Jump to content

srg.steiner

Forum members
 • Content Count

  604
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. SETAR możesz mi powiedzieć, gdzie szukać info w celu przekształcenia a w zasadzie poszerzenia działalności stowarzyszenia o możliwość poszukiwań z detektorem metali??
 2. ps. Zerknąłem sobie na listę, przy okazji... ciekawe są na niej nazwiska :) no,no...
 3. Panowie! Dawno nie zaglądałem na forum i przyznam się Wam, że całkiem zapomniałem o tej odznace i szansach na id. a tu, niespodzianka!! :) Dzięki.
 4. trafiła mi sie taka odznaka, na odwrocie jest T.Z.H.K.P. próbuje rozszyfrować skrót,domyslam się że to coś zwięzane ze związkiem hodowców (?)koni,(a) polskich,(ego)ale co znaczy T"? tajny ?? :))dodam że odznaka,(medal) jest numerowana i ma nr.62. Rodacy,Pomożecie!?? :)
 5. a ja jestem ciekawy kiedy będzie ich uroczysty pochówek bo chętnie bym poszedł!!, a czy wątek jest słusznie zablokowany czy nie? jakie to ma znaczenie...,cieszmy się, że Ich odnaleziono bo przecież mieli być zapomniani... Chwała Pomordowanym Bohaterom!
 6. Jeśli chodzi o kino wojenne,radzieckie, to zapomnieliśmy o klasyku jakim jest: 17 mgnień wiosny"! :) też ma swój klimat"
 7. Passchendaele"-krwawa bitwa bez sensu,ale za to z jakimi stratami z obu stron. Za to są kapitalne utwory MAIDENÓW"i Sabatonu" o tej bitwie, do których w video użyto fragmentów a zachodzie bez zmian",a! no i jeszcze he longest day"też maidenów" Polecam!.Przyjemnie się tego słucha i ogląda. Jeśli się nie mylę to do tego filmu muzykę zrobił Kaczmarek. Poza tym,nie oszukujmy się.Dobre kino wojenne wymaga sporych nakładów finansowych i sprzętu nie wspominając o scenariuszu srg.Steiner :) ps. nie dawno ogladałem kanadyjski chyba film 1-szo wojenny o zaginionym batalionie podczas walk we Francji,oparty na faktach.Całkiem nie zły.szczególnie sceny batalistyczne,tylko nie pamiętam tytułu,nie stety...
 8. a pro po ZOMO pamiętam jak w Dawce Trucizny po ktorejś tam z kolei zadymie próbowano pokazać ludzką twarz" zomowca,wybrali takiego delikwenta w okularach,postawili przed kamerą i opowiadał jak to pełnią zaszczytną i odpowiedzialną służbę,i że nie którzy to sa nawet po studiach!! ale mieliśmy z kumplami ubaw! Swoja drogą,gdzie sie oni wszyscy teraz podziali? wstąpili do ZBOWID-u??
 9. wieczorem w sobotę słuchałem z braćmi radia rójki"i nie tylko bo szukało się wtedy nie licznych audycji muzycznych i ,pamiętam, po eatrzyku zielone oko" poszedłem wziąć prysznic.wracam do pokoju a bracia mówią,że radio nie działa"i faktycznie,wszystkie, nieliczne wtedy stacje,wcięło",było słychać tylko szum. Poszliśmy spać a rano budzi nas przestraszona mama i mówi że wojna"!myślę jaka wojna?z kim?? W domu panika,ojciec myśli że go zaraz powołają,no i jak żeśmy usłyszeli i zobaczyli w TV spawacza",dopiero się wyjaśniło.poleciała w jego stronę piękna wiązanka kwiatów polskich"zaczynająca się od słów:ożesz ty... :)a potem to już normalnie.opornik w klapę. W moim dowodzie orzełek" dostał dorysowaną koronę, obok wkleiłem sobie znaczek pocztowy z Piłsudskim,i sentencję kard.St.Wyszyńskiego. wiecie,żaden z kontrolujących mnie żołnierzy nie czepiał się tylko się uśmiechali,nawet milicja,co dziwne, się nie czepiała a na pytanie co to jest? odpowiadałem dowód".(mam go do dziś,na pamiątkę) Parę dni po 13 grudnia, zaprosiliśmy do siebie do domu paru chłopaków z załogi BRDM-a, którzy koczowali o suchym pysku" od paru dni przy nim, bo im się popsuł.wzięli swoje kałachy i przyszli się ogrzać i coś zjeść.ale się wtedy bali żebyśmy im tej broni nie podwędzili!:)Gdy sytuacja się ozluźniła",na odchodnym,dziękując za gościnę, w kilku krótkich żołnierskich słowach podziękowali Jaruzelowi i komuchom za przedłużenie służby wojskowej.szczęście że ja poszedłem w kamasze już po stanie woj. ale i tak człowiek miał 2 lata wyjęte z życiorysu... precz z komuną! i dzisiejszymi oszołomami!
 10. ja też trafiłem nie dawno psi znaczek,zrobię fotkę to wrzucę...
×
×
 • Create New...

Important Information