Skocz do zawartości

Zbrodnia sprzed lat. Bili kosami i motykami. Żydówki się nie broniły


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mylisz się @dzieci3, nie wszystko można kupić. Owszem, mając duże pieniądze i będąc snobem, można sobie wybudować pałac i kupić nawet tytuł hrabiowski [są firmy, które dorabiają takie życiorysy i podobno nieźle prosperują]. Ale nie kupisz tej tradycji rodzinnej, przekazywanej z pokolenia na pokolenie, a sięgającej jeszcze naszych powstań narodowych. Podobnie jak nie kupisz sobie zapisów w księgach parafialnych sporządzonych sto kilkadziesiąt lat temu...

Tak przy okazji mam jeszcze kilka uwag w tym temacie:

1. Historia jest nauczycielką, ale pod warunkiem, że jest prawdziwa, a nie służy tylko ku pokrzepieniu serc", bo to nie czasy zaborów.

2. Jakakolwiek dyskusja [nawet bardzo ostra] ma tylko wtedy sens, gdy jest to starcie na argumenty, a nie na inwektywy, np. na zarzucaniu komuś antypolskości, bo ma inne zdanie i nie jest zbyt świętojebliwy".

3. Fanatyzm jest gorszy niż faszyzm, a tłumaczenie każdej własnej nieudolności i głupoty ogólnoświatowym spiskiem Żydów jest, mówiąc delikatnie, niepoważne. Co oczywiście nie znaczy, że Żydzi nas lubią, bo nas nie lubią z wszystkimi tego konsekwencjami...

4. Odnośnie Żydów to sami sobie jesteśmy winni. Gdy w XII wieku zaczęły się pogromy Żydów w zachodniej Europie, to nasi władcy przyjmowali ich z otwartymi ramionami. Do kulminacji tego procederu doszło w XVI wieku, gdy to nawet sami Żydzi twierdzili, że gdyby nie Polska, to by przestał istnieć Izrael. To wtedy powstało powiedzenie, że jesteśmy krajem, w którym: Szlachta ma niebo, mieszczanie czyściec, chłopi piekło, a Żydzi raj". To jakoś wtedy 80% światowej populacji Żydów znajdowało się w Polsce. Inna sprawa, że skoro obecnie Żydzi [szczególnie ci w USA] domagają się od nas 65 mld dolarów za mienie pozostawione", to powinien się znaleźć ktoś odważny i dopisać jeszcze jedno zero do tej kwoty i uznając ich racje, jednocześnie domagać się spłaty przez Żydów tego wielowiekowego długu wobec nas...

5. Można jeszcze tak długo dyskutować na temat Żydów w Polsce - jestem otwarty na poważną dyskusję na argumenty, ale jeżeli ma to być wyścig świń" na inwektywy - to się wypałójcie własną pięścią...

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alans"Polska nie jest krajem przemysłowym ale głównie rolniczym, dlatego hodowca bydła, albo trzody chlewnej zawsze będzie zaczynać dyskusję od zaglądania do d..., (takie skrzywienie zawodowe), sprawdzi czy jałówka czy wałach, bo na tym się robi najlepszy biznes.
Jeszcze trochę, a zaczniesz się tłumaczyć dlaczego jeszcze żyjesz, ale to od Ciebie zależy, jakich sędziów sobie wybierasz, albo ja nie wszystko rozumiem.
Ja bym im przesłał skan przyrodzenia (tak dla pewności) i na tym zakończył dyskusję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej pracy jest osoba, która ma pochodzenie Żydowskie.
Natomiast w swoim życiu zrobiła dużo więcej dla Polski niż większość mówiąca ciągle o patriotyźmie i nic nie robiąca. Czy aby być dobrym Polakiem, trzeba mieć na to papiery?
P.S.
Wiem, że jest to odejście od tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pracy, to różnice bywają w gratyfikacjach, można jeszcze powiedzieć że są kulturalni.
Napewno więcej zależy od przynależności do grupy społecznej, a pochodzenie to ułatwia.
Nie mówimy o marionetkach, ale o tym jaka społeczność nimi steruje.
Żydzi nawet bez poparcia swojego rządu, jak większość ludzi z południa są bardziej hermetyczną społecznością od Polaków.
Nawet Ortodoksi zastanawiają się w czyim imieniu państwo Izrael prowadzi politykę,
kto za nią płaci, a kto się bogaci.

W 12 miejscach w ramach kompleksu Yad Vashem umieszczono dwa tygodnie temu hasła w rodzaju:
"Hitlerze, dziękujemy za Szoah. Niektóre z graffiti oskarżały założycieli Izraela o to,
że w tajemnicy sprzyjali wymordowaniu sześciu milionów Żydów w czasie II wojny światowej,
żeby przyspieszyć utworzenie w 1948 roku żydowskiego państwa. Wszystkie napisy były po hebrajsku."

Można Żydów traktować obojętnie, ale widać, że nawet oni sami czują zagrożenie, ze strony własnej polityki
i kapitału, który nimi potrząsa, dlatego nie wyszukujmy owieczek w stadzie wilków, bo to hodowlane na potrzeby wilków, a orła, to się łapie na przynętę, a później skubie.

Z uwagi na agresywną politykę zagraniczną Izraela, której Polska jest ofiarą, Żydzi powinni dochodzić sprawiedliwości, za własne pieniądze rzetelnie, bez pomówień i później żądać odszkodowań. Obecnie nie musimy wyjaśniać spraw Żydów, ale rzetelne dokumentacje świadczą o sile państwa i jego prawa.
Myślę, że obecnie Żyd, mający świadomość niesprawiedliwej polityki własnego państwa, już jest zagrożeniem dla otoczenia i nadaje się do psychiatry, dlatego polski kibic
nie tylko patrzy z daleka, ale musi się też bronić.
Państwo Izrael nie składa się tylko z Żydów z długimi brodami, wielu jest nie obrzezanych, różnią się tym, że Polska nie wspiera ruchów anty-żydowskich w Izraelu, tak daleko nigdy nie sięgały nasze interesy, a Izrael wspiera i finansuje ruchy, przeciwników innych państw i ich rządów, między innymi antypolskie w Polsce i za granicą, w celach finansowych, dlatego wszędzie chodzą z ochroną, jakiej żaden Polak nie posiada nawet w sytuacji zagrożenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał teraz antykor dokładnie odnosi się do tego co ostatnio zaczyna się dziać w samym Izraelu , nawet sami żydzi zamieszkujący Izrael przejrzeli na oczy i dochodzą do słusznych wniosków że jako naród i społeczeństwo już dawno temu stali się marionetkami w polityce prowadzonej przez swoich rodaków czyli amerykański kapitał żydowski którego jedynym celem jest pomnażać własny majątek nawet kosztem ogółu swojego narodu , zwróćcie też uwagę że w Izraelu stają się też ostatnio popularne demonstracje i wystąpienia solidaryzujące się z Iranem i przeciw wojnie z tym państwem .Sam naród żydowski ma już dość swoich elit dbających tylko o własne interesy .
załączam link do opublikowanych zestawień w jakim stopniu amerykański żydowski kapitał dofinansowywał Hitlera po dojściu do władzy http://reformed-theology.org/html/books/wall_street/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 12 miejscach w ramach kompleksu Yad Vashem umieszczono dwa tygodnie temu hasła w rodzaju:
"Hitlerze, dziękujemy za Szoah. Niektóre z graffiti oskarżały założycieli Izraela o to,
że w tajemnicy sprzyjali wymordowaniu sześciu milionów Żydów w czasie II wojny światowej,
żeby przyspieszyć utworzenie w 1948 roku żydowskiego państwa. Wszystkie napisy były po hebrajsku." Słyszałem podobne tezy już wcześniej i o tym zdarzeniu w Izraelu czytałem i gdybym to tu wcześniej napisał to pewnie dostał bym kolejną kartkę i stałbym się celem nagonki oświeconych historyków nowej fali wykształconych w latach 90tych ! A Yeti żądał by na to kwitów" z IPNu ;)) Bez urazy Yeti ale taka jest prawda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesny Izrael to nie temat tego wątku, a i ja średnio" się nim interesuję.
Ale skoro zeszło na dysputy ideologiczne, to chciałem jedynie zauważyć, że z tego co było publikowane na ten temat wynika, że te wszystkie protesty dotyczą tam sytuacji ekonomicznej, a dokładniej to coraz większej drożyzny, która uderza szczególnie w młodych ludzi. No więc młodzi protestują, a tak przy okazji protestują lewacy przeciwko ortodoksom, którzy chcą wprowadzić np. dla kobiet prawa podobne jak te, które obowiązują u ich sąsiadów - Arabów.

No cóż, drożyzna nikomu się nie podoba, tylko że u nas naród został spacyfikowany i nikt już nie protestuje i to pomimo tego, że relacje zarobki/cena są dużo gorsze w Polsce niż w Izraelu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie