Jump to content

malcolm82

Forum members
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Witam szanownych kolegów. Czy posiada ktoś informacje na temat zestrzelenia lub katastrofy samolotu (niemieckiego lub radzieckiego) w okolicach wsi Ligota Piękna? Na pewno we wsi Cienin (rakowiec) istniało lotnisko - najpierw niemieckie a od stycznia 1945 roku przejęte i użytkowane przez rosjan. Z niego podobno startowały samoloty dokonujące bombardowań Wrocławia. Na skraju wsi Ligota Piękna znajduje się miejsce (promień co najmniej 200 metrów) w którym znaleźć można mnóstwo drobnych aluminiowych kawałków blachy, również z nitami (trafiłem juz na około 20 - 30 kawałków od kilku do kilkunastu centymetrów). Niestety jak do tej pory nie trafił sie żaden na którym byłyby wybite jakieś numery lub napisy. W chwili obecnej otwarte poszukiwania są nieco utrudnione ze względów prawnych więc jeśli ktoś dysponuje wiedza na temat jakiś strąceń bądź katastrof w tej okolicy to bardzo proszę o informacje.
 2. Witajcie. Czy ktoś ma pomysł jak znaleźć mapę z oznaczonymi stanowiskami archeologicznymi dla terenów na północ od Wrocławia? Gmina Wisznia Mała, Gmina Trzebnica, Gmina Prusice, Gmina Żmigród.
 3. Witajcie. Chciałbym się upewnić od kiedy to nowe zaostrzone prawo gdzie z wykroczenia wchodzi sie na przestępstwo ma zacząć obowiązywać. Jedne źródła podają że już działa a drugie że dopiero od stycznia. Jak więc jest faktycznie? I druga sprawa co z tymi pozwoleniami? One są czasowe. Na jakie okresy, jaki koszt i procedury? Na konkretny teren? Opłaca się?
 4. Witam kolegów i koleżanki. Czy możecie wskazać jakieś źródła w których można znaleźć informacje lub potwierdzić czy istnieją informacje o katastrofach bądź zestrzelonych samolotach na północnych przedpolach Wrocławia (okolice Kryniczna, Ligoty Pięknej, Wiszni Małej, Pierwoszowa, Malina). Ostatnio w tym rejonie odnaleźliśmy bardzo dużo aluminiowych fragmentów również gęsto nitowanych części. Niestety póki co nie natrafiliśmy na żadne oznaczenia lub instrumenty które wprost wskazywałyby na samolot lub tym bardziej jego typ czy model. Podejrzewamy, że w tym miejscu spadł jakiś samolot (fragmenty rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów) ale chciałbym spróbować to potwierdzić bo eksploracja tak sporego obszaru jest utrudniona.
 5. A czy ktoś wie co za niemca" znajdowało się w miejscu fabryki porcelany i czy wtedy ten drugi wąwóz też istniał?
 6. na tych wydrukach z LIDAR oznaczone miejsce to górka na północ od miejsca wykopów w kształcie ybki". Bezpośrednio do tej górki mogły prowadzić jedynie tory poprowadzone przez drugi równoległy wąwóz który służył fabryce porcelany http://www.gazetawroclawska.pl/zloty-pociag/a/zloty-pociag-w-walbrzychu-nowe-zdjecia-z-laserowego-skanera-lidar-pokazuja-duze-ilosci-zelaza,10527708/ Co to za zmyły?
×
×
 • Create New...

Important Information