Skocz do zawartości

Zbrodnia sprzed lat. Bili kosami i motykami. Żydówki się nie broniły


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Po pierwsze Balans- faszyzm to ruch lewicowy. Po drugie- nie zamierzam się z Tobą wdawać w dyskusję, bo wiem że zostanę zbanowany, a Ty jak zwykle ujdziesz cało, mimo że od lat przekraczasz granice" (w nieznanym mi celu, bo nie widzę, byś zajmował się na Forum czymś innym oprócz interwencji w obronie ubeków i komuchów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam alansa", że to, ze po treści jego wpisów wydawało mi się, że Żydzi są jego krewnymi. Ten wpis na forum, który pomyłkowo zapamiętaem jako wpis alansa" w rzeczywistości należał do antykor-art", pochodził z dnia 2009-12-29 06:24:40 i został umieszczony w wątku o rzekomych zbrodniach popełnionych przez polskich żołnierzy w 1939r.:
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=664113#979743
Treść w/w postu:
Postanowiłem wtrącić się do dyskusji bo w mojej dalszej rodzinie był taki przypadek kiedy Polska Policja w początkowych dniach wojny zastrzeliła dwóch kuzynów mojej Babci pod Garwolinem, rodowitych Warszawiaków, ludzi z górnej półki, ..."

Nie zmienia to mojej opinii, że alans" zachował się tutaj niestosownie. Ale do tego przyczyniają się też zakładacze takich antypolskich wątków, jak ten i wiele innych. Zdumiewające jest, że autorami takich antypolskich wątków są taż moderatorzy(ki), którzy(re) podobno są polskimi obywatelami.

Świadczy to o anarchizującej aktwności zakamuflowanej (w Polsce) opcji" niemiecko-żydowsko-murzyńskiej. Murzyńskiej od czasu, gdy pewien Afroamerykanin publicznie oskarżył Polskę o założenie obozów śmierci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elpasys- autorami takich antypolskich wątków są taż moderatorzy(ki), którzy(re) podobno są polskimi obywatelami.

Świadczy to o anarchizującej aktwności "zakamuflowanej (w Polsce) opcji niemiecko-żydowsko-murzyńskiej. Murzyńskiej od czasu, gdy pewien Afroamerykanin publicznie oskarżył Polskę o założenie obozów śmierci."

Wisisz" mi klawiaturę, monitor doczyszczę- wszystko zaplułem ze śmiechu drugą poranną kawą... A śniadanie nie zjem- zajady, których ze śmiechu dostałem, mi nie pozwolą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek nie jest antypolski,po prostu taka była nasza historia.Nie jesteśmy Mesjaszem Narodów",jesteśmy narodem jak każdy inny,mamy swoje wzloty i upadki,ciemne i jasne strony.Pewne kwestie z naszej zagmatwanej historii można sobie próbować wyjaśnić,po to chyba jest to forum.Ale niestety zaraz pojawia się polityka i opluwanie,negowanie,obrażanie,taka mała polska rzeczywistość,tylko w pigułce.Widać to w niektórych wypowiedziach,gdy brakuje argumentów zaczyna się ślepy atak.W każdym z wątków na tym forum,dotyczących naszej historii i polityki,gdy atmosfera robi się gorąca te same osoby używają tych samych zwrotów i sformułowań,o zdradzie,antypolskośći,piątej kolumnie żydowskiej i niemieckiej a ostatnio także murzyńskiej",z jej szefem Prezydentem USA na czele.Jakbym słyszał posła Antoniego M.z jedynej prawdziwej polskiej partii.A mieliśmy chyba rozmawiać zupełnie o czym innym?Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jedną rzecz - dlaczego,gdy mowa jest o Żydach,zawsze przywołuje sie opinię rabinów czy innych przywódców religijnych,fundamentaliści,czy to będzie judaizm,chrześcijaństwo itd są podobni.Czy u nas głosem narodu jest np tylko Rydzyk?Tymczasem w Izraelu jest silny spór między zwolennikami normalnego,świeckiego państwa a ortodoksami i nie brak tam ludzi chcących mieszkać w demokratycznym kraju ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti,

Czemu niestety? Masz jakieś kompleksy na tle pochodzenia? Nie podejrzewałbym Cię o to.

Na szczęście nie mamy w swojej historii takich wydarzeń jak rozpętanie 2 wojen światowych czy eksterminacje ludności na masową skalę.
Mamy piękną historię, z której powinniśmy być dumni. Różne przedziwne ośrodki w stylu GW usilnie od lat próbują nam wmówić, że powinniśmy się historii wstydzić, wyprzeć się jej i zapomnieć, bo w nowoczesnej Europie jest to passe. A jak już mówić o naszych dziejach, to tylko w kontekście wyimaginowanych win za kontrowersyjne przewinienia.

Nikt nie twierdzi, że mamy tylko jasne karty w historii, bo takiego narodu nie ma na świecie. Ale w porównaniu choćby do naszych 2 dużych sąsiadów nie mamy się bynajmniej czego wstydzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem głos w tym wątku,bo wydawało mi się,że mogę coś dodać do poruszanego tu tematu.Przez kilka lat zebrałem pewną ilość zdjęć,dokumentów,wycinków z powojennych gazet,wspomnień i artefaktów,związanych z okresem okupacji,także z sobolewskiego Getta.Na początek w sposób absolutnie zamierzony podałem pozycję,wspomnienia człowieka,które nie powinny zostać podważone,gdyż autor był oficerem AK.A książka w sposób wzorcowy" pokazuje między innymi stosunki polsko-żydowskie do momentu likwidacji miejscowego getta,a potem problem ukrywających się Żydów..Swoim postem wywołałem burzę,więc powstrzymam się od zamieszczania wspomnień naocznych świadków wydarzeń,które posiadam,bo wywołałbym wojnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? Te wydarzenia nie miały miejsca? Te osoby nie zginęły w opisywany sposób? Jeśli ktoś ma inne informacje to może niech przedstawi fakty dotyczące TEJ sprawy. Tymczasem wątek jak zwykle na tym forum schodzi w stronę pseudopolitycznych (czasem nawet nieco psychiatrycznych;-)) przepychanek, które wiadomo jak się kończą.. Polacy są tak cholernie przewrażliwieni na swoim punkcie, że nie dopuszczają nawet myśli a co dopiero dyskusji o ciemniejszych kartach swojej historii i czują się w obowiązku od razu napisać a to, że Niemcy byli gorsi a to, że Rosjanie czy Żydzi byli zbrodniarzami itp itd. Kompletnie niedojrzałe i głupie podejście do sprawy, które tylko pokazuje jak jesteśmy zakompleksieni i jak bardzo ślepo chcemy wierzyć w swoją inność i lepszość" od wszystkich innych. Takie rzeczy się zdarzały i tak ludzie ginęli jak to opisano w pierwszym materiale, więc warto o tym pisać i na spokojnie wspominać bo na nasz szacunek zasługują ofiary każdej bez wyjątku zbrodni, niezależnie od czyjegoś pochodzenia.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś neguje negatywne wydarzenia w naszej historii? Chyba nie. Jak już pisałem, nie ma nieskazitelnych narodów.

Trzeba tylko znać proporcje i nie dać się otumanić fałszywemu obrazowi historii, który jest lansowany przez niektóre ośrodki opiniotwórcze (szczególnie wspierane przez Berlin, gdyż to Niemcom najbardziej zależy na zmianie ich negatywnego wizerunku i zrzucenia części odpowiedzialności na innych).

Jeżeli ktoś uważa, że wielkie państwa takie jak Niemcy, Rosja, USA czy Francja nie prowadzą swojej polityki historycznej (lansowanie własnej wersji historii) poprzez popkulturę czy finansowanie rozmaitych przedsięwzięć kulturalno-politycznych (również opłacanie dziennikarzy w innych krajach), to jest wybitnie naiwny i nie ma pojęcia o współczesnej polityce światowej.

A my od 20 lat dajemy sobie wmówić, że nie powinniśmy być ze swojej historii dumni, bo w czasie wojny pojedyncze grupki degeneratów zabijały Żydów...
Nota bene czemu tak cicho jest o żydowskich kolaborantach III Rzeszy? Niewygodne fakty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek- czekałem, że ktoś za mnie odpowie na Twoje pytanie i się doczekałem. Zrobił to VW, czyli nie jestem odosobniony w moich osądach.

Dwa- nawet w tym wątku masz kilka wpisów negujących czarne karty naszej historii XX wieku.

Trzy- a kto broni założyć i MERYTORYCZNIE pisać/dyskutować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW, masz dokumenty na te ciemniejsze karty naszej historii, to publikuj, pisz, wydawaj, dziel się, nie masz - to nie przywołuj głosu z pustej studni.

Takimi samymi prawami na jakie powołują się tropiciele polskich zbrodni" zginął rtm. Witold Pilecki i wielu członków Żegoty np.
Jakoś Żydzi nie ratowali tych, którzy ratowali Żydów?
Za to wśród sędziów i prokuratorów PRL było ich na pęczki, vide fajga mindla danielak i spóła.

ps. Cytując teksty z GW zastanówcie się nad ich wartością czytając choćby wątek o liście białoruskiej.
Zbłaźnili się to określenie przynajmniej łagodne.


Kto rozumie istniejącą sytuację polityczną w tej części świata, wie komu i po co potrzebne jest wywlekanie marginalnych informacji aby kreować na ich podstawie wyimaginowany obraz całego polskiego społeczeństwa.

Nie będę już nawet wspominał o Hologeszeftach i o tym ile zagraniczni Żydzi mogli wyłożyć pieniędzy aby uratować z tych ziem swoich braci, którzy zginęli w obozach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adalbert, powiem Ci że w moich rodzinnych stronach kilka rodzin uratowało Żydów od niechybnej okupacyjnej śmierci, nadstawiając dzień w dzień tyłka, Żydzi mając adresy nawet przysłowiowej czekolady nie przysłali w podziękowaniu, poza kartką z pozdrowieniami z USA i Kanady..

ps. co do likwidacji getta, to ilu procentowo mogło się uratować z niego?
Mnie się wydaje że pojedyncze jednostki.. I na tej podstawie chcecie robić szkic tego jak traktowano Żydów w danej okolicy?

Już taki jeden bez warsztatu chciał pisać o złotych zębach za płotem obozów koncentracyjnych, co miało udowodnić że wszystkie straże gettowe, obozowe i transportowe były ślepe i tych złotych zębów nie zauważyły..


Za flaszkę to ja sobie znajdę świadka który opowie że 70 lat temu strzelał z grubej berty w drzwi bursztynowej komnaty..

Dokumenty, źródła, relacje, albo brukowce, propaganda i manipulacje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elpasys napisał [cyt] Przepraszam "balansa, że to, ze po treści jego wpisów wydawało mi się, że Żydzi są jego krewnymi. Ten wpis na forum, który pomyłkowo zapamiętałem jako wpis "balansa w rzeczywistości należał do "antykor-art, pochodził z dnia 2009-12-29 06:24:40 i został umieszczony w wątku o rzekomych zbrodniach popełnionych przez polskich żołnierzy w 1939r.".

Przeprosiny zostały przyjęte, a w związku z tym i ja przepraszam elpasysa" za moją, zapewne zbyt przesadzoną i emocjonalną, reakcję na nią.

Inna sprawa, że dyskusja powinna polegać na argumentach, a nie na wkładaniu komuś do gęby tego, czego nigdy nie powiedział. A tym bardziej na zarzucaniu adwersarzowi, że jak ma inne zdanie, to pewnikiem jest scyzorykiem chrzczony"...

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wytłumaczyć, że historia pochodzenia ludzi z wątku o zbrodniach z 39r. nie była związana z Żydami od co najmniej 200 lat, a chrzczeni byli w kościele, a wcześniej nie wiadomo. w innym przypadku wszyscy mogą być żydami, chłopami albo małpami, zwłaszcza w krajach wysoko rozwiniętych. Był tu wątek, że wszyscy Polacy mają chłopskie pochodzenie, ale można zejść niżej. Bo ja mogę mieć tylko nadzieję, że nie pochodzę od małpy. Moja genetyka nie zawiera śladów z cieplejszych krajów i piszę to bez dumy i emocji i chyba to nie jest źle, że znam bardzo odległe historie różnych ludzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma wybór gustów i nie można ich nikomu narzucać, chociaż rozumiem tego dziadka.


Cz. Miłosz w 43r. pisał:
...
Kto chce malować świat w barwnej postaci
Niech nie patrzy nigdy prosto w słońce
Bo pamięć rzeczy, które widział, straci,
Łzy tylko w oczach zostaną piekące.
Niechaj przyklęknie twarz ku trawie schyli
I patrzy w promień od ziemi odbity.
Tam znajdzie wszystko cośmy porzucili:
Gwiazdy i róże, i zmierzchy i świty."

To są reguły wyjęte z bardzo starych tradycji, których trudno odrzucić.

Ironia tego forum, do wiersza, polega na tym, że nie wszystko co można znaleźć i jest porzucone ma wartość tylko sentymentalną, a czasem nawet trudno się doszukać takiej wartości.


Po wejściu propagandy komunistycznej do Polski
i wykrzywianiu historii
Cz. Miłosz w 46r. pisał:

Kto mówi o historii jest zawsze bezpieczny,
Przeciwko niemu świadczyć nie wstaną umarli.
Jakie zapragniesz, możesz przypisać im czyny,
Ich odpowiedzią zawsze będzie milczenie.
Z głębi nocy wynurza się ich pusta twarz
Nadasz jej takie rysy jakich ci potrzeba.
..."

Ja chyba nie nie lubię mówić o historii, Z historii wolę wyciągać fakty i temu służy to forum. Dlatego nie rozumiem kłótni kto ma lepszą historię, jak ktoś chce mieć lepszą to niech sobie patriotyczne powieści poczyta, ja tu zaglądam
bo szukam faktów, do własnej układanki i nikomu nic do tego, jeżeli się pomylę to ja za to zapłacę, jak narazie słuchanie jedynie słusznych historii docentów z Radia Maryja i.t.p., głęboko mi się odbija.

W krajach takich jak Niemcy, Francja, USA, historia i tradycja jest uzupełnieniem wysokiego poziomu rozwoju technicznego i organizacyjnego państwa. Odpowiada na pytanie, kto dokonał takich osiągnięć. Jedynie historia i tradycja jest najmocniejszym atutem Indian amazońskich
i plemion afrykańskich, wolał bym nie dodawać do tego polskich. Państwo nie może funkcjonować tylko na bazie historii i tradycji, tak można utworzyć tylko rezerwat.

Myślę, że z historii należy wyciągać wnioski na przyszłość, dlatego im więcej prawdy tym lepiej, a znajomość własnych tradycji ułatwia przystosowanie i funkcjonowanie
w nowych warunkach. Pytanie: czy takie warunki będą? Jeżeli nie to historia i tradycja jeszcze bardziej stanieje, aż stanie się bezwartościowa i śmieszna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia sugerowana przez ostatnie kilka lat,a raczej jej stronniczość,poglądy/wyznawców/ pokazała nam pewne niedoskonałości demokracji.O Konstytucji nie wspomnę.
Piłsudski chociaż nie lubię tego polityka,w tym momencie byłby ozjemcą" koniecznym w niektórych przypadkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie