Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol. 4


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 261
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Znalazcy oświadczyli , że jest to przekrój pionowy szybu . czyli ok 52 m. Czym są w nim zauważalne przedziały ?
Osobiście obstawiam umiejscowienie szybu na załączonej fotografii.
Druga sprawa nie ruszona to wątek opisu miejsca udostępnionego przez sonicquada . Zaznaczyłem jedyne miejsce w terenie wynikające z tego opisu. Może ktoś się bał i się bardzo spieszy , lub jest to blef. Warto potwierdzić tę informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post. Temat wymięka, więc wrzucę swoje trzy grosze.

Gdy historia złotego pociągu ukazała się w mediach, pilnie śledziłem zagraniczne portale, a w szczególności komentarze pod nimi. Natrawiłem na człowieka z USA, który w jednej z wypowiedzi poszukiwał kontaktu do osób zajmujących się sprawą, ponieważ uwazał, że posiada informacje na ten temat.

Skontaktowałem się z nim i za pomocą małej socjotechniki zapytałem o szczegóły. Co przekazał:

- jego ojciec był w aktywnej służbie podczas WWII
- jego ojciec opowiadał mu wiele razy o pociągu, który zakopali w obawie przed nadchodzącymi czerwonymi
- jest skłonny przekazać więcej informacji po konsultacji z prawnikami
- jego intencją jest to aby zawartość pociągu powróciła do spadkobierców osób, którym kosztownośći zostały odebrane, ewentulanie do Polskiego Muzeum Narodowego (było to też wolą jego ojca)
- jest w stanie udzielić więcej informacji po konsultacji z prawnikami (w tym momencie odpuściłem dalszą korespondecję)
- zdaniem jego ojca zawartością pociągu są głównie kosztowności odebrane rodzinie Habsburgów

Proszę nie traktować tej wiadomości zobowiazująco. Proszę nie kierować do mnie żadnych wiadomości, nie będę na nie odpowiadał. Tak jak pisałem, wrzucam tylko swoje trzy grosze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst z 6 września:

„Sprostowanie

Dziękujemy za współpracę stowarzyszeniu SDGB, dzięki Wam poznaliśmy wielu mądrych i wartościowych ludzi, dzięki którym mogliśmy zgłębiać historie Dolnego Śląska i okolic.

Jako wiceprezes SDGB Piotr Koper, wyrażam jednak ubolewanie że zebranie w naszej sprawie odbyło się poza siedzibą stowarzyszenia i bez poinformowania nas o jego terminie. Szkoda, że osobiste interesy trzech członków zarządu ,którzy na przestrzeni dwóch lat nigdy nie uczestniczyli w pracach i nie wnieśli nic w jego rozwój ( oprócz składek członkowskich ) wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem i wspólną przyszłością.

(…)

Z dniem dzisiejszym ze stowarzyszenia rezygnują także nasi synowie Paweł Koper i Christian Richter.”

Ostro :)

Całość:
http://xyz-spolkacywilna.pl/?p=58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zdjęcia z georadaru, o które się tu wszyscy kłócą, na stronie firmy xyz pojawił się dopisek: Badanie NIE przedstawia pociągu.".

Poza tym dwaj panowie umieścili oświadczenie, które w piątek odczytali w telewizji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było???

Samozwańczy odkrywcy złotego pociągu" wykluczeni z Dolnośląskiej Grupy Badawczej


 oburzeniem przyjmujemy przypisanie sobie wszelkich praw do potencjalnego znaleziska przez Piotra Kopra i Andreasa Richtera" - czytamy w oświadczeniu zarządu stowarzyszenia Dolnośląska Grupa Badawcza.


Dolnośląscy poszukiwacze skarbów" ogłosili wykluczenie ze swoich szeregów Piotra Kopra i Andreasa Richtera.

Stowarzyszenie oświadcza, że nie rości sobie żadnych praw do potencjalnego znaleziska. Informujemy, iż pierwszym inicjatorem zgłaszającym ten temat na zebraniach stowarzyszenia był Tadeusz Słowikowski (członek stowarzyszenia) - autor Projektu Badawczego w roku 2003" - czytamy.

 oburzeniem przyjmujemy przypisanie sobie wszelkich praw do potencjalnego znaleziska przez Piotra Kopra i Andreasa Richtera" - tymi słowami kończy się oświadczenie.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

Dziękujemy za współpracę stowarzyszeniu SDGB, dzięki Wam poznaliśmy wielu mądrych i wartościowych ludzi, dzięki którym mogliśmy zgłębiać historie Dolnego Śląska i okolic. (...) Szkoda, że osobiste interesy trzech członków zarządu, którzy na przestrzeni dwóch lat nigdy nie uczestniczyli w pracach i nie wnieśli nic w jego rozwój (oprócz składek członkowskich) wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem i wspólną przyszłością" - odpowiadają odkrywcy.

Koper i Richter zasugerowali, że sprawa może znaleźć swój finał w sądzie. Wcześniej po raz kolejny przekonywali, że są pewni swojego znaleziska, który opisują jako pancerny pociąg z czasów II wojny światowej".

Posiadamy niezbite dowody na jego istnienie. Wrzawa medialna wokół 'złotego pociągu' została rozpętana nie przez nas, znalazców, lecz z powodu wycieku poufnych dokumentów, które były złożone w urzędach państwa" - czytamy.

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-restytucja/aktualnosci/news-samozwanczy-odkrywcy-zlotego-pociagu-wykluczeni-z-dolnoslask,nId,1880484
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazcy oświadczyli ze jest to przekrój pionowy szybu.. ale jakiego szybu? szybu prowadzącego do zasypanego pociągu? który nie stoi w tunelu (jak również podobno twierdzili 'znalazcy')?

kto więc i w jakim celu wykonał ten szyb? jak można zasypać pociąg nie będący w tunelu na głębokości 50m?

ponadto 'znalazcy' upierają się że mają dowody na 'istnienie pociągu', czy kiedyś wspominali że wiedzą gdzie ten pociąg jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zachowują się jak brzydkie wiejskie baby na dyskotece.. idzie taka na dyskotekę, i mówi że da się zmacać, a jak przychodzi co do czego, to mówi że nie może bo ma okres, poza tym jest nieodpowiednio ubrana i jest z koleżanką, a na końcu mówi, że w zasadzie to nie idzie na dyskotekę tylko na urodziny do wujka, a brzydka jest tak, że dotknąć to tylko kijem... Dla mnie to żenada. Jak się mówi A to i B, a jak nie to niech wstanie i powie że to wszystko bzdura, lub prawda i niech rzuci karty na stół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego wy oczekujecie ze znalazcy umieszcza na Onecie czy najlepiej na forum odkrywcy dokładna mapę z lokalizacja i zdjęcia pociągu żebyście mogli ocienić wiarygodność? Papiery podobno są złożone i nie koniecznie na tym etapie powinny być upubliczniane. Nie oznacza to wcale że ich nie ma. Siedźcie spokojnie i czekajcie na rozwój sytuacji :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikające znaczki mogą sugerować oszczędne gospodarowanie prawdą", a wymijające odpowiedzi wydają się potwierdzać takie wnioski. Przyczyną oprócz nieładnych intencji, może być również lęk. Pytanie: przed czym lub przed kim ?
Wniosek: zdjęcie ekranu oprócz linków, to całkiem dobry pomysł.
Znaczy się że czekamy na końferencję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robicie sie zalosni.
Tak sie sklada ze sledze strone odkrywcow rzekomego pociagu i nigdy nikt tam nie twierdzil ze zdjecie przedstawia ow pociag. Mieli mase pytan dotyczacych zdjecia od ludzi z bujna wyobraznia ktorych i tu nie brakuje. Ktos tu pociag ustawial w pionie a inny pytal czy zdjecie zostalo zrobione od frontu... Na miejscu znalazcow tez bym w koncu umiescil tekst, ze to zdjecie szybu i ze NIE przedstawia pociagu.
Druga sprawa to taka ze nikt nigdy nie powiedzial ze to zdjecie w ogole dotyczy tej sprawy. Skad pomysl ze to zdjecie szybu prowadzacego do pociagu??? Prosze o zrodla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nickt, ja też bywałem na stronie xyz... i przedstawione dwie wizualizacje były wcześniej oznaczone jako złoty pociąg" bez opisu, że zdjęcie nie przedstawia złotego pociągu".

Dlatego m.in. i ja dociekałem co to za szyb" i unel" skoro pociąg jest zasypany.

Teraz trzeba czekać na szczegóły odkrywców bo my to możemy sobie tu tylko gdybać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając przypuszczenia dot. autentyczności grafiki, mnie zastanawia po co dali na stronie grafikę z georadaru gdzie jest widoczny szyb, a mówią, że pociąg jest zasypany. Równie dobrze mogli pokazać grafikę z badania studzienki kanalizacyjnej by pokazać jak sprawuje się georadar. Ciekawi mnie czy takie zdjęcie trafiło do Konserwatora i czy na tej podstawie miał 99% pewności co do odkrycia, i czy właśnie na tej grafice widział działa, i platformy. Jeżeli tak było, to Pan Piotr ma bardzo wybujałą wyobraźnię, a ta sprawa będzie jego ostatnią w karierze. Jak ktoś pisał wyżej, jeżeli pociąg jest zasypany, to nie ma mowy o 50m. szybie. Opcje więc są trzy: a) cała sprawa to fake, b) jest zaspany pociąg ale nie na głębokości 50m, a grafika z georadaru nie ma nic wspólnego z pociągiem c) oprócz zasypanego pociągu jest coś jeszcze (tunel lub nowe lokalizacje w Riese) gdzie były robione pomiary georadarem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie bylo opisu tylko odnosnik do podstrony z napisem zloty pociag"
BTW juz rozumiem dlaczego wiekszosc starych uzytkownikow forum przestalo tu cokolwiek pisac. Tez nie mam zamiaru kopac sie z konmi.
tzn z oslami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców takich pociągów czy jest możliwość przechodzenia z jednego końca na drugi takiego pociągu w środku jeżeli nie było by dostępu z zewnątrz pociąg zasypany"? Jak tak to byłby sens pozostawienia obok szybu z którego byłby dostęp do tego pociągu i ewentualną możliwość wybierania depozytu. Szyb mógł być zrobiony na etapie zasypywania pociągu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosz qrde jak można w ogóle rozważać ZASYPANIE pociągu nie w tunelu na głębokości 50m :D

wyobraźmy sobie taką akcję, stoi Hans na górce i mówi dobra panowie walimy w ziemi otwór, wymiary długość 150m, głębokość 50m, potem wniesiemy tu pociąg i go tam wrzucimy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie