Skocz do zawartości

Muzeum II Wojny do przeróbki"


Rekomendowane odpowiedzi

Już dziś część ludzi na zachód od Odry uważa, że Niemcy byli okupowani przez nazistów, a tacy pożyteczni idioci" jak obecny dyrektor muzeum będą próbowali te proeuropejskie stanowisko upowszechniać nad Wisłą, Po to Tusk gościa powołał na dyrektora muzeum i nie mógł lepiej trafić. W Kanadzie na uniwersytecie w Montrealu, na którym wykładał prof. Kieżun 60% studentów uważało, że nazistami byli Polacy. I sprawa się domyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćbyś Yeti kopał w śniegu nie wiem jak głębokie dziury , to i tak polityka Cię tam znajdzie. Gdyby ta dobra zmiana " tyczyła się tylko etatu , jakoś można byłoby to przeboleć. Oni nie chcą zmienić tylko zarządcy , to próba zmiany mentalności Polaków w duchu nacjonalizmu ( nawiasem mówiąc w stylu commies). Już wyobrażam sobie ten patriotyczny" lans, po którym dzieciaki będą pytały : to w końcu zdobyliśmy ten Berlin w 39 r. ? "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to kol. pepe jest bardzo commies" dla tych gorszego sortu, oderwanych od koryta lewaków", a dla tych lepszych Polaków wstawanie z kolan".
Tylko ten cyrk nie zmieni mentalności lewaków" a ma tylko poprawić samopoczucie tych lepszych". Pytanie czy lepsze samopoczucie części społeczeństwa przełoży się na coś więcej niż mżonka o Wielkiej Polsce. Czas pokaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Karpik mam głęboko w samopoczucie lepszego sortu" , tym bardziej , że będzie ono tylko chwilowe. Obawiam się bardziej wpływu na młode pokolenie. Dolfi też zaczynał od indoktrynacji dzieci i zobacz z jakim skutkiem . W/w muzeum mogło się stać niezłą platformą do wzajemnego zrozumienia i pojednania między nami i giermańcami ( podejrzewam, że ze wzg. na lokalizację dużą grupę odwiedzających stanowiliby Niemcy ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szutnik- na nasz szczęście, Twoje preferencje nie są tematyką Forum...
A bardziej serio:

Muzea mają to do siebie, że mają przedstawiać historię. W przypadku współczesnej nie powinno, przy okazji, być problemów z interpretacją- źródeł i materiałów mamy dużo i są w sporej części obiektywne.
Choć nie sądzę, aby nasi odwieczni przyjaciele zza Odry i Nysy chcieli stadami Muzeum odwiedzać. To już, niestety, nie te czasy, gdy młodzież niemiecka do Auschiwtz przyjeżdżała.

Trzy- komuś się już tak Bóg-Honor-Ojczyzna pogibało, że się dowiemy zgodnie z nowomową, jak to wspaniale na tej wojence i jak to rewelacyjnie dać się zarżnąć..

Przy czym, wbrew niektórym, wcale nie deprecjonuję ani tragedii II WŚ, ani dramatycznych kosztów, które dla Polski i Polków przyniosła.

Tyle, że mi zdecydowanie bliżej do Tuwima niż, nie przymierzając, OT...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuwima powiadasz... bałbym się wyprysków :)
A poważnie :

Oprowadzałem wielokrotnie znajomych niemiaszków ( i nie była to gimbaza ) po Majdanku. Pewni ludzie chcą pamiętać.

Co do historii, to zazwyczaj nie liczą się fakty a interpretatorzy ... czego znamienitym przykładem mogą być panowie Ż i C i wielu innych.Przypomnij sobie , gdzie pracował gł. bohater 1984 ;).

Z resztą popatrz na Swoje podwórko :) Kiedyś jeździłem tam odetchnąć świeżym powietrzem" , zobaczyć co Major wymyślił , podziwiać radosną twórczość Świni, a teraz to mogę co najwyżej popodziwiać pięciopiwowców" i posłuchać podkutych butów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szutnik (217 / 7) 2017-01-29 19:07:17

Widzisz... gdy ja miałem okazję się wraz z Waldemarem F. zabawiać w wesołej kompanii, to brunatni jeszcze do miasta nie dotarli ponownie.

Choć pierwszą akcję zrobili w lutym 1990 roku- na marginesie, owarzysko" ich znałem :-)

A dziś... Podobnie, jak kilka innych dużych miast, przy cichej aprobacie władz* się rozplenili. Tyle, że kiedyś była to taka mieszanina bonehead i skinhead, a dziś to po prostu brunatnych mamy.

Wracając od Muzeum- źli pomysłodawcy, źli fundatorzy, zła idea, generalnie wszystko złe...


* choć w Stolycy zDolnego Śląska o coś innego niż światopogląd chodziło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając od Muzeum- źli pomysłodawcy, źli fundatorzy, zła idea, generalnie wszystko złe..." - no wreszcie gadasz jak prawdziwy Polak ;)

A poważnie , bardzo nie podoba mi się Jak to na wojence ładnie.."
I jak zwykle , w razie W San Escobar zyska nowych obywateli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie