Jump to content

ktos451

Forum members
 • Content Count

  3137
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ktos451

 1. W tym roku 75. rocznica przełamnia MRU, zdobycia Berlina, zakończenia wojny (generalnie 75. rocznica wszystkiego co zdarzyło się w 1945 roku ) Brama Berlina 1945 - 2020 26.stycznia 2020 Serdecznie zapraszam https://www.facebook.com/events/2549649638649844/
 2. Na drugą wojnę na tym zdjęciu nic nie jest ok Plastikowe MP40, drelichowa rogatywka, polska ładownica do mośka Bluza ma 7 guzików (wiem zdarzały się) i kolor jest jaki jest (wiem były różne). Dla świętego spokoju na twoim miejscu zainwestował bym w bluzę i spodnie z schustera - jak dobrze poszukasz to znajdziesz używki na FB. Wtedy nikt się do ciebie nie przyczepi
 3. http://web.facebook.com/events/1972366943072360/?active_tab=about Link do wydarzenia na FB
 4. Zapraszamy Państwa do Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie, gdzie odbędzie się Bunkrowy Piknik Militarny. Pokazy grup rekonstrukcyjnych, sprzętu pancernego oraz darmowe zwiedzanie schronu bojowego Pz.W.717. A dzięki bunkrowo.pl do podziemi będzie można dostać się w bardziej ekstremalny sposób - pokonując ponad dwudziestometrowy szyb zjeżdżając na linie. Punkem początkowym pikniku będzie rekonstrukcja historyczna Brama Berlina" ukazująca walki o przełamanie fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego z udziałem ponad 120 rekonstruktorów. Spędź ten dzień razem z nami, startujemy od rana! :) Organizatorem wydarzenia jest: Międzyrzecki Rejon Umocniony Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie
 5. https://www.panther-store.cz/en/catalog/en/fabrics-1914---1945
 6. Może to jeszcze nie koniec projektu - ale dwie sylwetki już są, teraz czas je dopieścić iść w sprzęt ;-)
 7. Nie orzeł nie jest wczesny tzn. nie jest biały tylko już w odcieniu szarości gdzieś go widziałem jako M39. Opinacze to repliki - nie BW
 8. Trzewiki z Hero, patki fakt wczesne więc do zmiany. Na chabrową barwę broni chcę obszyć bluzę M36 Mam teraz niecny plan coś fajnego zrekonstruować, wszystkie elementy mam już prawie namierzone tylko jeszcze brakuje mi jednej rzeczy ;) Jak się uda to się pochwalę Zdjęcia tylko takie udało mi się wygrzebać i w sumie są to wycinki ze zdjęć innych ludzi - z racji, że przedstawiają mnie pozwoliłem sobie się wyciąć ;)
 9. Panowie minęło trochę czasu, nadeszło lato i sylwetka prezentuje się mniej więcej tak. Jak i poprzednio proszę o konstruktywną krytykę. 1 Na razie jest pasek od chlebaka ale szelki w planach 2 Hełm większy ale ma 2 kalki (nie mój to nie zdrapywałem), ja szukam ładnej blachy. Lepiej?
 10. Fajne jest, ale chyba Le Grand Bunker w Ouistreham zrobił na mnie większe wrażenie ;)
 11. No niestety mam :P tak chociaż jeden, dwa rozmiary gdyby był większy - dlatego zwykle jak mogę to staram się chodzić w czapce, a nad hełmem już pracuję. Jakie repliki polecacie?
 12. Tak wyglądam na ten moment Mam na pasie dwie bandażownice na pasku od chlebaka, P08, saperkę, bagnet (pożyczony m05), chlebak, dwie manierki, długą puchę z maską GM38, plecak wojenny, koc polski. To fotka z grupowych manewrów, na nogi mam już koszerne trzewiki, a karabin tylko trzymałem koledze ;)
 13. Spokojnie - chcieliście aktualny stan - tak to wyglada teraz ;-) Wiem czego brakuje a co jest do poprawy - dajcie jeszcze miesiąc lub najlepiej dwa ;-)
 14. Z resztą różnica płaszcz, a buty zniknie jak będą trzewiki
 15. Z płaszczem to zależy jak się ułoży - ale fakt też mi się wydaje że mógłby być kilka cm dłuższy, hełm na pewno miał złą regulację - a i tak muszę kupić replikę - bo mój jest pogięty.
 16. Tylko jedna - bo taki układ też stosowano, wyjaśnialiśmy to wyżej. Opaska była stosowana do końca wojny, chociaż z wiadomych względów często ją usuwano. Inna sprawa, że zastanowił bym się nad sensem jej noszenia w obiekcie bojowym. A prawda jest taka, że o niej zapomniałem... ;)
×
×
 • Create New...

Important Information