Jump to content

zeton

Forum members
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Niestety kończy się pewna epoka. Zrobiłem sobie screeny i zapisałem stronę starego forum. Na pewno będę tęsknił za forum jakie poznałem te kilkanaście lat temu.
 2. Co do prof. Zina. Ta blacha na starym nagrobku to nie była żadna cześć Junkersa. Profesor znał się dobrze na architekturze ale nie na samolotach. Ten swoisty pomnik był wykonany już po wojnie.
 3. A jeśli chodzi o przebieg wydarzeń tego dnia to polecam Łukasz Łydżba - Krakowski III/2 Dywizjon Myśliwski. Przez 4 lata od ostatniego wpisu w tym temacie wiedza na ten temat znacznie urosła.
 4. http://www.muzeum-ak.pl/aktualnosci,powstanie-pomnik-kpt-mieczyslawa-medweckiego,240.html http://fakty.interia.pl/historia/news-dziennik-polski-kapitan-medwecki-doczeka-sie-pomnika,nId,1017649 A jednak się dało wspólnym wysiłkiem ludzi dobrej woli :-)
 5. jeszcze raz. Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 18:20 14-01-2010
 6. To moja robocza mapka z lokalizacja miejsca upadku. Ale to raczej wróżenie z fusów niż konkretna wiedza. Brak niestety dokładnych i wiarygodnych opisów miejsca upadku.
 7. Hahaha, dziekuje bardzo ja jednak na Rakowicach szukał nie będę :-)
 8. Witam, Lokalizacja wskazana przez Pitersa jest prawidłowa. Potwierdziła to wczoraj w rozmowie z kolega Macminikiem Pani Renata Gostyńska, córka ówczesnego zarządcy majątku księcia Radziwiłła. To pole które przed wojną było prywatnym lotniskiem Księcia. Znajduje się bardzo blisko zabudowań dworskich. Obecnie znajdują się tam bramki opłat na A4. O ile samo lotnisko udało nam się dosyć dokładnie zlokalizować, o tyle miejsce katastrofy jest nadal nie znane. Między Morawicą a Chrosną gdzieś na polach. Teren to niestety spory. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Morawicy prowadząca obecnie Izbę Pam
 9. Pan Olejko jako miejsce startu pokazywał linie drzew w wojskowej cześć Balic. Niestety lokalizacja ta jest znacznie oddalona od pałacu w Balicach. Drzewa te nie istniały na zdjęciu lotniczym z 44 roku. Sadze że te fakty pozwalają podważyć tą wersje. Lotnisko było w pobliży pałacu.
 10. Witam, Dziękuje za informacje. Ja czytuje książki. Znam ten teren dosyć dobrze i często tam bywam. Niestety z map nie da się wyczytać wszystkiego. Lokalizacje III są mało możliwe. To więcej niż 250 metrów od dworu. Teren tam jest zbyt nierówny pochylony mocno w stronę południową. Lokalizacja w czerwonym kółku jest już na górce. Obecnie to droga lądowania z ustawionymi światłami. Lotnisko prawdopodobnie należny przenieść w zdecydowanie bliższe okolice dworu. Możliwe ze w miejsce obecnych bramek na A4 lub nieco dalej na zachód po południowej stronie drogi Balice-Aleksandrowice.
 11. No tez mi się namieszało i z rozpędu wkleiłem a potem się zorientowałem że to trochę za daleko. No chyba że to była prawdziwa zasadzka za liniami wroga :-). Chodzi o Aleksandrowice Bielsko-Biała.
 12. Albo raczej tutaj: Lotnisko Bielsko-Biała Aleksandrowice (kod IATA: QEO, kod ICAO: EPBA) – lotnisko sportowe położone u stóp Beskidów w Bielsku-Białej. Jest bazą Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. Lotnisko posiada trawiastą drogę startową o wymiarach 660 m x 200 m. Stąd startują szybowce i samoloty. Jest to ulubione miejsce modelarzy lotniczych, odkryty, wietrzny teren z widokami na Bielsko i góry Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego. Latem jest czynna odkryta restauracja z mini placykiem zabaw dla dzieci. W Aleksandrowicach znajduje się również aeroklub dla modelarzy. Organizowane są tam czę
 13. W. Król był na zasadzce w Aleksandrowicach ale nie tych: Aleksandrowice – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wołowskim, w gminie Wińsko. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wrocławskiego. Zbieżność nazw i miejsc przypadkowa.
×
×
 • Create New...

Important Information