Jump to content

frost

Forum members
 • Posts

  361
 • Joined

 • Last visited

  Never

frost's Achievements

0

Reputation

 1. Zgoda, tzw. obiektów strategicznych" objętych zakazem fotografowania było w PRL-u bez liku, ale tutaj jest mowa o całkowitym zakazie obowiązującym na terenie Warszawy, więc nie o to niestety chodzi.
 2. W niedawno wydanej książce Tramwaje powojennej Warszawy 1945-1975" autorstwa Dariusza Walczaka podpis pod jedną z fotografii informuje o obowiązującym w Warszawie całkowitym zakazie fotografowania. Z kontekstu wynika, że sprawa dotyczy przełomu lat 40. i 50. Przyznaję, że jest to dla mnie informacja nowa. Czy ktoś z szanownych Kolegów zna więcej szczegółów dotyczących tego zakazu ? W jakich latach obowiązywał , jak wyglądało jego egzekwowanie, czy dotyczył tylko stolicy ?
 3. http://www.empik.com/leksykon-pojazdow-mechanicznych-wojska-polskiego-1918-1939-jonca-adam,p1216085652,ksiazka-p W zapowiedziach Empiku. Ponad 500 stron w formacie A4. Autora nie trzeba przedstawiać ;)
 4. W zapowiedziach wydawnictwa nak" : http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,127070,Arnhem
 5. Teraz w rekonstrukcji będzie łatwiej, bo wszyscy wyklętych" będą robić ;) http://www.polskatimes.pl/historia/a/namioty-wykletych-pod-katedra-w-lodzi-zdjecia-film,11851604/
 6. Przy okazji pułków podhalańskich ... Czy ktoś z szanownych Kolegów ma może zdjęcie gen.Galicy w podhalańskim kapeluszu ?
 7. Ciekawe czy to z powodu zadymienia, na pokładzie Kuzniecowa" znalazły się dwa wozy strażackie z drabinami. Pewnie wypożyczone" z miejscowej remizy.
 8. http://lodz.naszemiasto.pl/galeria/zdjecia/prawnuk-henryka-sienkiewicza-w-szpitalu-na-spornej-w-lodzi,2164973,galeria,t,id,tm.html#material-artykul Jak widać nazwisko zobowiązuje ...do podtrzymywania tradycji rodzinnej w swobodnym podejściu do historii ;)
 9. Stawiałbym raczej na włoski wz.16 w który była wyposażona m.in. Szkoła Podchorążych Artylerii w Toruniu.
 10. Świetna strona ! U nas pewnie złomiarze uporaliby się z tym w parę chwil nie zważając na teren.. Warto zwrócić uwagę na ten samolot : Halifax" z polską załogą i Cichociemnymi na pokładzie.. http://home.no.net/kjellsor/helleren.html
×
×
 • Create New...

Important Information