Skocz do zawartości

Konflikt na Ukrainie vol. 5


Rekomendowane odpowiedzi

lipek:
Nasz radziecki towarzysz balans znów przemówił, w charakterystycznym dla siebie stylu człowieka rosyjskiego :)"

No i co ja mam ci odpisać na taki argument"?

No może to, że nasz banderowski towarzysz lipek znów przemówił. Sotnyk, który pluje na groby dziesiątków tysięcy Polaków, okrutnie pomordowanych przez zwyrodnialców z OUN/UPA.

No i co? Miło i sympatycznie ci? O to ci chodziło?

Naucz się wreszcie, że mamy demokrację [bardzo ułomną zresztą, ale jednak], a w demokracji każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. A więc czasy, gdy obowiązywały jedynie słuszne poglądy" już dawno minęły. Czasy, gdy za komuny szykanowano ludzi inaczej myślących, a za sanacji wysyłano takich do Berezy.

Albo więc dyskutujemy na argumenty, albo się wzajemnie obrażamy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Balans, no nie mów, że nie pisałeś o tym, że podoba ci się putin, bo postawił się finansjerze, że nie pisałeś, że rosja to przyjazny kraj, że nie podobają ci się reformy u nas itp, itd.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_targowicka bis;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie się podobają dumki. Ale chyba na stare lata robię się sentymentalny, bo chyba największe wrażenie robi na mnie ta piosenka:

http://www.youtube.com/watch?v=rt_9-iScNAs


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 17:32 20-12-2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://swiat.newsweek.pl/ladujac-koszyk-ladujesz-rosyjskie-karabiny-wideo-newsweek-pl,film,285396.html

tak odbiegając od tematu, to Kol. Balans taka sanacja by się się teraz przydała,i taki wódz jak Marszałek, pogoniłby tą całą hołotę która siedzi w sejmie i zabawia się naszym kosztem do właśnie takiej Berezy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panowie...widac, ze zaden z Was z Kresow nie pochodzi!
Jakie dumki, jacy kozacy? Toz to nie ma naszej polskiej obecnosci w tamtych stronach?
Panowie, zapomnieliscie o slynnych lwowoskich batiarach? Ot to byli chlopcy...
Zapodam Wam piosenke, ktora wysluchiwalem od najmlodszych lat, mozna powiedziec symbol polskosci we Lwowie:

http://www.youtube.com/watch?v=Vy9TF-ZDA1E
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holenderska telewizja RTL: mamy zdjecia i zeznania swiadkow swiadczace o tym, ze rzad Holandii jest od lipca w posiadaniu dowodow swiadczacych o tym, ze MH17 zostal zestrzelony przez rosyjski system BUK".

W reakcji na te doniesienia generalny prokurator Holandii oswiadcza: Tak, jestesmy w posiadaniu tych materialow, ale dla dobra sledztwa nie zostana one ujawnione do zakonczenia sprawy"...

http://nos.nl/artikel/2010303-rtl-bewijs-voor-afschieten-raket-op-mh17.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kindzal:
>Holenderska telewizja RTL: mamy zdjecia i zeznania swiadkow swiadczace o tym, ze rzad Holandii jest od lipca w posiadaniu dowodow swiadczacych o tym, ze MH17 zostal zestrzelony przez rosyjski system BUK"....<

Nie wiem kto zestrzelił ten samolot, ale wiem, że zaraz po katastrofie separatyści wysłali na pola górników z trzech kopalń, aby ci zebrali zwłoki pasażerów i odnaleźli czarne skrzynki. A to na pewno nie była przyjemna robota", a do tego jeszcze pod Gradami"...

Wiem tylko tyle, że zaraz po odnalezieniu czarnych skrzynek, te zostały natychmiast przekazane Malezyjczykom. Podobnie było ze zwłokami pasażerów, które zostały zebrane i załadowane do wagonów-chłodni. I to pomimo tego, że junta w Kijowie nie dość, że nie dotrzymała obietnicy zaprzestania ostrzału tego terenu, to jeszcze bombardowała stacje pośrednie, na trasie po której miał się przemieszczać pociąg ze zwłokami.

Wiadomym jest również to, że separatyści zebrali i przekazali Holendrom szczątki samolotu do ich dalszego zbadania.

A co jest niewiadome?

Niewiadomym jest:

1. Dlaczego we wstępnym raporcie na temat katastrofy nie ujawniono rozmów z kokpitu samolotu?
2. Dlaczego wieża w Kijowie nakazała zmianę kursu i obniżenie pułapu lotu samolotu?
3. Dlaczego nagrania z wieży utajniono, lub zniszczono?
4. Dlaczego Amerykanie obiecywali przedstawienie wardych dowodów" w tej sprawie, a obecnie zamilkli?
5. Czy to prawda, że ukraińska OPL prowadziła w tym czasie ćwiczenia?
6. Czy to prawda, że Kijów miał w tym rejonie kilka swoich samolotów wojskowych?

A z zupełnie innej beczki", też parę pytań się nasuwa:

1. Co ze śledztwem na temat: kto tak faktycznie strzelał na Majdanie? Bo nawet ONZ się zaczyna niecierpliwić.
2. Kto i dlaczego zamordował polskiego historyka w Kijowie? Bo sprawę zupełnie wyciszono.
3. Dlaczego, gdy Poroszenko przyjechał do nas po pieniądze i broń, to junta w Kijowie zdecydowała się na prymitywny numer z osyjską terrorystką, która przez kilka dni chodziła po ulicach z reklamówką pełną TNT". Czy oni nas za zupełnych głupców mają???

Pytania można mnożyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans, ty to piszesz na trzeźwo/na poważnie?

Jacy górnicy z 3 kopalń? Przecież tam do dzisiaj leżą szczątki ofiar, chociaż teren od dawna jest pod kontrola terrorystów.

Proszę również o konkretne daty i nazwy stacji pośrednich, które były niby ostrzeliwane przez Ukraińców. Umiesz to udowodnić, czy po raz nie wiem który robisz z gęby cholewę?

P.S. Przypomnę tylko, że szczątki samolotu zostały przetransportowane do Holandii ok. tydzień temu. Przez ten czas leżały i gniły pod Torezem, a holenderscy śledczy oraz dziennikarze mieli bardzo utrudniony dostęp do miejsca tragedii i byli regularnie ostrzeliwani przez terrorystów (bardziej w celu zastraszenia niż zrobienia krzywdy, ale zawsze).

P.S. 2 A nie przyszło ci do sowieckiej głowy, że terroryści natychmiast po katastrofie wysłali tam swoich ludzi, aby zatrzeć ślady? No ale sprawa była zbyt gruba i nie dało się tego zatuszować tak łatwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to wiem, że w bajce o wilku i zającu, zajczyk nasz był dobrym Donieckim powstańcem urodzonym i zamieszkałym w moskwie który sam z siebie przyjechał na wakacje na Krym z własnym czołgiem i załogą, a wilk jak każdy wie był zapyziałym faszystą popierającym junte Kijowską za dolary ze spleśniałej moralnie hameryki.

Wiem też, że prawdziwe święta obchodzi się pierwszego Maja a na nowy rok to pierwszy pionier dziadek mróz przynosi prezenty sponsorowane przez wszechmogacego rasPutina Pierwszego.

Wiem też, że trole moskiewskie otrzymają wtedy cały worek rubli, a może nawet dwa, bo rubel jak wróbel to wznosi się to opada, ale na butelczyne Stolicznejej wystarczy.


A jeżeli chodzi o fakty to:

Wiem, że zaraz po zetrzeleniu samolotu przez moskiewskich terrorystów w Doniecku, “władze” doniecka na swoich Twiterach i Facebukach strasznie się cieszyli, że kolejny Ukraiński samolot zestrzelili. A potem, po godzinie te swoje wypociny usuneli bo zobaczyli ilu ludzi wlaśnie zamordowali.

Wiem, że zaraz po tym jak ruscy terroryści w Doniecku zobaczyli, że zestrzelili samolot z 295-cioma niewinnymi osobami, to spakowali swoje Buki i wywiezli je do macierzy, żeby nie było jakiś niewygodnych pytań.

Wiem, że zaraz po odnalezieniu czarnych skrzynek przez płatnych morderców z moskwy zostały one przekazane kremlowskim “ekspertom”.

Wiem, że bandyci z Doniecka potem w popłochu co wieksze kawałki samolotu z widoczną spalenizną pakowali na lawety i wywozili w dal.

Wiem też, że pro moskiewska propaganda nagle dostała bzika i do tej pory fałszuje każdy fakt, codziennie wprowadza zament i wyssane z rasPutinowskiego palca dezinformacje, a trole kremlowskie dnie i noce wypluwają z siebie teorie o juncie faszystowskiej, zielonych ufoludkach i zgniłym zachodzie.


A tu reszta wiadomosci Sekcji Polskiej Radia Moskwa:
https://www.youtube.com/watch?v=uC-MBfjcOmU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Rezygnacja Ukrainy ze statusu państwa pozostającego poza blokami militarnymi przyniesie skutki odwrotne do zamierzonych i tylko zaostrzy sytuację wokół wschodniej Ukrainy - ostrzegł we wtorek szef MSZ rosji siergiej ławrow...


Przecież w Doniecku nie ma kacapskiego wojska. Jakie zaostrzenie?
sowiety twierdzą, że wolą zamiast Mistrala zwrot kasy bo niby kontrakt w Euro i korzystny kurs dla nich. Pewnie wezmą pieniądze i pójdą do sklepu za rogiem - tam gdzie te zielone mundury były i kupią ze dwa okręty. I mam nadzieję, że nasze mundre głowy" z sejmu nie będą chcieli kupić ich od Francuzów. Czegoś takiego w naszej flocie jeszcze nie było a Inflanty nie są daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipek:
A nie przyszło ci do sowieckiej głowy".

A już myślałem, ze do twojej banderowskiej, malutkiej zresztą głowy, w końcu dotrze to, że w dyskusji liczą się argumenty, a nie inwektywy. Pomyliłem się, bo dalej zachowujesz się, jak partyjny beton w czasach PRL-u...

lipek:
Jacy górnicy z 3 kopalń? Przecież tam do dzisiaj leżą szczątki ofiar, chociaż teren od dawna jest pod kontrola terrorystów.
Proszę również o konkretne daty i nazwy stacji pośrednich, które były niby ostrzeliwane przez Ukraińców. Umiesz to udowodnić, czy po raz nie wiem który robisz z gęby cholewę?"

Ad.1 W miejscach tego typu katastrof ziemia oddaje" szczątki przez jakieś dziesięć lat, a w tym wypadku mamy do czynienia z samolotem, który się rozpadł na obszarze 35 km2. I to tam, gdzie toczą się regularne walki.

Ad.2 Oj! Wy tam w bander-landzie macie wyjątkowo krótką pamięć! No to sobie przypomnij jak długo stały wagony-chłodnie na torach, bo kilkanaście kilometrów dalej faszyści ostrzeliwali stację kolejową.

Ad.3 Nie bardzo wiem w jaki to niby sposób erroryści" mieli zacierać ślady"? Czy spalili te resztki wraku? Albo w jakiś inny sposób je utylizowali? Natomiast widzę, że ci z Kijowa dołożyli sporo starań, aby utrudnić śledztwo [np przez notoryczne ostrzeliwanie misji OBWE na tym terenie].

P.S.
Zadałem dużo więcej pytań [np o polskiego historyka zamordowanego w Kijowie] - jestem zdziwiony, że zupełnie je przemilczałeś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy 4 października 2001 roku Ukraińcom udało się w ramach ćwiczeń zestrzelić rakietą S-200 Wega rosyjski samolot pasażerski nad Morzem Czarnym, to od początku szli w zaparte: To nie oni, to zapewne terroryści albo Rosjanie, bo oni to nawet rakiet o takim zasięgu nie mają".

Mieli pecha, bo na pokładzie tego Tu-154M należącego do linii Siberian leciało wielu obywateli Izraela, a Amerykanie w takich sytuacjach nie odpuszczają...
Po niecałych dwóch tygodniach musieli się więc przyznać, że to jednak oni zestrzelili ten samolot. Sprawę wyciszono, ale musiało to kosztować Ukrainę sporo dolców.

A odnośnie tego tragicznego lotu MH17, to po paru miesiącach śledztwa mamy więcej pytań niż odpowiedzi.
A podstawowym pytaniem jest to - dlaczego wieża w Kijowie nakazała zmianę kursu malezyjskiego samolotu i skierowała go nad teren, gdzie toczyły się walki? No i drugie pytanie powiązane z tym pierwszym - dlaczego Kijów utajnił nagranie rozmów: wieża - kokpit samolotu?

Wiem, że zajadłych fanatyków nie przekonam, ale dziś Wigilia i mimo wszystko życzę im mniej ślepego fanatyzmu, a więcej zdrowego rozsądku i trochę logicznego myślenia...

A Ukraińcom, acz święta obchodzą trochę później, życzę pokoju, stabilizacji i przezwyciężenia krachu ekonomicznego i gospodarczego w jakim znalazł się ich kraj, bo to jest i w naszym interesie.

Zdrowych i Wesołych Świat!

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja: W roku 2014 regulowana cena pól litra woki wzrosła o 1/3 do 220 Rubli (=3,34 €). Putin doszedł do wniosku, że wysoka cena wódki może wywołać niechęć do Putina. Dlatego Putin wezwał rosyjski rząd do obniżenia ceny wódki.
Więcej: http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/russland-putin-fordert-billigen-wodka-a-1010256.html#ref=veeseoartikel
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/wodka-w-rosji-nie-zdrozeje/fjsnn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: Dziś przeciwko nam nie prowadzą wojny jakieś grupy przestępcze czy terrorystyczne, a prowadzi z nami wojnę Rosja oraz balas i trzeba to jasno rozumieć" - powiedział sekretarz RBNiO Ukrainy. Dodał, że są prowadzone z Rosją rozmowy o wycofaniu przez nią wojsk z terytorium Ukrainy.

Więcej: http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-rosja-bedzie-sie-liczyc-tylko-z-sila,nId,1580530#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pomyliłem alansa" z Balasem", starożytnym władcą i wybitnym mężem stanu, po którym zachowały się jeszcze bite przez niego (jego państwo) monety. Co za obciach, tak pomylić wielkość z nicością!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_I_Balas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze miales na mysli alast"? Zbedny balast...
Znajomy z Kijowa, te same zainterewsowania-militaria. Poprosil mnie o pomoc z zakupem tzw peryskopu zwiadowcy" TR-1 to sie chyba nazywa. Chce go dac koledze, który jedzie walczyc w Donbasie... Nawet takiego sprzetu nie maja. Biedaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maruder78:
najomy z Kijowa, te same zainterewsowania-militaria. Poprosil mnie o pomoc z zakupem tzw "peryskopu zwiadowcy TR-1 to sie chyba nazywa. Chce go dac koledze, który jedzie walczyc w Donbasie... Nawet takiego sprzetu nie maja. Biedaki."

Biedaki, którzy bez skrupułów ostrzeliwali z Gradów" i ciężkiej artylerii miasta i osiedla zabijając setki cywilów!

Szkoda, że tym iedakom" nikt nie powiedział, że to jest zbrodnia wojenna i że w tej bardziej cywilizowanej części Europy, takie praktyki są nie do przyjęcia. I oni chcą do UE i NATO?

Nie wiem w co pogrywają Amerykanie z Rosją - czy chodzi o prymat w globalnym świecie, czy może o złoża surowców na Syberii i w Arktyce? Ale wiem, że w tej grze Polska i Ukraina robią tylko za nic nieznaczące pionki.

Nasz kraj już na tym stracił sporo mld $ [rolnictwo, turystyka, handel przygraniczny, eksport wyrobów przemysłowych, najwyższe w UE ceny za gaz, nie wspominając już o Jamal II], ale w jeszcze gorszej sytuacji jest Ukraina, która praktycznie jest już bankrutem. Bankrutem na łasce MFW, który postawił im bardzo drakońskie warunki, oznaczające w praktyce zwinięcie" ich gospodarki, drożyznę i gigantyczne bezrobocie, a w rezultacie prawdopodobnie kolejne majdany.

To czego się obawiam najbardziej, to to, że za kilka miesięcy ustawi się przy naszej wschodniej granicy kilkaset tysięcy emigrantów z Ukrainy [już ich przybywa], a u nas rynek pracy praktycznie nie istnieje...

P.S.
Złośliwości pod moim adresem pomijam, bo trudno dyskutować z kimś o IQ Ameby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedaki, którzy bez skrupułów ostrzeliwali z "Gradów i ciężkiej artylerii miasta i osiedla zabijając setki cywilów!"
No cóż. Gdzie drwa rąbią...Wojna cholerna, wojna. Sposobu na bezkrwawe wojny (wsrod cywili) nawet najwybitniejsi rosjanie nie maja patentu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: ..za kilka miesięcy ustawi się przy naszej wschodniej granicy kilkaset tysięcy emigrantów z Ukrainy"

Pytanie: jak długo jeszcze tutaj pozwoli się temu odrażającemu sowieckiemu agentowi na udawanie Polaka i występowanie w imieniu wszystkich Polaków? Plugawa propaganda uprawiana tutaj przez tego umysłowego karła w żaden sposób nie zasługuje na publikowanie, chyba że w mediach Putina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie