Jump to content

piotr916

Forum members
 • Content Count

  765
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Bylo juz cos w tym stylu , a mianowicie serial Blisko,coraz blizej ".
 2. Z planu filmu są pierwsze materiały video : http://www.youtube.com/watch?v=3b2QnAD4coY http://www.youtube.com/watch?v=3enJSooq0iw http://www.youtube.com/watch?v=pjer-otR5l8
 3. Odniosłem wrażenie,że pierwszy odcinek miał charakter pilotażowy(ilość,nawarstwienie wątków). Jeśli nie to cholernie ciężkie poprowadzenie fabuły - momentami nie wiadomo co,gdzie,kiedy? miesza się oglądającemu kolejność wydarzeń.
 4. Twórcy skrobali się z budżetem na realizację filmu i w ogóle na jego dokończenie a tu z nie nacka mamy 5 godzinny film w formie mini serialu (?). Mam zamiar oglądać.
 5. piotr916

  betonowe okopy

  betonowe okopy kojarzą mi się z polskimi,powojennymi,przeciwdesantowymi umocnieniami na wybrzeżu i ze ... skansenem w Zdbicach na Pozycji Pomorskiej
 6. wygląda na to,że nie właściwą nazwą na swoich mapach/planach systemu podziemnego MRU,posługuje się R.Jurga.Chodzi o dworzec Ida ( Inga).
 7. Odc.2 ona 209".Ciekawy pomysł scenariuszowy-Rosjanie w latach 60-tych u.w. tworzą w zamkniętej strefie garnizonu w Legnicy,kopię (1:1)amerykańskiej bazy w Ramsztajn. Planują w niej dywersję z użyciem Polonu 209,ale coś poszło nie tak... Interesujace są lokacje poszczególnych odcinków:Wrocław,Legnica,a w trzecim odcinku akcja rozgrywać będzie się w Ząbkowicach Śląskich. Ponoć scenariusz w pewnym stopniu,oparty jest na autentycznych wydarzeniach.
 8. Witam! Obejrzałem pierwszy odcinek i powiem , że z zaciekawieniem się to ogląda.http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1238664 Dziś odcinek 2. TVP1, godz. 21:25
 9. Hmmm...Na wszystkich planach jakie posiadam , figuruje on pod nazwą INGA.Nawet nie idzie tego zweryfikowac na samym dworcu,gdyż obydwa napisy(na poczatku i końcu dworca)są zatarte.Chyba,że masz jakieś starsze,ciekawe źródła które podają nazwę IDA. Zaciekawiłeś mnie teraz :)
 10. Ok.to moze tak na spokojnie: Oczywiscie że jest polaczony ze Systemem,tylko ze są pewne ograniczenia.Dochodząc do głównej drogi ruchu wchodzimy na dworzec INGA.I z tąd mozecie iść na pólnoc do kraty(przed dworcem HEINRICH)trasy turystycznej w Pniewie - ok.800 m.Bądź też przechodząc przez dworzec INGA,udać się na południe do kraty(przed dworcem KONRAD)trasy turystycznej w Boryszynie.możecie oczywiście zaliczyć odnogi do nie wybudowanych A-Werków.W jednej z nich jest wartownia ze stanowiskami obrony dla broni maszynowej.Przechodząc całość tego odcinka - w tą i z powrotem - to jest to odległość - wg.skali planu - ok. 6 km. Powodzenia!
 11. Podzielam z Tobą taką obawę-mi też ona zawsze towarzyszy,aczkolwiek w przypadku tej kraty-wygląda na zwyczajnie odpaloną".Nie ma możliwości jej zakluczenia,chyba ze ktoś przytarga ze sobą jakieś drzwi,bo jak mówią : licho nie śpi"! Pozdro!
 12. W 783 krata wyglada na otwartą już od dłuższego czasu i jakoś nie specjalnie ktoś w to wnika.Obiekt ten nie koliduje z trasami turystycznymi,jest więc szansa na dłuższą możliwość swobodnego zwiedzania fragmentu systemu.Na tym odcinku nie wyjdziemy do żadnego innego obiektu.
 13. 724 raczej nie aktualne.W czerwcu wchodziłem przez 783.spokojnie można przejść od kraty do kraty obydwu tras turystycznych.Jak nie znacie terenu dobrze go sobie zlokalizować przez GPS.
 14. To jest ciekawe. Kilka dni temu - w kolejną rocznicę tamtych wydarzeń - trąbiono w TV o pamiętaniu,pamięci,niezapominaniu,tragedii,honorze....Mam tu na myśli wypowiedzi obecnej władzy w kraju,tymczasem reżyser skrobie się z budżetem na ukończenie zdjęć! Tak czy inaczej- brawo panie Wojtku za determinację i dokończenie dzieła!
 15. Witam!Temat rusza dalej : http://www.rp.pl/Film/160419532-Powstanie-film-o-Dywizjonie-303.html#ap-1
×
×
 • Create New...

Important Information