Jump to content

shadowN

Forum members
 • Content Count

  1983
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. s_boj chyba nie bardzo rozumiesz że fala wyklętych najmocniej wyszła z terenów, które okupowała armia czerwona i doskonale wiedzieli po co przyjdzie tu sowiet w 1945 r. w 1939 r. też podobno wkroczył wyzwalać". Bagnetami zmanipulowanych mas zaprowadził tu kolejny zbrodniczy system. Nie porównuj partyzantki z Generalnej Guberni do tej, która działała na obszarach gdzie całe rodziny wywożono na sybir, a ludzi mordowano z zaocznym wyrokiem na ulicach lub w pobliskich zaroślach. nie bez powodu powstał tekst (...)za Sybir, za Katyń, za Wilno, za Lwów zapłaci Zapory piechota(...)". Co do samego filmu - nie oglądałem, ale czekam na ukończenie. Podobno sto tysięcy zł udało się zebrać, zamiast prosić się państwa, które tylko obiecywać potrafi.
 2. chyba trafiłem.. http://www.olddominionforge.com/huntingsword0811064.jpg http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT6M3ox13kJnefiXvY4-gcz447h7ATtCxuIAPZ_wRhTNcWhVdnJO4ya8pI5lg http://media.liveauctiongroup.net/i/5414/8480360_1.jpg niestety, nie wydatuję precyzyjnie, choć wątpię aby było średniowieczne, raczej era nowożytna XVI - XIX w. pozdrawiam. Total.
 3. mam dwie hipotezy: 1. prawdopodobnie jakiś rodzaj haftki o charakterze (haczyka i oczka - tu oczko) spinającej ciuch, na oko XVIII w. lub początek XIX . 2. jelec od nożyka/kordzika/kordelasa. pozdrawiam.
 4. ps. licz się z tym że nazwisko może być na nagrobku lub w opracowaniach napisane błędnie, dlatego sprawdzaj ostrożnie także nazwiska podobne.
 5. do tego dolicz elementy Wileńskiej Brygady Kawalerii.. przejrzyj składy osobowe pułków w.w. wielkich jednostek. To logiczne że te jednostki tam walczyły, wystarczy spojrzeć na ogólnodostępne mapy (np. wikipedia).
 6. W 1939 r. ukryty pod Tomaszowem Mazowieckim, następnie odkopany i przekazany po 1945 r. do garnizonu w Piotrkowie-Trybunalskim. Po wojnie sprofanowany przez nadgorliwego demoluda, wycięto kilka elementów (m.in. postać Matki Boskiej). Fotografia wykonana na placu Bronisława Pierackiego w Częstochowie, przed Kościołem garnizonowym i magistratem (defilada wchodzi od wschodu frontem na zachód, w kierunku Jasnej Góry). Jedna z kamienic po prawej stronie (bardziej w głębi) już nie istnieje (spłonęła w styczniu 1945 r.). pozdrawiam.
 7. Jest wiele sztandarów sokolich i harcerskich, ale z wojskowych coś tam też wisi.. W ogóle niedawno otwarto na JG salkę muzealną i jest tam kilka eksponatów z II RP. pozdrawiam.
 8. ps. W sali rycerskiej na Jasnej Górze wisi pamiątkowa chorągiew lub miniatura sztandaru któregoś z pułków legionowych (o ile pamiętam 4 lub 5 ppleg - skleroza nie boli) Wiem że w.w. przedmiot został nadany ok. 1921 lub 1922 r. za ważną bitwę na froncie bolszewickim. Jak będzie chwila, to podejdę i podrzucę fotki gdyby ktoś chciał. pozdrawiam.
 9. RE: Sztandary i chorągwie Wojska Polskiego z lat 1919 - 1939 w fotografii saper1065 (10 / 1) 2012-01-18 17:01:41 Sztandar 5 Pułku / batalionu saperów z Krakowa. ___________ Nie wiem czy to moje niedowidzenie na starość, ale to chyba chorągiew jest? (Chodzi mi o wielkość) ;-) pozdrawiam.
 10. Uważaj na stanowiska archeo, swego czasu była boruta na forach..
 11. SF to nie cyrylica, możliwe że Skarnik i Fiszbejn z W-wy.. Nie wiem od którego roku istniała firma.. pozdro.
 12. Żeby życie miało smaczek, raz depozyt, raz chlebaczek ;-)
 13. Najlepiej je jeszcze zaznacz na mapie i wyślij też namiary GPS :D a tak serio to fajne trafienia, zwłaszcza wśród nudnej militarki :-)
×
×
 • Create New...

Important Information