Skocz do zawartości

Wałęsa" - Nowy film Wajdy


Rekomendowane odpowiedzi

AKMS! Coś mi się nie zgadza... Nie! Nie chodzi o zdrobnienie;) Chodzi o moich idoli... Z tego co wiem, to na ten przykład, Stanisław Skalski pisał, ale nie o rewolucji tylko- swe wspomnienia. Nie w zaciszu komunistycznego mieszkanka, ale w komunistycznej celi śmierci. Z Pileckim też ci się pogibało, chyba, że Auschwitz był obozem komunistycznym, a jego zapiski tyczyły, nie sytuacji Żydów a uciśnionego proletariatu w Rosji...
Nie chcę dalej wymieniać by nie przeciążyć serwera O", napiszę w skrócie, że ludzie o takich postawach to moi idole... A ilu mało znanych, a jeszcze więcej bezimiennych...?- Nie zliczę...
Możliwe, że masz własnych współczesnych idoli a przez własny pryzmat oceniacz innych.
Ps
Co do obnoszenia się, masz całkowitą rację tylu demokratów co dziś, to w Polsce od Mieszka nie było, albo nawet od Popiela;)
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jakoś nie wydaje mi się aby "Lotna, "Katyń i "Wałęsa, były to przypadkowe produkcje, mające ukazać patriotyzm i gorące serce..
One są odpowiednio kierunkowane i umieszczane w danych czasach i sytuacji społecznej..
"

O dawno tak dobrego tekstu już nie czytałem na O

Czyżbyś podejrzewał mistrza o koniunkturalizm ?

Po drodze był jeszcze Popiół i diament", jeden Człowiek" i drugi.. ale też Piątka z ulicy Barskiej", Pokolenie", Pierścionek z orłem w koronie", Wielki Tydzień"

W okresie odwilży jedno a w okresie zatwardzenia drugie ??


Niektórzy złośliwcy piszą, że cyt. największym życiowym sukcesem Wajdy był seks z Beatą Tyszkiewicz"

ps. A Pan Tadeusz to co było - odchylenie nacjonalistyczne ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwa pozostanie sprawiedliwą do końca, nie ważne co kto sobie myśli na ten temat.

Poprosiłem moda o usunięcie moich postów, bo jestem zły i niedobry..


ps. a tak poważnie to liczyłem na bardziej bezstronną dyskusję, dlatego wycofuje się z udziału w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid- nie ironizuj :-)

Coby nie napisać, Twoje tezy ( jak mniemam poparte wiedzą i źródłami ) są ... dość odważne.
Nie przepadam za twórczością i tfurczością Wajdy, ale robienie z jednego z najważniejszych ( i niesamowicie docenionego na Świecie ) reżyserów polskich popychadła systemu jest mocne.

Coś na kształt pisania, że Szymborskiej się Nobel nie należał, bo pisała zgodnie z linią i ku czci, a dodatku podpisała Rezolucję ZLP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
Spółka Amber Gold nie będzie sponsorem filmu o Lechu Wałęsie w reż. Andrzeja Wajdy - poinformował na konferencji prasowej w Warszawie Michał Kwieciński z Akson Studio, które jest producentem tego filmu. Jak podają producenci, istnieje ryzyko, że film nie zostanie ukończony.

[...]

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12323891,Nie_powstanie_film_o_Walesie___Producent_zrywa_umowe.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już film o Bolesławie Śmiałym (1971)
Jestem pewien że tematyka nie bardzo by
uszczęśliwiła naszych polityków (i nie tylko)
Konflikt między królestwem doczesnym" a wiecznym"
istniał zawsze ,a może nawet jest bardziej aktualny- i dlatego film taki nie powstanie :-)
Nie sądzę równie by ktoś oddał choćby złotówkę
otrzymaną od znanej spółki- co najwyżej słyszałem
deklarację o modlitwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Jakie to wszystko jest zabawne :). Jest w tym kraju grono osób, które naiwnie wierzą, że totalitaryzm sam sobie wyhodował człowieka, który porwał tłumy, stanął na czele pochodu (a wojskowe ckm-y mają to do siebie, że najpierw ścinają pierwsze rzędy) i poprowadził naród do zmiany ustroju bez rozlewu krwi. Co więcej, są też ludzie twierdzący, że owe pokojowe przejście ze stanu państwa totalitarnego, do demokracji, które miało miejsce dzięki obradom okrągłego stołu, to zdrada Ojczyzny porównywalna z Targowicą. Podczas, gdy cały świat podziwia polską drogę do wolności, przeciwstawia ją wydarzeniom np. z Rumunii, wielu Polaków traktuje owe przemiany, jak czarną kartę w historii narodu. Co najlepsze, owi malkontenci na co dzień korzystają z dobrodziejstw wywalczonej z trudem demokracji, aby jak najbardziej zohydzić sobie i bliźnim wspomnienie ostatniego ćwierćwiecza sukcesywnego postępu i równania różnic pomiędzy Polską, a bardziej rozwiniętymi państwami Europy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie