Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol. 4


Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz, roznica miedzy nami polega na tym ze ja komentujac cokolwiek w tym temacie nie zarzucam nikomu klamstwa, mataczenia i falszowania wynikow badan. Nie komentuje (zwlaszcza negatywnie) zadnego wydruku ktorego nie widzialem. A co do znakow polskich, tak mam ustawiona klawiature i nie zamierzam tego zmieniac. Tak mi wygodniej, bo i tak wiekszosc pracy wykonuje poslugujac sie jez. angielskim. I tyle w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie mam zadnego dowodu. Ale zakladajac ze go nie ma musialbym zarzucic wielu osobom klamstwo, min. Glowny Konserwator Zabytkow, Znalazcy, teraz rowniez czlonkowie zarzadu Stowarzyszenia. Grono tych osob sie zwieksza. http://odkrywca.pl/user.php?go=mail&id=34400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie piekiełko wylazło w całej okazałości...
Nie znam się to się wypowiem"
Mowa jest srebrem a milczenie złotem" pociągiem;)

Morello, nie ma takiej ustawy, ale jest tzw. dobre wychowanie, rozsądek w formułowaniu opinii, kultura osobista, itd.

Exen: Imagine the scandal if we got involved and later it turned out there was no #goldtrain, only a Königstiger tank" :)
Faktycznie, byłby skandal bez precedensu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morello, mędrcu. Weź ty się rozpędź i przypierdziel z barana w ścianę.
Donieś policji, że odkrywcy nie przysłali Ci skanu z georadaru na maila, co byś mógł przekazać na jego temat swoje mądrości i teraz biedy musisz snuć swoje mądrości na podstawie niczego. - to jest w ogóle hit.

Podejrzewam, że jakby był na forum była dyskusja na temat teorii względności to ująłbyś wiarygodności samemu Einsteinowi.

Zajmij się może wykopywaniem łusek u siebie w ogródku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy czekamy na więcej informacji. Odrobina kultury nie zawadzi. Mnie interesuje ten właśnie obraz z georadaru. Czy to zdjęcie" było wykonane równolegle do tunelu/szybu, czy prostopadle do niego? A może jeszcze jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Mężczyźni, którzy zgłosili się do nas rok temu, to nie Piotr Koper i Andreas Richter (odkrywcy, który twierdzą, że znają lokalizację pociagu - red.) - zaznacza kustosz. - Prawdopodobnie byli to ich koledzy. Świadczy o tym m.in. fakt, że reprezentował ich ten sam mecenas - Jarosław Chmielewski - dodaje.

a to ci ciekawostka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się ciekawie...

Nowe, sensacyjne odkrycie pod Wałbrzychem. Równie cenne jak złoty pociąg"?

Słynny wałbrzyski złoty pociąg" może okazać się wierzchołkiem góry lodowej. W Walimiu, kilkanaście kilometrów od Wałbrzycha, odkryto wielki niemiecki tunel - ustalił portal GazetaWroclawska.pl. Nie wiadomo, co kryje się w środku. Według naszej wiedzy, tunel mogli odkryć ci sami mężczyźni, którzy odnaleźli w Wałbrzychu złoty pociąg".

Gdy przed kilkoma tygodniami Polska usłyszała o złotym pociągu", znawcy historii regionu mówili o dwóch możliwych lokalizacjach. Jedną miały być okolice 65. km linii kolejowej nr 274 z Wrocławia do Wałbrzycha, gdzie według obecnych ustaleń pociąg został zakopany.

Drugą - wzgórze w Walimiu, przylegające do nieistniejącej już stacji kolejowej. Na niemieckiej mapie z 1926 r. zaznaczone jest torowisko biegnące w kierunku wzgórza. Według naszych nieoficjalnych informacji, również tam miano dokonać odkrycia. Nasi informatorzy twierdzą, że natrafiono tam na duży obiekt, prawdopodobnie tunel, które długość może przekraczać nawet 2 km. Jak się dowiedzieliśmy, w Walimiu poza wzgórzem obok byłej stacji kolejowej, dokonano także odkrycia podziemnego obiektu niedaleko Włodarza.

– Sprawy nie komentuję – mówi Adam Hausman, wójt Walimia. – Mogę tylko powiedzieć, że jako gmina mamy doświadczenie związane z docieraniem do obiektów podziemnych. Przed dwoma laty dokopaliśmy się do sztolni na górze Soboń. Z naszych informacji wynika, że jeśli odkrycie w Walimiu zostanie potwierdzone, to władze gminy nie zamierzają wzorować się na Wałbrzychu, którego władze przekazały sprawę „złotego pociągu” do trzech ministerstw, wojewody i wojska. Walim chce sam dotrzeć do obiektu po uzyskaniu wszystkich stosownych zezwoleń oraz sięgając po wsparcie specjalistów, np. saperów. – Kilka dni temu telefonowali do mnie przedstawiciele gminy Walim i mówili, że mają dokumenty dotyczące jakiegoś znaleziska – mówi Marek Kowalski, archeolog z wałbrzyskiego oddziału Wojewódzkiego Urząd Ochrony Zabytków. – Szczegółów jeszcze nie znam.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/7343308,nowe-sensacyjne-odkrycie-pod-walbrzychem-rownie-cenne-jak-zloty-pociag,id,t.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie