Skocz do zawartości

2011. Czas Honoru IV


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Rzeczywiście przypięli mu na prawej, tak to była odznaka za walkę z bandami", teoretycznie możliwe bo wprowadzono ją w roku 1943, ale ... ustanowiona była przede wszystkim, z myślą o walczących na Bałkanach z titowską partyzantką. Rzeczywiście odznaka ta widywana jest na mundurach żołnierzy dywizji Prinz Eugen", Handschar", Karstjager", tamtejszych policjantów. Na mundurach funkcjonariuszy SD i Einsatzgruppen w GG (ustrzelony szef gestapo i Jan Jankowski z przepaską na oku), szczerze wątpię. No i przypięta zupełnie błędnie, do tego chyba Piotr Adamczyk jest kompletnie za młody żeby nosic EK pierwszowojenne, nawet ze szpangą za udział w drugiej wojnie. Kto tam w tym serialu jest od mundurów? wyrzuccie go i przestancie mu płacic


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 08:08 15-09-2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej odznaki Rainera to mnie się wydaje że jest to odznaka za tłumienie Powstania Warszawskiego i chyba nie była taka popularna.
Pigułki dla Aurelii"zostały wydane z w serii Klasyka Polskiego Kina Wojennego.
Można je kupić w Media Mrkt przynajmniej ja tam kupiłem. Super film polecam lepszy od Czas Honoru.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam
Ogladałem wczoraj odcinek Tajna broń"- bodaj taki miał tytuł. Jeżeli pozostałe wątki (nie znam bo nie oglądałem)są tak samodopracowane" jak ten o tajnym poligonie w Bliźnie no to skandal. Cały fragment dotyczący poligonu to jakieś nieporozumienie. Zaczynając od ogrodzenia, a kończąc na stanowisku startowym, to kompletna bzdura. Chłopcy weszli sobie na poligon, postrzelali i uciekli.Kto wymysla takie głupoty? Ja wiem, że to nie jest film dokumentalny, ale nawet serial o lekkim zabarwieniu historycznym powinien trzymac sie realiów.To co widziałem wczoraj zaskoczyło mnie, ale w najgorszym tego słowa znaczeniu.
Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch facetów i dziecko, ostrzeliwując się z broni krótkiej i rzucając jednym granatem uchodzi cało ze ściśle tajnego niemieckiego poligonu. Zapierniczają prostą drogą pomiędzy dwoma nasypami (fajny sposób zmylenia pościgu), zabijają dwóch Niemców, którzy ostrzeliwują ich z karabinów i broni maszynowej i jeszcze mają czas, żeby wrócić po aparat fotograficzny. Ja rozumiem, że prawda ekranu, moi rodzice nawet lubią ten serial, ale są jakieś nieprzekraczalne granice absurdu... chyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ?Weszli na poligon?Weszli.Po to ich szkolono.No co?Niemce nie dali im rady?Nie dali.Po to wojnę przegrali.Ale... W kolejnym odcinku znowu pójdą na poligon i znowu bedą sie z niemcami za łby brali.Ale.Przyjdzie Leśniczy i wygoni i ich i niemców z poligonu.Potem Rajner bedzie musiał z Leśniczym rozpic flaszkę aby znowu wszystkich do lasu wpuścił.Bo to dopiero będzie 6 odcinek a do 13 jeszcze trochę brak.
Swoją droga do jakiego absurdu dojdzie w V sezonie?Bo nie wierzę że tFurcy sobie odpuszczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!W którymś poście powyżej pochwaliłem sceny potyczek in plus.Ale we wczorajszym odcinku przegięli-z dzieckiem na pierwszy ogień?Od momentu/punktu ogrodzenia- dla wyszkolonych Cichociemnych- sprawa była jasna,ale żeby targać dalej ze sobą młodego to jakieś jaja są.Miało im palcem pokazać-to jest rakieta!W zwyczaju filmów wojennych(naszych,zagranicznych)to Niemcy byli kreowani na idiotów,ale tym razem...O okolicznościach zdobycia przez AK fragmentów niewybuchu rakiety można poczytać gdziekolwiek.I nie był to bynajmniej tylko żyroskop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście coś takiego wymyśleć:
Przebrani w niemieckie mundury akowcy wchodzą na teren obozu w Pustkowie i włączają alarm przeciwlotniczy. Karolina zakrada się do biura z dokumentami, a Janek fotografuje wyrzutnie V-2. W czasie akcji na terenie obozu w Pustkowie Janek zostaje pogryziony przez psa wartowników. Władek zawozi rannego kolegę pod dom dr Bieleckiego i idzie do mieszkania lekarza. Pozostawiony na ulicy Janek zostaje aresztowany i trafia na przesłuchanie do Rainera".
To NIE s-f ani matrix to najbliższy odcinek serialu (info tygodnik ToiOwo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie