Skocz do zawartości

1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 289
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nirven, bo w tych wszystkich marszach i innych szopkach Katyń/Pilecki/wyklęci itp. są najmniej ważni, są tylko pretekstem. Nie chodzi o to by kogoś przypomnieć, by coś uświadomić tylko by robić politykę. Pokazać o patrzcie, tu jesteśmy, my, prawdziwi Polscy, prawdziwi patrioci, szanujący tradycje, wspominający bohaterów...". Oczywiście wszystko w kontrze do zdrajców, sprzedawczyków, komuchów, lewaków, Żydów, brudasów, pedałów..."
Mam dziwne wrażenie, że znakomita większość uczestników takich wydarzeń ma w rzeczywistości raczej blade pojęcie o historii własnego kraju, a jeśli już to oparte na prostych, czarno-białych schematach. Co by się intelektualnie nie przemęczyć, a już w szczególności żeby nie zacząć mieć jakiś wątpliwości.



Może wsadzę kij w mrowisko ale http://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trooperek żałosny jesteś ! i obrażasz mnie i innych swoimi chorymi tezami ! Pretekst,robienie polityki,pokazówki,blade pojecie o historii swego kraju? Kim jesteś by nas osądzać? Kim jesteś by osądzać tych którzy czczą swych bohaterów i oddają im hołd? Najlepiej zrobić z nich,nas głupków i awanturników.Widać w twej głowie właśnie ten prosty ,czarno- biały schemat ! Bez odbioru !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti: awsze mnie zastanawia, dlaczego schwabacha cieszy się w pewnych patriotycznych (?) kręgach takim powodzeniem..."

No właśnie!!!

Miałem okazję poznać kilku wyklętych", w tym gościa [o dość znanym nazwisku], który osobiście zastrzelił w Tarnowie pułkownika UB, ale żaden z nich nie używał SCHWABACHY...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAJTEKZKS, niestety Trooper85 ma rację, może nie we wszystkich ale w większości marszów dany bohater jest najmniej ważny, do tego miesza się jeszcze współczesną politykę, własne poglądy itp.

A co zauważyłem w swoim mieście - 1 marca był pretekstem do tego aby na murach namalować trochę kotwic. Jestem ciekaw ilu z artystów malujących na murach kotwice pamiętało o żołnierzach AK którzy działali w Międzyrzeczu pod kryptonimem PZW Maria".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolew - Kpt. chyba nie tylko UB, ale i rosyjski.
Mój dziadek był nawet świadkiem tego zdarzenia (jako mały chłopiec).

Yeti, wyjaśniłbyś o co chodzi ze schwabachą? Bo ani próba słuchu, ani land w Bawarii do mnie nie przemawia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym zastrzelonym w Tarnowie był Kpt. Lew Sobolew."

Ten, który go zastrzelił był znajomym mojego ojca. Był najmłodszym dzieckiem w wielodzietnej rodzinie kowala z podtarnowskiej wsi. Opowiadał, że ten zastrzelony sowiet" był rosyjskim Żydem - zapamiętał jego twarz, miał bardzo silny zarost, tak że policzki miały siny odcień. Jego żona była w ciąży i pewnie dlatego przeżyła, bo jak zastrzelili tego Sobolewa, to narobiła strasznego wrzasku i puściła się za nimi w pogoń, a oni nie mieli sumienia do niej strzelać. Te krzyki uruchomiły" najpierw strażników z miejscowego więzienia, którzy puścili się za nimi w pogoń. Po kilku kilometrach ucieczki miał już dość i chciał się zastrzelić, ale powstrzymał go kolega. Gdy po jakimś czasie zostali aresztowani, to wszyscy dostali wyroki śmierci, a tylko jemu [bo był najmłodszy] Bierut zamienił KS na dożywocie. Wyszedł po październiku 56, ale przez parę lat SB-cja go szantażowała, aż wreszcie w latach 60-tych powiedział im dość! I dali mu spokój...

P.S.
A odnośnie tej schwabachy na transparencie, to pewnie chłopakom wyklęci pomylili się z przeklętymi. No cóż, chcieli dobrze a wyszło jak zawsze. Ale może się trochę douczą i następnym razem będzie lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAJTEKZKS, wiesz co jest żałosne? Wieczne rżniecie głupa, udawanie, że nie wiadomo o co chodzi, odwracanie kota ogonem... żałosne są bajeczki o biednych, niewinnych kibolach, których jak nie Policja sprowokuje", to ich eżim prześladuje za patriotyzm". A wasze środowisko kibicowskie" albo niech się od tego odetnie albo niech nie narzeka. Jak się udaje, że problemu nie ma albo wręcz przyklaskuje bandytom to nie należy później płakać, jak się do spółki z nimi zgarnia po dupie.

Bardzo ładne zdjęcie podstawowych symboli prawdziwego polaka". Ktoś by się odnalazł w czasach, gdy ośrodek władzy mieliśmy w Krakowie. Konkretnie jak urzędował tam Hans Frank.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elcolonello, ja nie motam, ja się tylko na kategoryczne sądy żądam poparcia w twardych kwitach . To tak jak o nazywaniu pań lekkiego prowadzenia opowiadał mi w wojsku mój wykładowca , żołnierz z przedwojennym stażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih- szukałem, sprawdzałem, pytałem. Jednak się myliłem. Literatura, żyjący świadkowie, cmentarze z grobami zmarłych" w dzień po wyzwoleniu"- to wszystko moje urojenia spowodowane wrogim działaniem kapitalistycznej, faszystowsko- kościelnej propagandy.
Chylę więc czoło przed bohaterską, wyzwolicielską Armią Czerwoną niosącą wolność, równość i pokój!
Z komsomolskim pozdrowieniem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, Erih jakimi trzeba być degeneratami żeby mieć czelność szydzić i lżyć z Polskiego Podziemia, z Polskich patriotów. Których znakomita większość walczyła z bolszewizmem, a później od kampanii wrześniowej przez lata z hitleryzmem. Czy też będziecie szydzić z Legionów Piłsudskiego, podważać ich patriotyzm, motywy jakimi się kierowali? Oni też po walczyli zabijali bolszewików i ich lojalnych sługusów, tak samo zachowywali się jak żołnierze podziemia powojennego. Jak trzeba mieć głęboko zakorzenione tak wynaturzone poglądy nt. żołnierzy AK, WiN, NSZ ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borowiak- Ty lewą nogą wstałeś czy czytanie trudna sztuka?


PS Już się znakomita większość walczyła z bolszewizmem" nie rozpędzaj... Sprawdź wpierw średnią wieku Żołnierzy Wyklętych, a nie opowiadaj bajek z mchu i paproci...

Dwa- a gdzie ja w miłym towarzystwie Eriha szydzimy i lżymy z PP? Ale jedno muszę przyznać, po raz pierwszy ktoś mnie od degenerata pojechał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhmmm... specjalisto, we wszech fachu,weź nie jeden życiorys i zobaczysz o czym mówię. Kpisz za każdym razem w każdym wątku jaki dotyczy podziemia Polskiego, czy Żołnierzy Wyklętych, i pokazujesz jak wielka jest twoja arogancja co do tych tematów, Towarzyszu, miłośniku WSI i wszystkiego co czerwone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elcolonello, ja nadal poproszę o twarde kwity, w tym nazwiska dowódców, podporządkowanie oddziałów.
A kol Borowiak opisał mimowolnie życiorys mojego dziadka (należało by jeszcze dopisać służbę w armii A_W), który jednak leśnych" po 45 potępiał.
Krótko pisząc, dużą część z nich miał za bandytów.
PS O UB miał takie samo zdanie, ale ci, cytuję przynajmniej trochę mores znali i nie rabowali po drogach i nocami spokojnych placów nie nachodzili" .Choć 2 latka za Bieruta odsiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih- jako, że betonu kruszyć nie zamierzam (chyba zbyt długo prali ci mózg w tym wspaniałym, wolnym i sparwiedliwym PRL-u), na czytanie wspomnień czasu nie mam, a głupio mi się pytać sąsiadkę z ktorego oddziału były te frontowe, czerwone świnie, które na jej oczach gwałciły siostrę, rozstrzeliwały sąsiadów i męską część rodziny.
Przyjedź na opolszczyznę, odwiedź poniemieckie cmentarze- porównaj daty zgonów" z datami wyzwolenia" miejscowości, może coś ci zaświta w głowie. Jeżeli się bardzo upierasz i jesteś takim wielkim ignorantem, że nawet nie dopuszczasz myśli o zbrodniczej działalności ACz wobec nie tylko podziemia niepodległościowego (tak wiem- pomyślałeś o Gwardii i Armii Ludowej, ale to nie o nich mi chodzi przyjacielu), ale przede wszystkim ludnosci cywilnej- postaram się o wydrukowane w prasie lokalnej wspomnienia świadków. Podam dokładnie, dni, miejscowości i mniej wiecej oddziały ACz, które operowały w tych rejonach. Będziesz miał więc informacje, które można uznać za źródłowe, no chyba, ze stwierdzisz, że świadkowie kłamią lub się mylą.
Będzie to odemnie wymagało jednakże przekopania wielu kartonów ze szpargałami" więc proszę o maila na priv, za jakis czas sie odezwę.
Co do akcji odetowych wobec rdzennej ludności w Prusach Wschodnich i na innych ziemiach wyzwolonych"- poszukaj trochę sam, oceń, wyciągnij wnioski.
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie