Jump to content

pawelek

Forum members
 • Content Count

  299
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. kiedyś znalazłem identyczny przedmiot. w miejscu jednoznacznie kojarzonym z działaniami 1WŚ
 2. jeśli chodzi o Szumowo pow. Zambrów to ktoś się znajdzie;)
 3. wygląda na oryginał. mam z taką samą sygnaturą.
 4. Orzeł bardziej przypomina naszego niż pruskiego, a tym bardziej rosyjskiego
 5. jeśli można; w jakim rejonie trafiłeś to nitowane ustrojstwo? pytam, bo coś podobnego kiedyś widziałem na mocno podmokłym terenie-obecnie osuszonym. próbowałem znaleźć to miejsce, niestety bezskutecznie.
 6. kształtem pasuje do zbiornika ciśnieniowego z niemieckiego samolotu - Sauerstofflasche
 7. Wróblewski, Robert: Klęska trzeciej kompanii Tygrysów - Walki 507 batalionu Tygrysów pod Zambrowem w sierpniu 1944 ". Militaria XX wieku z 2005 roku. Niestety linka do artykułu nie mam.
 8. propaganda jest jednym z środków walki. Odnosząc się do powyższego zdjęcia. okoliczności jego powstania zostały opisane przez jednego z jego bohaterów w owym artykule
 9. Tak to jest Zambrów. Dokładnie rejon między miejscowościami Klimasze-Nagórki. temu zdjęciu był swego czasu poświęcony artykuł w prasie.
 10. Panowie. Tu nie chodzi o wybielenie" sprawcy/ofiary omawianego wypadku. Eksplozja najprawdopodobniej jest efektem nieprzemyślanego,nieracjonalnego,nieumiejętnego i przede wszystkim niezgodnego i niedopuszczalnego w myśl Prawa obchodzenia się z mat. wybuchowymi. Możemy to również nazwać skrajną głupotą. pośród tych wszystkich epitetów i określeń, nie negując winy poszkodowanego; pomyślmy o tym jako tragedii zwykłego człowieka, rodziny, funkcjonariuszy którym przyszło zmierzyć się z tą makabrą jaką zastali na miejscu.
 11. nie byłem bezpośrednim świadkiem ale niestety wiem jak wyglądała reakcja jednej z najbliższych. A Wy ; jawiący się jako eksperci i weterani tego forum - Miejcie już odrobinę przyzwoitości i powstrzymajcie się od tych szyderczych komentarzy. i zamiast mówić byle co aby mówić, podejmijcie merytoryczną dyskusję która przyczyniłaby się do kształtowania świadomości mniej doświadczonych odkrywców". Oni/my szukamy na tym forum porad oraz opinii doświadczonych i odpowiedzialnych eksploratorów, a nie niskolotnych skrótów myślowych rozbawionej gawiedzi. wstyd Panowie! wstyd!
 12. Wybaczcie, ale ton Waszych komentarzy (patrząc na emoty na końcu zdań) jest dalece niestosowny do obecnej sytuacji. W tej chwili mężczyzna jest w stanie krytycznym. kolejne godziny odbywa się walka o Jego życie. Jego najbliżsi przeżywają piekło. Swoje szydercze uwagi zachowajcie dla siebie.
×
×
 • Create New...

Important Information