Jump to content

ktos451

Forum members
 • Posts

  3137
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ktos451's Achievements

0

Reputation

 1. W tym roku 75. rocznica przełamnia MRU, zdobycia Berlina, zakończenia wojny (generalnie 75. rocznica wszystkiego co zdarzyło się w 1945 roku ?) Brama Berlina 1945 - 2020 26.stycznia 2020 Serdecznie zapraszam ? https://www.facebook.com/events/2549649638649844/
 2. Na drugą wojnę na tym zdjęciu nic nie jest ok ? Plastikowe MP40, drelichowa rogatywka, polska ładownica do mośka Bluza ma 7 guzików (wiem zdarzały się) i kolor jest jaki jest (wiem były różne). Dla świętego spokoju na twoim miejscu zainwestował bym w bluzę i spodnie z schustera - jak dobrze poszukasz to znajdziesz używki na FB. Wtedy nikt się do ciebie nie przyczepi ?
 3. http://web.facebook.com/events/1972366943072360/?active_tab=about Link do wydarzenia na FB
 4. Zapraszamy Państwa do Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie, gdzie odbędzie się Bunkrowy Piknik Militarny. Pokazy grup rekonstrukcyjnych, sprzętu pancernego oraz darmowe zwiedzanie schronu bojowego Pz.W.717. A dzięki bunkrowo.pl do podziemi będzie można dostać się w bardziej ekstremalny sposób - pokonując ponad dwudziestometrowy szyb zjeżdżając na linie. Punkem początkowym pikniku będzie rekonstrukcja historyczna Brama Berlina" ukazująca walki o przełamanie fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego z udziałem ponad 120 rekonstruktorów. Spędź ten dzień razem z nami, startujemy od rana! :) Organizatorem wydarzenia jest: Międzyrzecki Rejon Umocniony Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie
 5. https://www.panther-store.cz/en/catalog/en/fabrics-1914---1945
 6. Fajne jest, ale chyba Le Grand Bunker w Ouistreham zrobił na mnie większe wrażenie ;)
 7. 1 Karabanow już był, tylko, że pod inną nazwą, ponieważ Rajd Karabanowa" jest przez gminę nazwą wyklętą, gdyż gloryfikuje sowietów 2 Od dwóch lat staramy się nie robić tam szopki, ale impreza jest otwartą - przez co czasami trafi się Napoleon, czy inny żołnierz armii szwajcarskiej w zniszczonym szwajcarskim mundurze. 3 w tym roku przyznam się bez bicia najbardziej nie na miejscu były moje buty BW i latarka (dzień wcześniej był wieczorny marsz i potrzebowałem czegoś na szybko) 4 W tym roku nie było inscenizacji (patrz nr.1, resztę się domyśl) 5 Oficjalnie zaproszonych przez muzeum było tylko 8 rekonstruktorów WH i chyba 4 lub 5 sowietów.
 8. Hmmm... Jest jeden (duży, bo mniejsze gdzieś tam się przewijały) wątek jak NIE odtwarzać" i niemal cały dział w sumie o tym jak odtwarzać" - są rekonstrukcje sylwetki, i wątki na tematy zaczynające się od rodzaju bluz mundurowych, przez wyposażenie, gacie, skarpetki a kończące się na koszernym papierze toaletowym. ;)
 9. Jak tam było w '45 nikt się pewnie już nie dowie :P To co było przedstawione jest jedną z hipotez, ponieważ obiekty były obsadzane głównie volkssturmem i niedobitkami WH, oni nawet nie potrafili wykorzystać potencjału obiektów (+ do tego cześć urządzeń ze środka była wymontowana). Obiekty na tej lini głównie się poddawały, tylko kilka walczyło.
 10. Zdobywanie obiektu już w założeniach miało być sztywne i historyczne, miano oddac w jego kierunku kilka strzałów, poczym niemcy mieli się poddać.
×
×
 • Create New...

Important Information