Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol. 4


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 261
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam wszystkich.
Mój pierwszy post i od razu w TAKIM temacie ;-)
Moje refleksje w temacie złotego pociągu pancernego z doczepioną dyw.panc." - zakładam że ten pociąg istnieje - chłopaki zrobili niezły (genialny) numer na który nikt??? z tego forum jeszcze nie wpadł.
Zgłosili odnalezienie" po noweli ustawy o skarbach" (podając kilka ewentualnych lokalizacji - takie nazwijmy to zabezpieczenie interesów")składu z dobrami wszelakimi(to też forma zabezpieczenia interesu znalazcy.Teraz to Państwo (jako właściciel" znaleziska) musi sprawę sprawdzić, wyjaśnić zabezpieczyć i odkopać a to wszystko na własny (państwa)koszt. - chłopaki nic nie płacą, niczym nie ryzykują (miny, bomby, broń chemiczna, sokiści, straż leśna, u.s. strażnicy skarbu, ufoludki) a 10% dostaną (?)
Żaden poszukiwacz, stowarzyszenie czy inna prywatna inicjatywa nie dysponuje wystarczającymi środkami finansowymi i technicznymi na taką akcję - i myślę że wszyscy zdają sobie z tego sprawę.Na zgody od WKZ-tu,pkp, lasów państwowych też by raczej nie mieli szansy.
Temat tuneli, pociągów, złotych komnat itd każdemu interesującemu się historią czy sensacjami XX w. znany jest od dziesiątków lat, więc praw autorskich" nie da się ustalić (sam pierwszy raz usłyszałem o tym w latach 80-tych w kino oko" - jakieś filmy dokumentalno-sensacyjne na ten temat). Nawet jak im będą robić problema" że z geo czy inną wykrywką po lesie latali, to jak znam życie dostaną co najwyżej naganę lub mandat(niska szkodliwość, nie kopali, działanie w dobrej wierze i wyższej konieczności, nawet krzaczek nie ucierpiał itp, itd)zresztą jak na razie nikt się ich o to nie czepia (obym wagonu restauracyjnego nie wywołał). Mogę rozumieć rozgoryczenie chłopaków z DSB, ale kto pierwszy ten lepszy"- live is brutal" zwyczaje" panujące w tym światku (sami na to psioczycie). Zresztą już się okazuje że coś tam chyba wcześniej w temacie działali i wiedzieli o obrazkach z geo" a i ura" im zmiękła (czyżby się po cichu dogadali??-nie zdziwię się). Całej reszty szumu medialnego nie komentuję, ja im życzę żeby to była prawda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waz69W chyba dobrze kombinujesz, a przy okazji tworzy się legenda, po takim szumie nawet jak nic nie znajdą, zawsze ktoś będzie mógł myśleć, że np. rząd położył łapę na pociągu i sprawę uciszono, a co w nim było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę pokryć, o ile uda mi się pozyskać środki z UE na ten cel. ;D
Póki co, nawet nie wiem jak to się robi.
Można stworzyć jakiś team ds. pozyskania środków z UE na znalezienie i wydobycie tej kolejki i ... sprzeniewierzyć je. :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na co teraz czekają na czym to stanęło teraz może ktoś w skrócie przybliżyć? Cisza w TV chyba sobie spokój na razie dali.
Ciekawi mnie jak by taka sytuacja wyglądała na wschodzie u władimira, jak długo tam by się z tym pierniczyli. Podejrzewam że latający z żurawiami szybko by to załatwił. Chodzi oczywiście tylko o samo wydobycie, nie kary czy nagrody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kara, pardon nagroda ? Znalazcy z emocji serducho by nie wytrzymało albo ciśnienie skoczy i wylew. Może nie widzieliście że wzruszenie bywa śmiertelne ? Chowali takiego w Czorsztynie chyba w sobotę, w przerażającej ciszy.
Znalezienie skarbu często nie wiąże się ze szczęściem, przykładów jest multum. Szczęściem jest poszukiwanie, badanie źródeł, wypady w teren itd. Poszukiwania, tak jak spacer z psem są dobrym pretekstem do ruchu dla łapiących lenia. A ruch to zdrowie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Senemedar - media nadają w temacie.... dzisiaj od rana np. w RMF Biernacki mówił, że służby" przyglądają się sprawie szczególnie reakcji i działaniom roszczeniowego sąsiada ze wschodu. Tradycyjnie TVN24 i inne, gazetki też. Jutro w TVP1 o g.21:25 będzie materiał T.Sekielskiego o tajemnicach DS i pancernym"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie