Jump to content

radett

Forum members
 • Content Count

  303
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. w filmie gdzie załoga dzielnie wyskakuje na peron mimo podpisu że to "Danuta" też wagon jest "Poznańczyka". Możliwe że do szkolenia był używany zamiennie obok kanciastego szturmiaka "Danuty" także obły wagon "Poznańczyka" tylko jeśli tak to jaki wagon wówczas był w zapasie mob jako przewidziany dla "Poznańczyka"?
 2. czy to na pewno "Danuta"? Obły wagon szturmowy sugeruje raczej "Poznańczyka"...
 3. Bardzo zgrabny rysunek, ale w sumie jaki powinien byc kolor? czy nie wiśniowy?
 4. a co pomiędzy A i P ??? wątki przecież istnieją
 5. zdjęcie z 24 listopada 2018 pt. "podczas ćwiczeń" - to chyba są ćwiczenia już w służbie niemieckiej
 6. Może od poczatku: wpisując odkrywca.pl wyskakuje stara strona tytułowa - i OK po kliknieciu na "forum" wyświetla się coś takiego: Po dodaniu wyjątku ( czyt treść okienka) jest lepiej bo w tematach widoczne są już ikony zdjęć ( wcześniej nie były widoczne). Wygląda to teraz tak: proszę zwrócić uwagę że zdjęcia dodane po zmianie forum są widoczne bez problemu natomiast "stare" tylko w postaci ikonki. Po kliknięciu na ikonkę pojawia się coś takiego: klikając na ikonkę na środku ekranu pojawia się znane z początku okienko informujące o problemach z certyfikatem i opcją dodania jako wyjątku . Po dodaniu wyjątku ukazuje się wreszcie upragniony widok załączonego dawniej zdjęcia : Po tym zabiegu widoczne stają się wszystkie zdjęcia i grafiki wstawione przed zmianą forum. Żeby jednak nie było tak słodko to powiem tylko że to działa jedynie dla danej sesji firefoxa. Po wyłączeniu aplikacji lub całego kompa to tą samą operację trzeba powtarzać od początku a to jest niestety upierdliwość trochę wkurzająca. Może by admin trochę powalczył z aktualizacją stosownych certyfikatów?
 7. nadal coś dziwnego ze zdjęciami, "nowe" zdjęcia sa widoczne a stare nie
 8. występuje problem z niektórymi watkami. - brak jest zdjęć ( które były) lub pojawiają sie wpisy "ślepe" ( jak np w wątku "artyleria Polska cz. 12" Czy to tylko ja tak mam?
 9. Bodziu, na zdjęciu z 27.11 to nie jest C-K P19 tylko Unic P107
 10. rozumiem że chodzi o brak znacznych zniszczeń znanych z pozostałych zdjęć? Są chyba 2 możliwości: 1) opóźniona eksplozja spowodowana przez naszych (a zdjęcie przedstawia pierwsze momenty podejścia Niemców do pociągu opuszczonego przez naszych) co wiązało by się z ew. ofiarami wśród tych których widać na zdjęciu 2) wybuchy i rozsadzenie wagonów spowodowali sami Niemcy przypadkiem lub celowo
 11. Leszku czy masz jakieś informacje o osobie oznaczonej gwiazdką w ostatnim zdjęciu ?
 12. Ft posiadał w instalacji el. światło tylne i 2 szperacze (jeden z bocznym gniazdkiem ). Przynajmniej od 36 r
 13. Też znalazłem ten wlew. Początkowo sugerowałem się rysunkiem W. Jelenia który w tym miejscu lokował pompę oleju. Oczywiście był on nieprawidłowy. W tym miejscu znajdował się zbiorniczek rezerwowy paliwa. Czy by ł połączony z głównym tego na chwile obecną nie wiem. Jeśli tak to przewód paliwowy musiał biegnąć aż do zbiornika głównego i wówczas najpewniej biegł pod podłogą, poza częścią załogową, będąc częściowo osłonięty pancerzem fartuchów. Za wnęką na nogi strzelca tylnego była pokrywa pod którą znajdował się otwór wlewowy zbiornika głównego i wskaźnik paliwa. Co do rury wydechowej to była pod samochodem jednak jej wylot był skierowany na zewnątrz tak aby pęd powietrza zasysał" spaliny spod auta na zewnątrz.
 14. W zeszycie 462 Tank Power autor podaje informację że kółka nośne C-K zostały u nas udoskonalone przez niejakiego Jefimowa. Udoskonalenie to opisane jest jako pogrubienie części bieżnej, dodanie kalamitki, redukcję ilości żeber z 12 do 6 oraz dodanie półkulistej nakrętki na piastę w miejsce tradycyjnej sześciokątnej, która często się odkręcała i gubiła. Pomijam kwestię że to własne koło szześciożebrowe było standardowym (a nie dwunasto jak sugeruje autor) to na zdjęciu z 28.07.2015 widać właśnie koła dwunastożebrowe. Nic jednak o nim nie wiadomo poza tym że autor zeszytu sugeruje że to standard Citroena, co jest raczej jego nadinterpretacją.
×
×
 • Create New...

Important Information