Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol. 4


Rekomendowane odpowiedzi

A gdyby tego georadaru tych dwóch panów użyć do namierzenia faktycznego miejsca pochówku Adolfa...? Teraz pojawia się niepowtarzalna okazja biorąc pod uwagę to co się w sprawie migrantów dzieje za Odrą. Adolf na pewno się w grobie obraca a takie kręcące się zwłoki łatwo będzie namierzyć takim georadarem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jako „lajkonik” w sprawach rada i georada chciałbym zwrócić uwagę na inny aspekt.

Jeśli to wszystko prawda to przeszło 70 lat temu zbudowano tunel dla pociągu. Potrzeba było na to czasu, bo taką rzecz nie buduje się w miesiąc. Czyli z dużym wyprzedzeniem musieli zaprojektować tunel przewidując, że III Rzesza upadnie (!!!) i trzeba będzie ukryć skarby i to niedaleko. Przecież to defetyzm za który karano śmiercią !!! Poza tym ktoś go musiał przecież drążyć, budować . Raczej nie Niemcy, a robotnicy przymusowi, więźniowie nadzorowani przez Niemców. Trudno by ukryć takie prace (wywózka gruzu, ziemi , robotnicy przymusowi itp. Itd.) przed okoliczną ludnością. Dodatkowo wcześniej musiała by być zbudowana „odnoga” kolejowa wiodąca do tunelu. Ok. Finalnie przyjeżdża pociąg. Ileś osób obsługi. Wjeżdża do tunelu. Potem wybuch zasypanie. Demontaż torów, niwelacja terenu tak by nie pozostał żaden ślad. Potrzebny jest na to czas! I to wszystko w obliczu nadchodzącej sowieckiej nawałnicy!!!. Wchodzą ruscy. Za oddziałami frontowymi szły nie tylko NKWD czy Smiersz ale także inne spec grupy poszukiwawcze. Są na tym terenie tyle czasu i nic nie zauważyli ???? I mimo tylu świadków takich prac Sowieci nie dotarli do nikogo. Ufffff zmowa co za niewiarygodna zmowa milczenia tylu Niemców. Baaa Sowieci nie zauważyli nawet żadnych śladów po niedawno usuniętych torach i zasypanym świeżo tunelu?????

I dlatego wg mnie historia „złotego pociągu” pozostanie tylko LEGENDĄ. :-))))))

P.S. Chciałbym się mylić hahahhahahahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że nie okaże się to wszystko zmyśloną historią ponieważ zbyt dużo szumu zrobiło się wokół, zbyt wiele poważnych instytucji Państwowych zostało powiadomionych i podjęło w tej sprawie kroki. Oczywiście okazać się może że odnajdą np. kilka wagonów z ruda jakiegoś cennego pierwiastka lub z jakimiś archiwami czy czymś innym co nie przedstawia bezpośrednio wartości pieniężnej. Sceptycznie podchodziłem od początku do informacji o tonach złota i innych cennych rzeczach. To że prędzej czy później na Dolnym Sląsku zostanie odnalezione coś co zostało ukryte przez Niemców było kwestią czasu. Trzeba było jak widać 70 lat. Nie przypuszczam żeby panowie którzy sie ujawnili jako znalazcy na własne życzenie chcieli z siebie zrobić oszustów nie tylko przed polską ale i światową opinią publiczną. Niestety nasze służby państwowe kuleja i tak jak w innych kwestia wykazują sie opieszałościa i błądzeniem po omacku. Niestety takie mamy władze. Co do wizualizacji z badań georadarami to zgadzam sie ze przy uzyciu programów graficznych do obróbki danych z odczytu można zobaczyć różne ciekawe rzeczy. Czy takie detale jak konkretne modele dział nie wiem, ale myślę że kształt ogólny napewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel mògł powstać jako schron dla pociągu Adolfa jeżeli w Książu planowano jego kwaterę. Dlatego jego budowa mogła być realizowana w tajemnicy. Co do więźniów co co go budowali myślę,że z uwagi na zachowanie tajemnicy zostali unicestwieni zaraz po zakończeniu prac. Co do obsługi pociągu zapewne zostali w środku razem z ładunkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Ten wydruk z georadaru, który my widzieliśmy, nie był jeszcze publikowany w mediach - mówi Tomasz Jurek, szef Stowarzyszenia Dolnośląska Grupa Badawcza. - I ten wydruk z całą pewnością pokazuje prawdziwy obraz terenu z pociągiem.
(...)
Pokazali nam wtedy zdjęcie z georadaru. Tego wydruku w mediach jeszcze nie było - mówi Jurek. - Widać na nim pociąg. Widać duże działa samonośne lub elementy pociągu pancernego.

Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że jest to transport wojskowy niż pociąg pancerny. Nikt w stowarzyszeniu nie ma teraz wątpliwości, że pociąg istnieje. - Znam ten georadar - mówi Jurek. - Należy do Richtera. Wiem, jaki obraz daje. I nie mam żadnych wątpliwości."

Cały tekst: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,18731699,zloty-pociag-jest-inny-wydruk-z-georadaru-prawdziwy.html#ixzz3l8zJnEFa

;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zatem gdzie podział się pociąg? Może właśnie jest to rozwiązanie tej tajemnicy. Jeżeli był tajemniczy tunel kolejowy to raczej nie zbudowano by go do codziennej komunikacji (byłby na mapach). Przy wersji z zasypaniem mogła być bocznica w wąwozie zabezpieczania z góry siatką maskującą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jesli juz najwieksi aktualnie wrogowie, patrz Stowarzyszenie" potwierdzaja znalezisko to juz chyba nie powinnismy miec watpliwosci co do meritum sprawy, tzn. znalezienia skladu. Pozostaja dla nas nadal zagadka dokladna lokalizacja i sposob ukrycia skladu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elcolonello... powiedzieli tylko ze zdjecie ktore nie zostalo jeszcze opublikowane potwierdza rzeczywiscie znalezisko to powiedz mi prosze po co mieliby oni klamac. Pewne jest ze spotkaja sie ze znalazcami w sadzie, wiec podaj mi konkretny powod dla ktorego teraz oni potwierdzaja wersje znalazcow, no po co ? Moze chodzi o te 10% znaleznego... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie pisz o sztabkach zlota, bo nikt rozsadny tu o tym nie pisze ! Chodzi tylko i wylyacznie o sam fakt istnienia skladu i tyle. Nigdy nie poruszylem tematu zawartosci bo to gdybanie. Mowie tylko ze nawet szef stowarzyszenia potwierdza ze ten sklad istnieje. Wiec i on mial zwidy ? Zmiana stanowiska nastapila po spotkaniu Zarzadu. Wiec podejrzewam ze Pan Koper przedstawil mu konkretny dowod i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraznie mowi: Ten wydruk z georadaru, który my widzieliśmy, nie był jeszcze publikowany w mediach - mówi Tomasz Jurek, szef Stowarzyszenia Dolnośląska Grupa Badawcza. - I ten wydruk z całą pewnością pokazuje prawdziwy obraz terenu z pociągiem.

Cały tekst: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,18731699,zloty-pociag-jest-inny-wydruk-z-georadaru-prawdziwy.html#ixzz3l9LYpsYS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna komentowac tego czego sie nie widzi, a tym bardziej negowac od razu istnienia skladu. Nie mamy zielonego pojecia jak ten wydruk wyglada wiec nie neguj czegos czego nie widziales ! Jesli sklad jest zwyczajnie zasypany i nie stoi w tunelu to logicznym jest ze brak tam jest pustych przestrzeni. I jesli sklad nie znajduje sie gleboko to i jakos zobrazowania moze byc lepsza. Jesli prawda jest to co podala wczoraj TVP Wroclaw (nieoficjalnie) ze byl probny odwiert w nocy z piatku na sobote i dotarto do metalowych elementow na glebokosci zaledwie kilku metrow... to uklada sie to wszystko w jakas spojna calosc !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie przyjęte techniki i metody badawcze pozwoliły na opracowanie-zwizualizowanie (materiały jeszcze nie opublikowane) obiektu na takim poziomie szczegółowości, że możliwe jest opisanie znaleziska jako pociąg... z czymś tam...".

Pozostaje tylko czekać na prezentację konkretnych materiałów dotyczących przedmiotowego odkrycia, bo spalanie się nad materiałami poglądowymi/przykładowymi to chyba już nie ma sensu przy tak szczątkowych informacjach jakie są dostępne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie