Jump to content

henry123

Forum members
 • Content Count

  246
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. http://niezalezna.pl/253269-70-lat-temu-zginal-jan-rodowicz-anoda
 2. Prrzepraszm coś to zdjęcie za małe weszło, abica są takie III LR 38
 3. Witam! Na moim Michałku są takie bicia może ktoś podpowie co oznaczają.
 4. http://www.batalionakbarbara.pl/pamitajmy-o-dbrach.html
 5. http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Nie-zyje-Jerzy-Pertkiewicz http://www.batalionakbarbara.pl/pamitajmy-o-dbrach.html
 6. Klucz do odkręcania czopu piasty w ciągniku c- 330.
 7. IdeL poniekąt masz racje. Na początku lat 90 -tych jak zaczynałem przygode z myślistwem tak było jak piszesz. Sami ex milicjanty prekuratorzy,lekarze i pierwsi sekretarze. Terzaz to się zmieniło w kole są tkz. z ,,łapanki,,niema kryterjum pochodzenia i statusu społecznego.
 8. Mnie uczono że do celów nierospoznanych nie oddajemy strzału.
 9. Dziękuję za odpowiedź.
 10. Witam! Mam pytanie do znawców tematu w związku z mobilizacją w w 1939r. Zastanawia mnie pewna kwestia związana z moim dziadkiem.W chwili wybuchu wojny dziadek był zdrowym 43 letnim mężczyzną.W stopniu st.sierżanta przeniesionego do rezerwy po wojnie polsko-bolszewidzkiej. Mimo to nie został zmobilizowany w szeregi WP.Niestety nie mogę skonsultować tego epizodu z nikim z rodziny co by wiedzieli coś na ten temat gdyż nie żyją. Jak Panowie sądzicie jaki był powód nie mobilizowania w obliczu zbliżającej się wojny podoficera rezerwy? Czy to jest jednostkowy przypadek czy po prostu niektórzy nie byli powołani do obrony ojczyzny z jakichś innych powodów.
 11. Zdezaktywowany to ma gość mózg!!!
 12. http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=49912&from=publication
 13. Witam! Co do zdjęć nie będę się spierał bo nie posiadam odpowiedniej wiedzy w tym temacie.Co do ,,Ułana''to był to brat mojego dziadka.Z tego co mi wiadomo to zginą w wojnie Polsko-bolszewidzkiej.Czy tylko pozował do zdjęcia z szablą tego nie wiem. Prawdopodobnie był odznaczony na to wskazywała by patka na lewej piersi.Wygląda ona na Krzyż Walecznych.
×
×
 • Create New...

Important Information