Jump to content

shadowN

Forum members
 • Content Count

  1983
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. chyba trafiłem.. http://www.olddominionforge.com/huntingsword0811064.jpg http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT6M3ox13kJnefiXvY4-gcz447h7ATtCxuIAPZ_wRhTNcWhVdnJO4ya8pI5lg http://media.liveauctiongroup.net/i/5414/8480360_1.jpg niestety, nie wydatuję precyzyjnie, choć wątpię aby było średniowieczne, raczej era nowożytna XVI - XIX w. pozdrawiam. Total.
 2. mam dwie hipotezy: 1. prawdopodobnie jakiś rodzaj haftki o charakterze (haczyka i oczka - tu oczko) spinającej ciuch, na oko XVIII w. lub początek XIX . 2. jelec od nożyka/kordzika/kordelasa. pozdrawiam.
 3. W 1939 r. ukryty pod Tomaszowem Mazowieckim, następnie odkopany i przekazany po 1945 r. do garnizonu w Piotrkowie-Trybunalskim. Po wojnie sprofanowany przez nadgorliwego demoluda, wycięto kilka elementów (m.in. postać Matki Boskiej). Fotografia wykonana na placu Bronisława Pierackiego w Częstochowie, przed Kościołem garnizonowym i magistratem (defilada wchodzi od wschodu frontem na zachód, w kierunku Jasnej Góry). Jedna z kamienic po prawej stronie (bardziej w głębi) już nie istnieje (spłonęła w styczniu 1945 r.). pozdrawiam.
 4. Jest wiele sztandarów sokolich i harcerskich, ale z wojskowych coś tam też wisi.. W ogóle niedawno otwarto na JG salkę muzealną i jest tam kilka eksponatów z II RP. pozdrawiam.
 5. ps. W sali rycerskiej na Jasnej Górze wisi pamiątkowa chorągiew lub miniatura sztandaru któregoś z pułków legionowych (o ile pamiętam 4 lub 5 ppleg - skleroza nie boli) Wiem że w.w. przedmiot został nadany ok. 1921 lub 1922 r. za ważną bitwę na froncie bolszewickim. Jak będzie chwila, to podejdę i podrzucę fotki gdyby ktoś chciał. pozdrawiam.
 6. RE: Sztandary i chorągwie Wojska Polskiego z lat 1919 - 1939 w fotografii saper1065 (10 / 1) 2012-01-18 17:01:41 Sztandar 5 Pułku / batalionu saperów z Krakowa. ___________ Nie wiem czy to moje niedowidzenie na starość, ale to chyba chorągiew jest? (Chodzi mi o wielkość) ;-) pozdrawiam.
 7. SF to nie cyrylica, możliwe że Skarnik i Fiszbejn z W-wy.. Nie wiem od którego roku istniała firma.. pozdro.
 8. rev. 1815/31 ? ps. na oficerskich z KK siódemka taka jak u Danieloffa na tarczy :-) pozdrawiam.
 9. Ta siódemka przetrwała do 1831 stylistycznie :-) Mamy też rozwiązanie w kwestii guzików.. Piękna sprawa. Kontekst wydaje się jak najbardziej potwierdzać teorię o polskim pochodzeniu przedmiotu.. Gratulacje!!
 10. kwas ortofosforowy zawsze smaczny, zawsze zdrowy.. ;-)
 11. napisałem zekomo", czytanie ze zrozumieniem się kłania. Brama ta w tradycji ludowej nazywana jest apoleońską", a miasto garnizon i twierdzę w tych czasach miało, bitwy także więc ? Nie była to próba udowodnienia że Cesarz tu zajechał. ps. Jasna Góra leży poza murami starego miasta tak nawiasem mówiąc..
×
×
 • Create New...

Important Information