Jump to content

Nirven

Forum members
 • Posts

  253
 • Joined

 • Last visited

  Never

Nirven's Achievements

0

Reputation

 1. Ma ktoś z Was może mapkę, lub pomysł gdzie takowej szukać, mogącej pokazywać linie frontu w okolicach Uścia Gorlickiego, Regetowa, Rotundy, Wysowej i okolic z okresu 1914/1915 - obszar na południe od Gorlic? Ewentualnie chociaż mapkę pokazującą ówczesny kształt gór, lasu, wsi, np. sztabówki? Chodzi o to, że odwiedzałem już kilkakrotnie tamte okolice, zwiedzając cmentarze wojenne i cerkwie i przyszło mi do głowy przejść sobie marszem nie po szlakach (bo te już w większości schodziłem), a górami, szlakiem okopów i linii walk. Zaznaczam, że nie chcę kopać z wykrywaczem, bo go po prostu nie mam, poza tym podobno Beskid Niski jest już przekopany na dziesiątą stronę. Z góry dziękuje bardzo za pomoc i wskazówki ;)
 2. Nie działa mi link, a Wam?
 3. Może ślady jakiegoś innego drzewostanu, np. inny gatunek, czy widzoczne z powietrza grunt/ziemia/ściółka. To po lewej stronie fotki wygląda na niski las, może szkółkę leśną, co tłumaczyłoby regularność podziału lasu na obszary i regularne okręgi o które pytasz. Tak mi się przynajmniej wydaje.
 4. Historia zasłyszana od znajomego: w jego okolicy był dom w któym chłop zamurował URa. po wojnie dom odkupiony, Ura znaleziono, przecięto na pół i lufę wywieziono na złom lub na sprzedaż, co z resztą - niewiadomo. Poza tym kanister niemiecki z 1939r. gdzieś w piwnicy leży o przecież nic nie warty", bagnety do szlachtowania świń, skrzynki do rkmów jako pojemniki na nity i narzędzia, puszka na maskę jako pojemnik na farbę.
×
×
 • Create New...

Important Information