Jump to content

Wałęsa" - Nowy film Wajdy


Recommended Posts

http://film.onet.pl/wiadomosci/publikacje/wywiady/matejko-polskiego-kina,3,4976290,wiadomosc.html


Komentarz pod rozmową :

~Polak :

~Polak Użytkownik anonimowy
Dla kogo oni to kreca? Kazdy normalny Polak wie ze Walesa byl kapusiem o pseudonimie Bolek i wiele dowodow to potwierdza. Natomiast Okragly Stol to bylo nic innego tylko spotkanie bezpieki z wybranymi agentami ku uciesze ludu. Na pewno nie bede placil zeby ogladac film ktory robi z kapusia bohatera.... rozwiń całość Wiec zostaja im tylko zmuszanie mlodziezy szkolnej do ogladania tych gniotow
"


~(mm) Użytkownik anonimowy ~(mm):
Podrzucam panu mate-ice tytuł Człowiek z kitu". w sam raz. Czy to zwycięstwo- proszę zapytać te 10 milionów -teraz bezrobotnych albo emerytów stoczniowych. A kaz ta stocznia, a kaz to zwycięstwo?. Scenariusz o Wałęsie napisała jego żona. Reszta powinna być milczeniem, bo będzie śmiesznie. Pan ... rozwiń całośćWajda lubi się nadymać na bohaterów z marmuru, z żelaza .. Tylko, że bohaterami tamtych czasów chcą być wszyscy, którzy siedzieli .. w luksusowych kurortach, mieli w notesach numery telefonów do pana wojewody, do pana ministra i korzystali z ich dobroci nawet siedząc- Danusia to opisała.~tw bolek Użytkownik anonimowy :
Ciekawe czy będzię wątek jak Wałęsa kolekwywizował" państwowe akumulatory w Lipnie ;) raczej mało chlubne więc pewnie nie wspomną... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply
dzięki takim ludziom jak Wałęsa może właśnie pisać co chcemy,a ludzie pokroju Kaczyńskich co siedzieli cala komunę u mamusi pod kołdrą i dzięki Wałęsie,znaleźli się w polityce teraz robią z niego kapusia(bolka)kretyni i nic poz tym!
Link to comment
Share on other sites

Pech ?

Jedni nie przekonają drugich
Drudzy nie przekonają pierwszych

a faktem jest że Prezydent wypożyczył swoje akta od tajnos agentos a potem na paczce zwrotnej była naklejona kartka nie otwierać bez zgody Prezydenta.
Podobno coś brakowało.

Była firma dwóch Panów od książki odcina się od nich ?
Pachnie koniunkturalizmem....
Link to comment
Share on other sites

Na 100 procent był i sam o tym napomykał. Dla kogo oni to kreca? Kazdy normalny Polak wie ze Walesa byl kapusiem o pseudonimie Bolek i wiele dowodow to potwierdza. Natomiast Okragly Stol to bylo nic innego tylko spotkanie bezpieki z wybranymi agentami ku uciesze ludu. Na pewno nie bede placil zeby ogladac film ktory robi z kapusia bohatera.... rozwiń całość Wiec zostaja im tylko zmuszanie mlodziezy szkolnej do ogladania tych gniotow" - 100 procent racji.
Link to comment
Share on other sites

Patrzę na górę strony, jak byk pisze ODKRYWCA". A czytając niektóre posty mam wrażenie jakbym był na onecie czy innym internetowym śmietnisku.

rzeba by większego dystansu czasowego"
Polacy nie potrafią nabrać dystansu do wydarzeń mających miejsce na długo przed Wałęsą.

Kazdy normalny Polak wie..."
Są tacy co twierdzą, że samoloty mogą latać po zderzeniu z wyrośniętym drzewem i też mówią, że to wie Kazdy normalny Polak..."
Link to comment
Share on other sites

Miało być o Wałęsie, a tu jeden coś bąknie o Kaczyńskich, a drugi o brzózce i samolocie. No ale jak się nie ma co powiedzieć to się mówi co się da.

Pan Prezydent Lech Wałęsa w moich oczach już dawno stracił szacunek i uznanie, choć kiedyś należałem do jego gorących zwolenników.
Po samym filmie poza triumfalizmem sierpniowo-okrągłostołowym przemieszanym z goryczą z okresu stanu wojennego i okresie po, nie spodziewam się niczego więcej. A już na pewno choćby odrobiny z tej wiedzy przemilczanej i wstydliwej z życia byłego prezydenta.
Link to comment
Share on other sites

To znaczy że nie było ludzi prawych walczących o demokracje każdemu można jakąś łatkę przypiąć.
Może przez zachowanie Wałęsy troszeczkę aroganckie jest tak postrzegany że coś tam ukrywa jakieś kartki powyrywał.
Ale nic specjalnie mu nie udowodnili to nazywanie Go kapusiem jest trochę nie halo.
Jak już wspominałem jest kasa to kręcą film w bulach i cierpieniach powstaje nowy film o Westerplatte czy jest potrzebny tak jak film o Wałęsie?.
Link to comment
Share on other sites

scyzor76, może ja o czymś nie wiem, ale poza tym, jak to ująłeś pionkiem" komunizm w Polsce rozniósł ruch do którego należało w pewnym momencie ponad 1/4 społeczeństwa.

Szturman88, wiesz w czym tkwi problem moim zdaniem. W Polsce jest całkiem spora grupa wychowana na martyrologii i kulcie porażek, dla której każda pozytywna sytuacja jest z góry podejrzana, a sukces jest największa możliwą zbrodnią. Jeśli coś nie kończy się absolutną klęską to jest to tylko i wyłącznie efekt zdrady", układu" itp, a każdy zwycięzca to potencjalny (ba, prawie pewny) zdrajca i kolaborant. A Wałęsa jak by nie patrzeć odniósł sukces, nawet podwójny. Sukces jako warz" i jeden z przywódców ruchu, który wygrał" Polskę niepodległą (ze wszystkimi jej niedoskonałościami), a do tego sukces osobisty gdy sięgnął po stanowisko głowy państwa. I tego sukcesu oni mu nigdy nie wybaczą.
Do tego niektórym marzyły się rozwiązania jak w Rumunii - jakiś szybki proces pokazowy, może i rozstrzelanie... Takich co chcieli wprowadzać w życie hasła o komunistach zamiast liści na drzewach nie brakowało. A Wałęsa i jego otoczenie im na to nie pozwolili.

To, że charakter i mentalność Wałęsy są takie a nie inne, albo ze czasem sprawia wrażenie jakby najpierw mówił i działał, a myślał dopiero później to inna sprawa. Każdy coś ma za uszami, każdemu da się jakieś brudy (mniejsze czy większe) wywlec i jakaś łatkę przykleić. Tylko jakoś mało poważnie wygląda, gdy te łatki przylepiają spóźnieni bojownicy" co do walki z komuna rzucili się dopiero po jej upadku
Link to comment
Share on other sites

Trooper, mylisz pojęcia, Czy wg ciebie, to, że ktoś uważa, Magdalenkę, ocną zmianę", wyrywanie kartek czy deprecjację dokonań wielu wybitnych działaczy Solidarności przez Lecha za plamy na jego spiżu", stawia go w rzędzie spóźnionych bojowników?
Link to comment
Share on other sites

Szkoda że my nigdy nie załatwiamy spraw do końca.
Wieczne niedomówienia sądy które nie wydają werdyktów jasnych i rozstrzygających ostatecznie.
Ludzie się mieszają i nie wiadomo kto jest kim ostatnio z wypowiedzi Kwaśniewskiego odniosłem wrażenie że był on w latach 80-tych w Solidarności.
Zbyt szybko zapominamy kto kim był.
A ludzi którzy walczyli o państwo demokratyczne spycha się na margines.
Link to comment
Share on other sites

Panowie!! czy myślicie ,że ZSRR pozwoliłoby takiemu pionkowi jak Wałęsa obalić komunizm"

Cóż, widzę że prawdziwym polakom (specjalnie z małej litery)", znów włącza się kompleks Wałęsy. Pan Prezydent Wałęsa jest znany i szanowany na całym świecie-w przeciwieństwie do waszych kurduplowatych ohaterów ze sfałszowanymi lojalkami".
Cóż, pieski szczekają, a Wałęsa zawsze będzie Wałęsą :)
Link to comment
Share on other sites

AKMS, myślę, że twój nad wyraz cenny komentarz, rozwiał wszelakie wątpliwości co do Prezydenta. Szczególnie trafne argumenty jak ten o pieskach" i prawdziwych polakach" pisanych specjalnie z małej litery, nie pozwolą już nikomu mieć, jakichkolwiek zastrzeżeń co do życiorysu Lecha Wałęsy.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkiego najlepszego!
Ps
Jeśli nie obchodzisz to przełóż te życzenia na najbliższą rocznicę rewolucji październikowej;)
Link to comment
Share on other sites

Martianku, dziękuje za życzenia i nawzajem. A co do rewolucji październikowej, to raczej Twoi idole pisali w zaciszu komunistycznego mieszkanka, prace dyplomowe na ten temat :)
Ps. Pamiętaj, że złodziej zawsze najgłośniej krzyczy: Łapać złodzieja!". To tak odnośnie tego dzisiejszego, hałaśliwego obnoszenia się z antykomunizmem. Kiedyś pierwsi na pochodach-dziś pierwsi pod krzyżem.
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information