Skocz do zawartości

Konflikt na Ukrainie vol. 5


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
yeti bijatyki w parlamencie to nie domena tylko Ukrainy - to samo było w Japonii, Korei Płd, na Węgrzech, w Rosji i wielu innych parlamentach. U nas masz blokowanie trybuny sejmowej i chamskie słownictwo, tak więc nie przesadzaj z tą negacją Ukrainy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elpasys:
No dobra, niech będzie, pozwól więc, że będą zwracał się do Ciebie: "Towarzyszu."

Towarzyszu" to możesz sobie mówić do lustra, albo do kogoś ze swojej rodziny, bo ja nigdy Towarzyszem" nie byłem, ani nikt z moich bliskich. Owszem, na początku lat 70-tych, gdy byłem młodym pracownikiem, przyszedł do mnie jakiś zakładowy działacz i proponował przynależność i obiecywał różne wynikające z tego korzyści, ale po krótkiej rozmowie już nigdy przynależności mi nie proponowali...

Yeti:
Co do wyborów na Ukrainie, to ostatnie mordobicie i zamieszanie wskazuje, że oni mają z demokracją tyle wspólnego, co świnie z lotami w kosmos..."

Wybory to mały pikuś, bo to co ostatnio zrobili z wyborem" niektórych ministrów, to się nawet Orwellowi nie śniło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarz tygodnika Die Zeit" Josef Joffe dzieli niemieckich przyjaciół Władimira Wielkiego" na trzy kategorie. Do pierwszej zalicza osoby pokroju byłego kanclerza Gerharda Schroedera, będące płatnymi lobbystami Kremla. Trudno wymagać od pracującego dla Gazpromu Schroedera, żeby źle mówił o swoim szefie - tłumaczy Joffe. Drugą grupę stanowią przeciwnicy Ameryki, którym osyjska dusza" jest bliższa od zachodniego materializmu i kapitalizmu. Trzecia grupa to osoby myślące w kategoriach XIX wieku i Otto Bismarcka, który był przekonany, że nie wolno dopuścić do zerwania kontaktów z Petersburgiem, ówczesną stolicą Rosji.

Więcej: http://fakty.interia.pl/swiat/news-tak-kreml-walczy-o-poparcie-niemcow,nId,1570407#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Czwartą kategorię stanowi balans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem trafna diagnoza!

Tyle, ze balans nie jest Niemcem...no moze jako stary poznaniak, ma tam jakies wplywy niemieckie, ale bez przesady;)

A tak miedzy nami to powiem Ci (elpasys), ze chociaz w wielu sprawach nie zgadzam sie z balansem, to ciesze sie, ze taki gosc jest na forum. Wyobraz sobie jakbysmy wszyscy mieli takie samo zdanie na temat spraw wschodnich", to bysmy tu sie zanudzali nawzajem, a tak
jest jakies ozywienie w dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze tak odnośnie pomówień pod moim adresem:

delmak:
Yeti wybacz albo czytam inne teksty balansa, a ty inne ale balans cały czas trolluje na rzecz rosji i Putain'a. Nie zauważyłeś tekstów o tym jaki to eksport do rosji jest ważny dla Polski i nie poradzimy sobie bez niego, jak to Polska padnie bez gazu z rosji i w ogóle to co robi prezydent Putain to doprowadzi do tragedii w Polsce i Polska powinna być grzeczna i miła dla rosji i prezydenta Putain'a, a najlepiej całować go w wąską szparkę między pośladkami".

Jak by to Zagłoba powiedział: Łżesz acan jak pies".

Na temat Rosji napisałem tu na forum jedynie to, że w naszym polskim interesie jest zachowanie w miarę poprawnych stosunków z Rosją, bo to jest olbrzymi rynek zbytu dla naszego przemysłu i rolnictwa, a to ma bezpośredni wpływ na ilość miejsc pracy w Polsce. Jednocześnie dodałem, że w stosunkach z Rosją należy zachować ostrożność, bo mocarstwa mają to do siebie, że dbają przede wszystkim o własne interesy. No i co tu jest takiego złego w tym co napisałem?

Odnośnie gazu - to wyobraź sobie zimę bez gazu w Polsce, a to jest w skrajnej sytuacji całkiem możliwe...

Nigdzie też nie nawoływałem żeby: Polska powinna być grzeczna i miła dla rosji i prezydenta Putain'a, a najlepiej całować go w wąską szparkę między pośladkami".

Tym bardziej, że z czysto praktycznych powodów zresztą, jest to niewykonalne! Bo nie da się jednocześnie obić laski USA" [słowa min. Sikorskiego] i w tym samym czasie całować Putina w szparkę. Bo albo, albo. Można też nikomu nic nie obić", tylko zadbać o własne polskie interesy, ale należy się wcześniej wyzbyć mentalności pachołka i sługusa. Tyle tylko, że to raczej nie dotyczy naszych elit"...

I jeszcze jedno:

delmak:
Yeti nie zauważyłeś , że ciągłe plucie i nazywanie Ukraińców banderowcami wpisuje się w całą retorykę prezydenta Putain'a , jego propagandy i jego trolli w internecie."

I znowu łżesz jak pies! Bo ja nigdy tu nie napisałem, że uważam wszystkich Ukraińców za banderowców. A wręcz przeciwnie, bo pisałem tu na forum, że uważam większość Ukraińców za przyzwoitych ludzi, których tak po ludzku jest mi żal, bo zapłacą bardzo wysoką cenę za tą całą awanturę wywołaną przez CIA. Już zresztą płacą.

Za banderowców natomiast uważam puczystów, którzy najpierw sprowokowali bunt na wschodzie kraju [ustawa językowa], a następnie wysłali przeciwko swoim obywatelom czołgi i w bandycki=banderowski sposób zaczęli bombardować cywili w miastach. To nawet nie jest Azja, bo to jakieś zupełnie afrykańskie obyczaje są...

P.S.
Z Ciechanem nie mam nic wspólnego i na ich portalu nie jestem nawet zalogowany. Cenię sobie natomiast to, że zamieszczają materiały, których w polskojęzycznych mediach nie uświadczy. A odnośnie komentarzy - to stać mnie na swoje własne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pochodzenia balansa; już kiedyś tutaj zeznał, że pochodzi z Małopolski, cytuję:
...ŁŻESZ JAK PIES, ODSZCZEKAJ TO TY PORYPANY BUCU I FANATYCZNY GNOJKU!!! TO CHYBA BYLI TWOI KREWNI, BO NA PEWNO NIE MOI! Ja pochodzę z Małopolski..."

Faktycznie, to nie pyra, bo tamci są europejsko ucywilizowani.

@kindzal
....ciesze sie, ze taki gosc jest na forum..."
Ja też się cieszę, bo gdy przyjdzie czas kolejnej otwartej wojny z Rosją, to wiadomo będzie, kto na ochotnika zgłosił się do internowania i jakiego pseudonimu używał w konspiracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wracamy:

Kreml zmienił swoją politykę wobec Noworosji i nie dąży już do oderwania tego terytorium od Ukrainy - informuje niezależna Nowaja Gazieta", powołując się na źródła w administracji prezydenta, rządzie i samej Noworosji.

Określenie Noworosja stosowane jest w Rosji w odniesieniu do konfederacji" Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) i Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL), proklamowanych przez prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy przy wsparciu Moskwy. Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin po raz pierwszy publicznie nazwał tę część Ukrainy Noworosją 17 kwietnia, wkrótce po aneksji Krymu.

Według rozmówców Nowej Gaziety" Kreml nie tylko ostatecznie wyrzekł się idei niepodległości DRL i ŁRL, ale także chce 'wepchnąć' obie republiki z powrotem do Ukrainy na warunkach jakiejś autonomii".

Pismo podaje, że rzy źródła - na Kremlu, w rządzie i bezpośrednio w DRL oraz ŁRL - potwierdziły, że o niepodległej Noworosji można zapomnieć". - Wpychaniem z powrotem wschodnich obwodów zajmuje się Władisław Surkow. A także - pod kierunkiem Surkowa - nowy wicedyrektor (kremlowskiego) Zarządu ds. współpracy społeczno-gospodarczej z krajami WNP, Abchazją i Południową Osetią Igor Udowiczenko, który zastąpił na tym stanowisku Borysa Rapaporta - przekazuje.

Surkow jest wieloletnim doradcą prezydenta FR. Utożsamia się go z tym klanem w otoczeniu Putina, który ma krytyczny stosunek do twardej polityki wewnętrznej i zagranicznej prezydenta. Jest w konflikcie z pierwszym zastępcą szefa kremlowskiej administracji Wiaczesławem Wołodinem, jednym z głównych architektów obecnej polityki wewnętrznej Putina.

Nowaja Gazieta" informuje, że niedawna dymisja Rapaporta również wiązana jest ze zmianą nastrojów na Kremlu". Pismo zaznacza, że Rapaport cieszył się wśród przywódców separatystów dużym autorytetem i był uważany za ideowego stronnika Noworosji.

W ubiegłym tygodniu media w Moskwie powiadomiły o odejściu z Kremla urzędników, którzy zajmowali się problemami samozwańczych republik w ukraińskim Donbasie. Wśród zwolnionych wymieniły wspomnianego Rapaporta, który odpowiadał za polityczną część relacji z DRL i ŁRL, oraz Władimira Awdiejenkę, nadzorującego gospodarczą część stosunków z dwoma zbuntowanymi regionami Ukrainy.

Obaj urzędnicy pracowali w podlegającym Surkowowi Zarządzie ds. współpracy społeczno-gospodarczej z krajami WNP, Abchazją i Południową Osetią. Wcześniej ze struktury tej odeszło pięciu lub sześciu urzędników niższej rangi.

Nowaja Gazieta" podaje, że głównym krytykiem Surkowa był i pozostaje Igor Striełkow-Girkin, były dowódca sił zbrojnych Nowrosji, który otwarcie oskarża doradcę Putina o fiasko osyjskiej wiosny" na Ukrainie. Zdaniem pisma Surkow uważany jest też za inicjatora czystek wśród liderów rebeliantów - najpierw wyłączył z gry Striełkowa-Girkina, potem Igora Bezlera Biesa", a później atamana Nikołaja Kozicyna.

- Wszystkich trzech w Moskwie uważano za zbyt samodzielnych. W żaden sposób nie mieścili się nawet w formalnie istniejących granicach separatystycznych republik - pisze Nowaja Gazieta".

Jak wyjaśnia pismo, Bies podawał się za przywódcę Gorłowsko-Jenakijewskiej Republiki Ludowej niezależnej od DRL. W ostatnich miesiącach zmienił taktykę w stosunku do ukraińskich władz i podobno skłonny był zaakceptować autonomię Donbasu wewnątrz integralnej Ukrainy".

- Natomiast Kozicyn zadomowił się w zachodnich rejonach obwodu ługańskiego, gdzie proklamował Kozacką Republikę Ludową. Jego ludzie uczestniczyli w bandyckich napadach i grabieżach. Nie uratowało go nawet to, że w jego gabinecie wisiały portrety Putina i Surkowa - relacjonuje Nowaja Gazieta".

Pismo zaznacza, że z całej trójki bohaterem nadal czuje się tylko Striełkow-Girkin, który rozdaje wywiady w Moskwie, opowiadając o swojej roli najpierw w operacji krymskiej, a później donbaskiej, a także dzieląc się opiniami i nadziejami na przyszłość Noworosji". W Administracji Prezydenta mówi się, że Igor Iwanowicz niepotrzebnie ściąga na siebie uwagę; że przeszłości już się nie wróci" - informuje Nowaja Gazieta".

Pismo podaje, że usunięcie samodzielnych dowódców w Moskwie tłumaczy się jako umocnienie 'jednoosobowego kierownictwa' Ołeksandra Zacharczenki". - O postawienie na Zacharczenkę Surkowa prosił najbogatszy oligarcha Ukrainy Rinat Achmetow. I choć byli inni kandydaci - na przykład Ołeksandr Chodakowski - wybór padł na niczym nie wyróżniającego się przywódcę donieckiej komórki organizacji sportów walki Opłot - wskazuje "Nowaja Gazieta.

Pismo ocenia, że "próba ustanowienia 'jednoosobowego kierownictwa' spotęgowała napięcie wśród podzielonych ugrupowań rebelianckich; problemy występują również wewnątrz samych ugrupowań. - Największe z nich, liczący 10 tys. bagnetów Opłot uważany jest za gwardię przyboczną Zacharczenki i wykonuje funkcje wojskowe. Jednak w środku tej struktury powstało kilkadziesiąt prawie niesterowalnych grup uczestniczących w biznesowych porachunkach - przekazuje "Nowaja Gazieta.

- Jeszcze jedną dużą formacją siłową jest Wostok dowodzony przez Ołeksandra Chodakowskiego, byłego dowódcę donieckiego pododdziału Alfy. Do niedawna uważany był za człowieka lojalnego wobec miliardera Achmetowa. Ten ostatni, jak opowiadają w Doniecku, przez długi czas sponsorował Wostok, licząc na utrzymanie wpływów w regionie. Mimo kilku niepowodzeń, w tym dopuszczenia do zdobycia donieckiego lotniska przez ukraińskie wojska, i słabego autorytetu wśród ludności, kuratorzy DRL rozważali Chodakowskiego jako potencjalnego przywódcę separatystów. Za kompromisową postać uważano go w Kijowie" - informuje pismo.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosyjska-prasa-Putin-zmienil-plany,wid,17088179,wiadomosc.html?ticaid=113f1b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima Panie.
Oddają chwilowo to co ukraińskie Ukrainie - niech się martwią co zrobić z ludnością na zimę, odbudować infrastrukturę itp. A na wiosnę będziemy mieli kolejne powstanie. A jak Ukraińcy nie zaopiekują się cywilami dobrze" to ruskie zrobią lament na forum międzynarodowym, że nie ludzko traktują swoich" obywateli i tak wkoło macieju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elpasys:
Faktycznie, to nie pyra, bo tamci są europejsko ucywilizowani."

A niby ty jesteś europejsko cywilizowany"?

Jedyne argumenty" jakie tu zapodałeś w dyskusji, to takie, że balans: pochodzi z rosyjskiej rodziny", płaci mu rosyjska ambasada" i jest rosyjskim agentem".

Pomijając już to, że przedstawiłeś się tu jako prymitywny ćwiok, to pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, w tym swoim małym rozumku, że to są poważne pomówienia. I gdybym potraktował sprawę poważnie i wziął dobrego adwokata, to do końca życia byś się nie wypłacił...

elpasys:
@kindzal
"....ciesze sie, ze taki gosc jest na forum...
Ja też się cieszę, bo gdy przyjdzie czas kolejnej otwartej wojny z Rosją, to wiadomo będzie, kto na ochotnika zgłosił się do internowania i jakiego pseudonimu używał w konspiracji."

A niby z jakiego powodu ma dojść do otwartej wojny z Rosją"? Już był taki jeden, co straszył, że polskie dzieci pierwszego września do szkół nie pójdą, a jednak poszły...

Co do reszty, to w dawnych czasach, gdy pewnie w najlepszym przypadku srałeś w tetrowe pieluchy i gdy straszyli karą śmierci, to ja w szafie się nie chowałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre cytaty z ucywilizowanego" (inaczej) balansa:
...ŁŻESZ JAK PIES, ODSZCZEKAJ TO TY PORYPANY BUCU I FANATYCZNY GNOJKU!!! TO CHYBA BYLI TWOI KREWNI, BO NA PEWNO NIE MOI!"

prymitywny ćwiok, to pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, w tym swoim małym rozumku,.... "

.... do końca życia byś się nie wypłacił ...."

Taka tfffu-rczość i tacy pisarze" nie przynoszą chwały temu forum, które ten rusofilski pisarz" sprowadził i od lat sprowadza do poziomu nienawistnego bagna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie