Jump to content

k-szela

Forum members
 • Content Count

  1053
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by k-szela

 1. Witam. Pytanie o patkę u niemiaszka ze znanego filmu z Powstania Warszawskiego, czy to był kapelan?
 2. Dziś kolejny: http://m.dza.doba.pl/artykul/mysliwy-postrzelony-podczas-polowania-w-laskowce/12408/15
 3. Tak i piszą że milicja użyła wykrywacza do odnalezienia pocisku ( ciekawe czy mieli zgodę WKZ na poszukiwania, może naruszyli stanowisko archeologiczne? ), a tak na poważnie to współczuję rodzinie jednego i drugiego pana.
 4. Z nieba dziś leją się łzy to ziemia płacze tak jak i my, będzie nam Ciebie brakować Wielki Mentorze. P.S. Do dziś trzymam kartkę pocztową którą wysłał do mnie Wojtek, teraz będzie dla mnie jak talizman, a były to czasy kiedy mało kto słyszał o internecie...
 5. Niestety za dużo się wypowiada tu teoretyków, za mało praktyków. Wszelkie porównania Deusa do innych sprzętów są są wskazane, ale osób które mogą to zrobić jest niewiele. Ja niestety nie miałem Deusa tak więc się nie wypowiadam. Z tego co słychać sprzęt ten jest chwalony min. u naszych południowych sąsiadów i u nas także min. za zasięgi.
 6. Wiem że miałeś i to jako jeden z pierwszych:) Ja kupiłem swojego VX3 jako nowego w bardzo korzystnej cenie, nie takiej jaką oferuje sklep z warszawki w dodatku łysego nawet bez osłony cewki ( ale to już inny temat ).
 7. Nietety czy VX3 będzie dobry, bardzo dobry jak dla mnie to się dopiero okaże ( nie ma idealnych sprzetów, w każdym mona się czegoś doczepic ), na razie w prztestowaniu blokuje mnie pogoda, ale już idzie odwilż:)
 8. Akurat mam VX3, deusa może przez chwilę brałem pod uwagę, ale nie spełniał kilku moich i tylko moich kryteriów wyboru, co do VX3 to w USA jest większym hitem niż V3i. Pozdrawiam.
 9. Jeżeli dotyczy Deusa XP, to także nie dla jego reklamy, a porównywać go można z każdym sprzętem, po to jest to forum.
 10. Ja polecam sprzęt Garmina, miałem już kilka ich sprzętów i muszę powiedzieć że w teren the best, serwis garmina w Polsce 6+, miałem eTrexa żółtka mój pierwszy, miałem eTrex legenda cx, foretrexa 101 i teraz mam eTrex Legend HCx, i spotkał mnie szok, kupiłem ten GPS kilka lat temu na all... był sprowadzany z USA czyli jeszcze wersja USA bo był podział, po kilku latach jestem sobie w Górkach w CZ na kopanku, a tu guma zaczyna na słoneczku odłazić, słyszałem o różnych sposobach z silikonem akwarystycznym, ale napisałem że chće kupić od serwisu zestaw naprawczy, a Oni na to że mi to zrobią gratis tylko trzba wysłać GPSa do serwisu, no to na drugi dzień wysyłka, mija 3 tygodnie i nic. Piszę do serwisu,a Pani mi na to że przesyłkę wcięło:( to ja więc podaję numer nadania i się odnalazło, dostaje meila że idzie kurierem naprawiony. Odbieram sprzęt od kuriera i jestem w szoku w środku nówka sztuka i kartka wymieniono na zasadach gwarancji:D Garmin the best:D
 11. Tam na górze miało być 116:) ale wszystko widać, więcej nie mam.
 12. też Kolegi, ale miałem gula, fajna blaszka:)
 13. To już mojego Kolegi:) , wyrwane za jabolka, znaleziona na jednej budowie w Brzegu, było ich więcej.
 14. STAMM. KP. GREN. E.B. 456 wiem bo kupmpel ma drugą połowę:)
 15. Zgorzelec :) z okolic Brzegu:) Kfz. S. St. VIII/13 trzynasty i miał pecha:((
 16. No to i ja dołoże swoje:) , na początek dziewice" nigdy nie użyte ( brak grupy krwi, znalezione na stryszku w koszarach );
 17. Fajna jest ta słuchawka na jedno ucho dobre w niepewnym lesie:D
 18. Moje słuchawki Technics kosztują ok 180 zł. , trochę szkoda mi ich na wykopki , ale z braku laku i te są dobre, brat miał kiedyś najwyższy model sennheisera , co to były za słuchawki:D , do wykrywki niestety za drogie, ale pewnie by się sprawdziły. Ja na moje słuchawki nie narzekam za wyjątkiem wad w upalne dni są za ciepłe i chyba kabel pójdzie pod nóż. Pzdr. Krzychu.
 19. Ja mam słuchawki TECHNICS RPF400 wszystko by było idealne , tylko kabel zwykły i zbyt długi ( może przerobię ale nie mogę dostać się do środka ) i w lecie trochę gorącco od muszli:(((( reszta oki:) Pzdr. Krzychu.
 20. Do dzisiaj dziwię się że nie bałem się tam kopać samemu... To było tragiczne miejsce, gdzie czuć było śmierć i cierpienie wiszące po tylu , latach w powietrzu.
 21. Witam!!! Ja miałem inną historię , paręlat temu umuwiłem się z moim kolegą Antkiem na wykopki, był to nasz pierwszy wspólny wypad, mniej więcej umówilśmy się w pewnym miejscu , ja niestety zabłądziłem i pojechałem drogę dalej, nagle znalazłem sie w lesie koło wąwozu który bardzo przyciągnął moją uwagę, dziwnie się tam czułem ( co dziwne nie tylko ja ), po kilku minutach odnalazłem się z Antkiem i zaczeliśmy poszukiwania w tym mrocznym miejscu. Po kilku kopnięciach zaczęły wychodzić pierwsze fanty, łuski mauser , ammo, i w jednym miejscu kilkadziesiąt monetek??? Las jakby coś skrywał, i człowiek czuł sie tam obserwowanym przez tajemniczą siłę. Kolejne dni ujawniły przyczynę tego stanu, wyszły nieśmiertelniki i inne przedmioty osobiste, a także szkielety żołnierzy niemieckich. Dwaj z nich zostali już zabrani przez fundację, dzięki Rafałowi i Maćkowi z fundacji pamięć". Po tym fakcie jakby trochę zrobiło sie jaśniej w tym miejscu... i przyjemniej.
 22. Kto wie gdzie mój doszedł:)) mama mi mówiła ( niestety zmarł jak miałem 3 latka )że nic nie mówił o swoich wojennych losach??? ( miał coś może na sumieniu )
×
×
 • Create New...

Important Information