Skocz do zawartości

zrobili z polskiego godła godła symbol nazizmu


pepe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byle szmaciarz może być artystą - wystarczy powiesić penisa na krzyżu albo wsadzić polską flagę w psią kupę. Im bardziej tandetnie, obrazoburczo i chamsko, tym lepiej.

Co ciekawe, pewne symbole religijne nigdy nie są tematem sztuki, bo artysty" dobrze wiedzą, jakby się to dla nich skończyło.

A ta coś można chyba podciągnąć pod paragraf?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te tysiąc lat i polskie godło i niemieckie przeszło kilka transformacji,czemu akurat polski orzeł skojarzony został z symbolem, który w historii Niemiec funkcjonował stosunkowo krótko ? Ale widac jemu jak temu studentowi z dowcipu wszystko kojarzy się z dupą". Moim zdaniem to żałosne, jakiegoś kopa w życ dostac za to powinien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek, jak sobie przypomnę to piałeś z zachwytu nad dziełem" przedstawiającym scenę gwałtu, a to jakoś Cię bulwersuje, daj żyć artyście, jak godło wygląda to ja wiem i żadne pijackie wizjeartysty" tego nie zmienią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boer jedz mniej masła, bo pamięć Ci już szwankuje albo pewien zły Niemiec zaczyna Cię atakować:) W kwestii pomnika napisałem: O pomniku się nie wypowiem, bo mam mieszane uczucia." Jeżeli to jest dla Ciebie pianie z zachwytu" to chyba mamy różne definicje piania".
Co nie zmienia faktu, że pomnik" przedstawiał wydarzenia prawdziwe i nikogo nie obrażał, natomiast to coś o czym tu dyskutujemy jest zwykłą tandetą obliczoną na wywołanie taniej sensacji. I o ile ćwok-artystya może sobie do woli strugać takie potworki prywatnie, o tyle dotowanie takiej działalności przez państwo i propagowanie tego w publicznej placówce muzealnej jest skandalem.
Naród, który nie szanuje sam siebie i własnych symboli nie może wymagać, aby inny szanowali jego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sztuce jest jak w polityce - nie jest ważne jak o tobie mówią i piszą, byle nazwisko było poprawne. Myślę, że czas przestać robić reklamę tej żenującej imprezie. Nie ma co porównywać znieważania symboli narodowych do pomnika pokazującego realne sytuacje, które mają miejsce podczas każdej chyba wojny. Swoją drogą to ciekawe, że gdyby ktoś inny tego dokonał, to byłaby ogromna nagonka, a że robi to jakiś (pseudo?)artysta (bo nie widzę tutaj jakiegoś wielkiego pomysłu artystycznego), to są zachwyty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście takie przedstawienie przyjaźni" mi się nie podoba, czy podpada to pod ochronę godła państwowego nie wiem, mam nadzieję ze ktoś kompetentny się wypowie. Dla mnie to nie jest sztuka ale dzieła Pikassa też mi się nie podobają więc mogę nie mieć racji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o coś o czym tu dyskutujemy jest zwykłą tandetą obliczoną na wywołanie taniej sensacji. I o ile ćwok-artysta może sobie do woli strugać takie potworki prywatnie, o tyle dotowanie takiej działalności przez państwo i propagowanie tego w publicznej placówce muzealnej jest skandalem" -Lipek trafnie ujął sedno sprawy.
Czy to jest profanacja godła? Chyba raczej nie, ale ze sztuką to chyba niewiele ma wspólnego. Ja w każdym razie nie rozumiem (wątpliwego) przekazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że ten artysta" wie, że nie beknie za tego orła. Dlaczego? Bo to nie jest nasze godło. Nasze godło obowiązującego wzoru wygląda inaczej-zgadza się? Nawet jak ktoś zgłosiłby sprawę do odpowiednich organów to właśnie z tego powodu sprawa zostanie umorzona. Co innego gdyby nasze godło przedstawił w jakimś swoim dziele" np. utaplane w fekaliach. Zgadza się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że pijackie wizje artysty nie zmienią tego jak powinno wyglądać godło, a że on ma takie wizje to może niech zacznie pić coś z wyższej półki, to że taki artyst dostaje jakieś tam dotacje , być może dali mu szansę bo coś tam zmalował" fajnego, a potem sodówa walnęła,dajcie żyć artyście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih, a jesteś pewien, że o taki przekaz chodziło? A może to nie ma nic wspólnego z historią, a raczej z obecnymi faszyzującymi, nacjonalistycznymi ruchami w Polsce? Widocznie nie potrafię abstrakcyjnie patrzeć na sztukę współczesną i doszukiwać się takich czy innych analogii. Sądzę, iż artysta raczej przez zaszokowanie odbiorców stara się wzbudzić zainteresowanie i rozgłos. A że mu się to udaje najlepiej świadczy miedzy innymi nasza dyskusja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie hipotezy- twoja i moja są równie prawdopodobne. Czy chodzi o ultrasów historycznych, czy współczesnych- możemy dyskutować. Niemniej, przekaz artystyczny jest czytelny. A że wielu poczuło się przekazem poruszonych - tym lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kolego osjan patrząc po dziobie to jakiś Marabut , Grubodziób , Sęp a nie Orzeł .Stary kawał , kiedyś chłop przechodząc koło płotu zobaczył na nim narysowaną dupę , chciał sobie pogłaskać i weszła mu drzazga, powiedział że od tej pory rysunkom nie będzie wierzył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbol ostatnio znów stał się modny ;)

http://www.google.pl/search?q=boy&client=firefox-a&hs=93u&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=1NmcUvG1JoKHhQeavoG4Bw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1280&bih=669#q=boy%20london%20logo&revid=539941687&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&tbm=isch


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 21:07 02-12-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie