Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

shadowN

Forum members
 • Content Count

  1983
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by shadowN

 1. chyba trafiłem.. http://www.olddominionforge.com/huntingsword0811064.jpg http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT6M3ox13kJnefiXvY4-gcz447h7ATtCxuIAPZ_wRhTNcWhVdnJO4ya8pI5lg http://media.liveauctiongroup.net/i/5414/8480360_1.jpg niestety, nie wydatuję precyzyjnie, choć wątpię aby było średniowieczne, raczej era nowożytna XVI - XIX w. pozdrawiam. Total.
 2. mam dwie hipotezy: 1. prawdopodobnie jakiś rodzaj haftki o charakterze (haczyka i oczka - tu oczko) spinającej ciuch, na oko XVIII w. lub początek XIX . 2. jelec od nożyka/kordzika/kordelasa. pozdrawiam.
 3. W 1939 r. ukryty pod Tomaszowem Mazowieckim, następnie odkopany i przekazany po 1945 r. do garnizonu w Piotrkowie-Trybunalskim. Po wojnie sprofanowany przez nadgorliwego demoluda, wycięto kilka elementów (m.in. postać Matki Boskiej). Fotografia wykonana na placu Bronisława Pierackiego w Częstochowie, przed Kościołem garnizonowym i magistratem (defilada wchodzi od wschodu frontem na zachód, w kierunku Jasnej Góry). Jedna z kamienic po prawej stronie (bardziej w głębi) już nie istnieje (spłonęła w styczniu 1945 r.). pozdrawiam.
 4. Jest wiele sztandarów sokolich i harcerskich, ale z wojskowych coś tam też wisi.. W ogóle niedawno otwarto na JG salkę muzealną i jest tam kilka eksponatów z II RP. pozdrawiam.
 5. ps. W sali rycerskiej na Jasnej Górze wisi pamiątkowa chorągiew lub miniatura sztandaru któregoś z pułków legionowych (o ile pamiętam 4 lub 5 ppleg - skleroza nie boli) Wiem że w.w. przedmiot został nadany ok. 1921 lub 1922 r. za ważną bitwę na froncie bolszewickim. Jak będzie chwila, to podejdę i podrzucę fotki gdyby ktoś chciał. pozdrawiam.
 6. RE: Sztandary i chorągwie Wojska Polskiego z lat 1919 - 1939 w fotografii saper1065 (10 / 1) 2012-01-18 17:01:41 Sztandar 5 Pułku / batalionu saperów z Krakowa. ___________ Nie wiem czy to moje niedowidzenie na starość, ale to chyba chorągiew jest? (Chodzi mi o wielkość) ;-) pozdrawiam.
 7. SF to nie cyrylica, możliwe że Skarnik i Fiszbejn z W-wy.. Nie wiem od którego roku istniała firma.. pozdro.
 8. Żeby życie miało smaczek, raz depozyt, raz chlebaczek ;-)
 9. Najlepiej je jeszcze zaznacz na mapie i wyślij też namiary GPS :D a tak serio to fajne trafienia, zwłaszcza wśród nudnej militarki :-)
 10. rev. 1815/31 ? ps. na oficerskich z KK siódemka taka jak u Danieloffa na tarczy :-) pozdrawiam.
 11. Ta siódemka przetrwała do 1831 stylistycznie :-) Mamy też rozwiązanie w kwestii guzików.. Piękna sprawa. Kontekst wydaje się jak najbardziej potwierdzać teorię o polskim pochodzeniu przedmiotu.. Gratulacje!!
 12. kwas ortofosforowy zawsze smaczny, zawsze zdrowy.. ;-)
 13. napisałem zekomo", czytanie ze zrozumieniem się kłania. Brama ta w tradycji ludowej nazywana jest apoleońską", a miasto garnizon i twierdzę w tych czasach miało, bitwy także więc ? Nie była to próba udowodnienia że Cesarz tu zajechał. ps. Jasna Góra leży poza murami starego miasta tak nawiasem mówiąc..
 14. 183) Częstochowa - Stary Rynek - Brama Napoleońska", przez którą rzekomo miał Cesarz wyjeżdżać czy też wjeżdżać na rynek miejski. http://static.panoramio.com/photos/original/6798762.jpg pozdrawiam.
 15. rosyjski psor pewnie wytrzeźwiał ;-) zdawało mi się że to czerwonych nikt tu nie zapraszał w 1920 r., a jakoś nie przypominam sobie aby szeregowi pochodzenia rosyjskiego masowo dezerterowali z kransej armii.. Takie jest prawo wojny że nie zawsze jeniec ma czterogwiazdkowy hotel..
 16. Tabliczki ewidencyjne, może przejściowe (dość niestarannie wykonane, choć to nie musi być regułą). Różne od tabliczek znamionowych, a więc albo obieg wewnętrzny, albo przejściowe zanim założono znamionowe. Czego PWS mogła wyprodukować 1999 sztuk? Silników..? Ścieżka dedukcyjna póki co.. pozdro.
 17. był kiedyś na forum guzik z identycznym wizerunkiem jak ten:http://img196.imageshack.us/img196/3945/44russiansevillabox1919.jpg teraz już wiemy, że to Hiszpania. Salut.
×
×
 • Create New...

Important Information