Skocz do zawartości

Konflikt na Ukrainie vol. 5


Rekomendowane odpowiedzi

Rosja jako jedyna opowiada się za pozostaniem Donbasu w składzie Ukrainy - oświadczył Siergiej Ławrow. "

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17135289,Lawrow__Rosja_jako_jedyna_chce__by_Donbas_pozostal.html#BoxWiadTxt

Ten Lawrow to ma poczucie humoru: Rosja rozwalila cala gospodarke Donbasu. Tzw. humanitarne" konwoje wywiozly stamtad wszystko co sie nadawalo do uzytku, a teraz ci sami zlodzieje mowia, ze sa za tym zeby Ukraina objela swa opieka te tereny...

-------------------------------------------------------------------

To ja jutro podpale sasiadowi dom, opierd****e sejf, zgwalce zone i zamorduje babke, a pozniej powiem, zeby sie chlop zabral za sprzatanie tego burdelu...bo ten syf jest nie dopuszczalny w naszej dzielnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
balans:

Wracając do Ukrainy, to akurat mój "czarny scenariusz się [niestety] sprawdził"

Normalnie powinieneś zmienić nick na Wernyhora" :)

Niestety (a raczej w tym przypadku stety) rzeczywistość ma się nijak do Twoich internetowych analiz. Przypominasz sobie jak usiłowałeś nam wmówić, że zachodni kapitał ucieka z faszystowskiej Ukrainy i przenosi się do roSSji? To przeczytaj sobie to (w szczególności ostatni akapit):

Rosyjskie finanse w rozsypce. Rubel tracił z godziny na godzinę

Rubel kilka razy bił w poniedziałek rekordy słabości. Gwałtownie na wartości traciły także akcje na moskiewskiej giełdzie. Wieczorem na moskiewskiej giełdzie za 1 dolara liczono 63,4 rubla, a kurs europejskiej waluty sięgnął 78,81 rubla. To kurs, jakiego nie widziano od 1999 roku.
Artykuł otwarty
To był prawdziwe czarny poniedziałek dla rosyjskim rynku finansowego. Po otwarciu giełdy walutowej rubel zaczął słabnąć i w kilka godzin stracił na wartości ok. 5 proc. Wtedy za 1 dolara trzeba było zapłacić 59,5 rubla, a za 1 euro - 73,8 rubla. Nigdy wcześniej rosyjska waluta nie była tak słaba. A maklerzy spekulowali, że przy takim tempie dewaluacji na Nowy Rok za 1 dol. trzeba będzie zapłacić już 60 rubli, a 1 euro - 80 rubli.

Przewidywania na Nowy rok ziściły się wczoraj

Ale zaraz okazało się, że to były optymistyczne przewidywania. Bo już kilka godzin później rubel znalazł się na równi pochyłej. W godzinach popołudniowych za 1 dol. trzeba było zapłacić już 61,2 rubla, a za 1 euro - 76 rubli. Wtedy nagle w ciągu trzech minut rubel nagle się umocnił. Maklerzy spekulowali, że to Bank Centralny Rosji sypnął dolarami, by obronić kurs waluty. W zeszłym tygodniu takie interwencje wynosiły nawet 2 mld dol. dziennie. Jednak wczorajsza była za słaba i po krótkotrwałym umocnieniu rosyjska waluta znowu zaczęła szybko tracić na wartości. Wieczorem na moskiewskiej giełdzie za 1 dolara liczono 63,4 rubla, a kurs europejskiej waluty sięgnął 78,81 rubla.

W sumie w poniedziałek rosyjska waluta straciła ponad 9 proc. do dolara i ponad 8 proc. wobec europejskiej waluty. To było największe jednorazowe osłabienie rubla od 15 lat.

Kapitał ucieka z Rosji

Ta dewaluacja przyczyni się do wzrostu inflacji, która już przekracza 9 proc., więcej niż zakładał rząd Rosji. By ją wyhamować, w zeszłym tygodniu Bank Centralny Rosji podniósł główną stopę procentową z 9,5 do 10,5 proc. Ale to podbije koszty kredytów, spowalniając hamującą już gospodarkę Rosji. W ślad za rublem spadały kursy akcji rosyjskich spółek. Indeks RTS - jeden z najważniejszych wskaźników rynku kapitałowego - w poniedziałek stracił 10,1 proc. i spadł do poziomu 718 punktów. To najniższy poziom od początku kwietnia 2009 r., kiedy na świecie panował kryzys finansowy.

Rubel tracił na wartości już szósty dzień z rzędu, przede wszystkim z powodu spadku cen ropy naftowej. W zeszłym tygodniu na giełdzie w Londynie europejska ropa naftowa Brent staniała o 11 proc.

A inwestorzy mają powody do obaw. Bank Centralny Rosji podniósł wczoraj tegoroczną prognozę odpływu kapitału z Rosji ze 128 mld do 134 mld dol. Wczoraj też rosyjski urząd statystyczny Rosstat ogłosił, że w listopadzie produkcja przemysłowa spadła o 0,4 proc. w skali roku, podczas gdy analitycy spodziewali się wzrostu o 1,5 proc."

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17134859,Rosyjskie_finanse_w_rozsypce__Rubel_tracil_z_godziny.html#ixzz3M2vYfwBc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A balans i tak napisze: wy się o Rosję nie martwcie, Rosja sobie poradzi. Wy się martwcie Ukrainę, która po faszystowskim przewrocie jest bankrutem." :D

roSSja w sumie też jest już praktycznie bankrutem. A przynajmniej wszystko w tym kierunku zmierza. Oby tak dalej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezent na święta-rubel za centa" :))

A w dodatku:

ETPC: Rosja ma zapłacić 1,9 mld dol. odszkodowania!

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) w Strasburgu nie znalazł podstaw do rewizji wydanego w lipcu orzeczenia w sprawie zapłacenia byłym akcjonariuszom koncernu naftowego Jukos odszkodowań w wysokości ok. 1,9 mld dolarów.
O rewizję zabiegały władze Rosji.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-etpc-rosja-ma-zaplacic-1-9-mld-dol-odszkodowania,nId,1575910#iwa_item=2&iwa_img=0&iwa_hash=14842&iwa_block=facts_news_small&iwa_testab=a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony Gazprom pikuje... i wg informacji zastanawia się nad redukcją etatów... Małe miki", skoro się wspomina o ylko" 125 TYSIĄCACH pracowników...

Z drugiej strony Putler wreszcie" uzyskał pełnię władzy nad Wojskami Wewnętrznym- raptem 200 tys żołnierzy, łącznie z marynarką i lotnictwem...

Straszny kraj...

A co będzie, jeśli Merkel dostanie dowody na niezbyt naturalną śmierć Schockenhoffa? Sprawa Litwinienki, to będzie drobiazg...podobnie jak zejście Bieriezowskiego...

I oby się nie okazało, że popełnił samobójstwo jak Majakowski- z krzykiem Towarzysze, nie strzelajcie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydawało się, że sankcje takie jakieś liche. Wyrówna się za chwilę kurs rubla, funta i dolara - funt rubli będzie kosztować dolara.
Ale Krym mają - a Donbas chwilowo odpuszczą. Gdyby jeszcze banki ukraińskie robiły tam operacje to może może by powalczyli - a teraz? Wszystko rozkradzione a obywatele republik socjalistyczno noworosyjskich wołają jeść. (jest mi naprawdę ich szkoda ale popierając bandziorów sami się wpakowali w takie łajno)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję balans mało polski za najświeższe wiadomości z rosji. Nie wiedziałem ,że aż 5 mln Ukraińców pracuje w rosji - to potwierdza tylko moja tezę, że rosja bez obcej sił roboczej jako państwo nie przetrwa. Rdzenni rosja jako naród programowo rozpity nie jest zdolny do pracy. Napisałeś:Jeżeli chodzi o Donbas, to praktycznie już nie istnieje - kopalnie są zalane, a przemysł zrujnowany." Dziękuję za potwierdzenie tego co pisałem wcześniej, że rosyjskim terrorystom z Doniecka i ich mocodawcom z rosji zależało na okradzeniu i wywiezieniu co się da z ukraińskich zakładów, a resztę zniszczyli, widzę że życie i rzeczywistość zmusza cię do weryfikacji twoich poglądów. Co do słówNiestety, ale sprawdza się mój "czarny scenariusz odnośnie Ukrainy, bo od samego początku pisałem tu na forum, że Majdan spowoduje: faszyzację tego kraju" to nie widzę gdzie następuje faszyzacja Ukrainy - podejrzewam , że ty po prostu nie masz pojęcia co znaczą słowa faszyzacja kraju" - polecam na początek słownik. Co do drakońskich warunków" to przez takie przeszła Polska i żyjemy. Parafrazując twoje słowa - balans mało polski ty martw się o rosję bo Ukraina sobie poradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA zaczynają się dogadywać z Kubą - czy to chęć wyrwania jej z ramion rosji?
A 7 miliardów baksów poszło na rynek - ciekawe na jak długo jeszcze wystarczy im dolarów. Ja dzisiaj tankowałem po 4,54 na pb95. Nie pamiętam kiedy było tak tanio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubańczycy zrozumieli, że poleganie na Rosji i Wenezueli to nic nie daje bo kasy już nie dadzą . To pierwszy taki krok na uregulowaniu stosunków i otwarcie gospodarki kubańskiej. Raul to nie Fidel i potrafi zadbać o swoje interesy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delmak:
Napisałeś:"Jeżeli chodzi o Donbas, to praktycznie już nie istnieje - kopalnie są zalane, a przemysł zrujnowany. Dziękuję za potwierdzenie tego co pisałem wcześniej, że rosyjskim terrorystom z Doniecka i ich mocodawcom z rosji zależało na okradzeniu i wywiezieniu co się da z ukraińskich zakładów"

Tu muszę ci przyznać rację delmak, bo sam widziałem jak osyjscy terroryści" wywozili tymi swoimi ciężarówkami kopalnie i huty z Doniecka. Ba, nawet podobno całe pokłady węgla i innych minerałów też wywieźli...

delmak:
a resztę zniszczyli"

Tu też muszę ci przyznać rację, bo jak wielokrotnie zapodawał niejaki Łysenko - to separatyści mają już takie dziwne hobby", że sami siebie ostrzeliwują z ciężkiej artylerii i bombardują miasta, które mają pod swoją kontrolą...

delmak:
Co do słów"Niestety, ale sprawdza się mój czarny scenariusz" odnośnie Ukrainy, bo od samego początku pisałem tu na forum, że Majdan spowoduje: faszyzację tego kraju to nie widzę gdzie następuje faszyzacja Ukrainy - podejrzewam , że ty po prostu nie masz pojęcia co znaczą słowa " faszyzacja kraju - polecam na początek słownik."

A ta ich Gwardia Narodowa", która nie dość, że wprost nawiązuje symboliką do SS, to jeszcze terroryzuje opozycję, a nawet ichni rząd - to twoim zdaniem nie faszyzacja?

http://www.kresy.pl/volgal,publicystyka-3?zobacz/ukraina-pomniejsza-role-skrajnej-prawicy-w-konflikcie

A kult Bandery, OUN/UPA i SS Galizien i te czerwono czarne flagi, to twoim zdaniem nie faszyzacja?

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainski-kanal-telewizyjny-pokaze-serial-dokumentalny-o-stepanie-banderze

derlmak:
Parafrazując twoje słowa - balans mało polski ty martw się o rosję bo Ukraina sobie poradzi."

A niby dlaczego mam się martwić o Rosję? To ich problem, a nie mój. Jak na razie to mają kryzys spowodowany bardzo dużym spadkiem cen ropy naftowej i spekulacyjną wyprzedażą rubla. Do krachu to im jeszcze bardzo daleko, bo mają 400 mld $ rezerw, a tani rubel sprzyja eksportowi, np silników rakietowych do USA:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/amerykanska-korporacja-kupi-silniki-rakietowe-od-rosjan

Ja się martwię o Polskę, bo spadek produkcji rolnej przekroczył już u nas 5% [w całej UE to tylko 1,5%], a z powodu drogiego euro i $ nasze zakłady eksportujące na rynek rosyjski nie mają już nowych zamówień - w niektórych już mówi się o redukcjach załogi.
Bo kij jak zawsze ma dwa końce"...

A co będzie z Ukrainą? To właśnie kilka najbliższych miesięcy pokaże, bo jak na razie to jednych oligarchów wymienili na innych i wywołali tak przy okazji wojnę domową.

--------------------------------------------------------

I jeszcze tak odnośnie Małopolski - gdy stolica kraju była właśnie w Małopolsce, to Rzeczpospolita była mocarstwem. A gdy stolicę przeniesiono na Mazowsze, to Rzeczpospolita bardzo szybko stoczyła się na samo dno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans, coś mi to twoje pisanie przypomina, tylko nie wiem co;)
Tagi wybrane z twoich wypowiedzi...
Szantaż ekonomiczny, deklaracje hołdownicze, podżeganie do zmiany sojusznika, wieczysty sojusz z rosją, niezadowolenie z reform w Polsce itp, itd.
Wypisz- wymaluj, musi jakąś konfederację chcesz zawiązać;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ze względu na wciąż spadający kurs rubla Rosja zaczyna odczuwać presję także ze strony dotychczasowych sojuszników. Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka zażądał, by transakcje handlowe z Rosją były rozliczane nie w rublach, tylko w euro albo dolarach...."
donosi prasa...
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17155363,Bialorus_rezygnuje_z_rozliczen_z_Rosja_w_rublach.html?lokale=katowice#BoxWiadTxt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszenka wcale taki glupi nie jest za jakiego robi...bo kocha zielone i euracze!

Ale Narod bialoruski sprowadzil do slugusow ruSSni i to jest przykre, a zarazem zalosne:(

Niech ten slugus kacapow po pierwsze wywiesi flage (bialo-czerono-biala) Bialorusi, a pozniej udaje patriote!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimir:
Balans, coś mi to twoje pisanie przypomina, tylko nie wiem co;)
Tagi wybrane z twoich wypowiedzi...
Szantaż ekonomiczny, deklaracje hołdownicze, podżeganie do zmiany sojusznika, wieczysty sojusz z rosją, niezadowolenie z reform w Polsce itp, itd."

Nie bardzo wiem do czego pijesz?

Bo ja akurat uważam, że Polska powinna się kierować własną racją stanu i nikomu nie powinna składać deklaracji hołdowniczych", a tym bardziej nie robić nikomu laski" [jak mawiał min. Sikorski].

Gdzie w moich wypowiedziach widzisz podżeganie do zmiany sojusznika"???

Tym bardziej, że ostatnich sojuszników mieliśmy w 39 roku! A obecnie to mamy taką sytuację, że parę miesięcy temu Niemcy oficjalnie ogłosiły, że w razie W" to swoich wojsk nam na pomoc nie wyślą. A jeżeli myślisz, że Amerykanie w takiej sytuacji wyślą na Bałtyk swoje lotniskowce, to jesteś baaardzo naiwny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie