Jump to content

pawelek

Forum members
 • Content Count

  298
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. jeśli chodzi o Szumowo pow. Zambrów to ktoś się znajdzie;)
 2. wygląda na oryginał. mam z taką samą sygnaturą.
 3. Orzeł bardziej przypomina naszego niż pruskiego, a tym bardziej rosyjskiego
 4. jeśli można; w jakim rejonie trafiłeś to nitowane ustrojstwo? pytam, bo coś podobnego kiedyś widziałem na mocno podmokłym terenie-obecnie osuszonym. próbowałem znaleźć to miejsce, niestety bezskutecznie.
 5. kształtem pasuje do zbiornika ciśnieniowego z niemieckiego samolotu - Sauerstofflasche
 6. Wróblewski, Robert: Klęska trzeciej kompanii Tygrysów - Walki 507 batalionu Tygrysów pod Zambrowem w sierpniu 1944 ". Militaria XX wieku z 2005 roku. Niestety linka do artykułu nie mam.
 7. propaganda jest jednym z środków walki. Odnosząc się do powyższego zdjęcia. okoliczności jego powstania zostały opisane przez jednego z jego bohaterów w owym artykule
 8. Tak to jest Zambrów. Dokładnie rejon między miejscowościami Klimasze-Nagórki. temu zdjęciu był swego czasu poświęcony artykuł w prasie.
 9. Panowie. Tu nie chodzi o wybielenie" sprawcy/ofiary omawianego wypadku. Eksplozja najprawdopodobniej jest efektem nieprzemyślanego,nieracjonalnego,nieumiejętnego i przede wszystkim niezgodnego i niedopuszczalnego w myśl Prawa obchodzenia się z mat. wybuchowymi. Możemy to również nazwać skrajną głupotą. pośród tych wszystkich epitetów i określeń, nie negując winy poszkodowanego; pomyślmy o tym jako tragedii zwykłego człowieka, rodziny, funkcjonariuszy którym przyszło zmierzyć się z tą makabrą jaką zastali na miejscu.
 10. nie byłem bezpośrednim świadkiem ale niestety wiem jak wyglądała reakcja jednej z najbliższych. A Wy ; jawiący się jako eksperci i weterani tego forum - Miejcie już odrobinę przyzwoitości i powstrzymajcie się od tych szyderczych komentarzy. i zamiast mówić byle co aby mówić, podejmijcie merytoryczną dyskusję która przyczyniłaby się do kształtowania świadomości mniej doświadczonych odkrywców". Oni/my szukamy na tym forum porad oraz opinii doświadczonych i odpowiedzialnych eksploratorów, a nie niskolotnych skrótów myślowych rozbawionej gawiedzi. wstyd Panowie! wstyd!
 11. Wybaczcie, ale ton Waszych komentarzy (patrząc na emoty na końcu zdań) jest dalece niestosowny do obecnej sytuacji. W tej chwili mężczyzna jest w stanie krytycznym. kolejne godziny odbywa się walka o Jego życie. Jego najbliżsi przeżywają piekło. Swoje szydercze uwagi zachowajcie dla siebie.
 12. jest to krzyż nadawany uczestnikom akcji ratunkowej po eksplozji amunicji na dworcu we Lwowie. Na odznaczenie to natknąłem się niegdyś w katalogu odznaczeń PSP i ZOSP. Z pewnością liczba egzemplarzy wybitych/nadanych jest niewielka.
×
×
 • Create New...

Important Information