Skocz do zawartości

2011. Czas Honoru IV


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

To się zmartwiłem bo ostatni odcinek, w którym nasi dzielni funkcjonariusze SD rozwiązywali zagadkę kryminalną był całkiem sympatyczny, może by realizatorzy poszli w tym kierunku? Taki Columbo w realiach okupowanej Warszawy? Natomiast wątki z naszymi dzielnymi zrzutkami" są nieoglądalne, megabzdura. Dzięki Irku za ostrzeżenie, w najbliższą niedzielę będę w innym miejscu i o innej porze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam
E tam to jest badziew ten serial, nawet nie chce mi się już denerwować.Po co ma się zakradać do obozu w Pustkowie? Obóz to obóz: baraki, druty, więźniowie, jeńcy, po co tam się zakradać? Do tego w Pustkowie nie było żadnych wyrzutni, do Blizny to jest koło 10km w linii prostej. Brak podstawowego pojęcia o tym co się pisze. Nie rozróżniają obozu od poligonu, miejsca poplątane a wyobrażenie o tym jak wyglądała wojna i jej realia porażające. Wystarczy dodać gagi i będzie takie polskie Allo Allo".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Wy się nie znacie, rakieta V2 miała byc produkowana w dwóch wersjach - woda - powietrze i na podwoziu samobieżnym, mieli u-boota dostarczyc do Pustkowa w częsciach i chłopaki na miejscu mieli go poskręcac, a podwozie od panthery miało przewozic rakietę. Wieże tylko trzeba zdjąc i w krzaki wywalic i wymyslec jakiś statyw. No to się biedzili w tym dziale technicznym, a tu wpadli partyzanci i narobili dymu i kto teraz odpowie za przestoje i jeszcze Michał (czy jak mu tam)zastrzelił takiego fajnego psa, co na to Animalsi? Ale fakt ci wychodzący z dymu to jak na Do krwi ostatniej" pod Lenino, a może to fragment z archiwum wzięli? Wycięli parę klatek ze starego komunistycznego filmu, zawsze to taniej, zwróci się za ten brylant Pani Ewy Wencel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szturman88 może się czepiam teraz ale gdzie ty tam masz dobrych aktorów ?? I tak może Piotr Adamczyk a reszta ?
Wszystko wyrwane żywcem z tasiemców gdzie warsztat aktorski jest tak mizerny że szkoda słów. Jak nie aktorzy z przypadku to i jacyś celebryci" się pokazują. W jednym nie sposób się nie zgodzić a mianowicie poszło w kij kasy na tego gniota :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na dokonania polskiej kinematografii w temacie filmów historyczno-wojennych, obawiam się, że... trzeba będzie przywyknąć...
Duże filmy są dużymi gniotami, a seriale sa mydlanymi operami i/lub nudnymi 13-odcinkowymi (bo w takich transzach kupuje je telewizja)tasiemcami.
Wystarczy popatrzeć na nazwiska ekip realizujących wielkie kino", są one dobrze znane jeszcze z lat poprzedniego systemu, a wtedy, wiadomo było:
-po co nam ten Miś...
Ekipy od seriali są zmanierowane ich ilością, do tego plan filmowy ogranicza sie do 30 osób, mebli z Ikei i samochodów od znajomego dealera...
Nawet w kinie Off-owym nie widać ciekawych zajawek" czy choćby etiudy z kawałkiem kina batalistycznego...

Jak jest ciekawy scenariusz, to kicha kostiumowa...
Jak dopracowane kostiumy, to scenariuszowo do dupy...
Jak fajny scenariusz i kostiumy, to serial za długi i nudny...

Do tego dochodzi pewna iemoc sprawcza"; nie kręci się filmów w realiach wieków dawnych, średniowiecza, wieku XVII (militarna potęga Polski), czy choćby XIX (epoka napoleońska, dwa powstania narodowe), można by zadać pytanie DLACZEGO?

Dopóki nie wykształci sie nowe, nieskażone komuną, pokolenie filmowców i dopóki nie będzie ono wspierane przez finansjerę, której zależy na promocji naszej narodowej historii, to będzie to co jest.
O wojnie 1920, film kinowy co 90 lat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może te filme są robione dla ogółu społeczeństwa.
I czy mundur albo dana broń była urzywana w danym okresie np 2 WŚ jest sprawą drugorzędną.
Dla ludzi zajmujących się historią są to sprawy ważne ale w tej komercji co teraz jest w polskim filmie to szanse na dobry film historyczny są małe.
Jak zobaczyłem że Hubert Urbański leci w tym samolocie jako cichociemny to myślałem że to jest oficer rozrywkowy i leci do polski w sprawie jakiegoś teleturnieju.
Jutro idę na Bitwę Warszawską 1920r" w 3D mam nadzieje że zobaczę dobry film :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Wam powiem, primo-po pierwsze płyty typu plaster miodu" prawie jak u mnie za czasów szkoły podstawowej, jednej z tych tysiąc latek:) oczywiście szkoła podstawowa za moich czasów miała klas osiem:) tak, tak kiedyś było, secundo-po drugie płytki chodnikowe rodem z PRLu co to do dziś się o nie potykamy, po trzecie brama automatyczna rozsuwana rodem z naszych czasów szkoda, a jakieś 20 lat temu była by jak z filmu o bondzie:D Pozdro.
P.S. teraz w mojej szkole podstawowej jest dziwny twór czyli gimnazjum, płytki jedne i drugie są nadal też z PRLa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k-szela

Serial jest żenujący i właściwie każdy kadr wywołuje ataki historycznego śmiechu u wszystkich miłośników tematu. Nasza krytyka powinna być jednak merytoryczna. Sześciokątna płyta czyli tzw. rylinka" to wynalazek jak najbardziej przedwojenny , a na dodatek polski:) Wprawdzie rylinki" z lat 30-tych miały najczęściej domieszkę tłuczonych kamieni a PRL-owskie robiono tylko z betonu to od biedy nawierzchnia pokazana w tej scenie ujdzie w tłoku ;)

http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/64403/cb77291caf6fbf25c73c63110ba39921/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pamiętam te czasy kiedy Czas honoru(czyt. propagandy) miał wieluuuuuuuuuuuuuuuu zwolenników. DziEki bogu te czasy mineły. Po drugie nie wszystkie nowe polskie seriale i filmy to ścierwo. Bardzo podobała mi się Tajemnica twierdzy szyfrów. Nie zauważyłem tam większych błędów, a i sprzęt był dobrze dobrany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przeciętnego oglądacza seriali wątek historyczny,odznaki,itp. nie ma znaczenia.ważne aby się w miarę rzymał kupy",bohaterowie byli ładni i nikt nie zginął (nawet ten co się ukrywa,zmienił ciuchy i się ogolił). po za tym,tv wypełnia misję",brakuje jeszcze reklam w trakcie filmu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie