowych muzeach jak i w rękach prywatnych niż do tigra, i zdecydowanie większe szanse są tego kota odbudować jako pustaka choć też praktycznie z niewielkimi szansami. Oczywiście podstawa to zasoby finansowe o których tu praktycznie nic nie powiedziano. Uważam że przy takich info to temat zapchaj dziura a nie sensowne rozmowy. Jeśli Panzerfarm puści sensownie tu farbę co jak i kiedy oraz co mają a czego szukają, jak będzie mniej więcej wyglądał harmonogram odbudowy czy budowy to wtedy można pokusić się o jakieś sensowne dywagacje , teraz to tylko bicie kogla mogla".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie