Skocz do zawartości

Wpadł kolekcjoner granatów


Sekal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
To w końcu odnaleziono podczas przeszukania granaty z mw. czy puste skorupy granatów, to istotne, cham czytający takie newsy pewno jest przerażony dla niego granat to granat.A puste skorupy mają się tak do granatów uzbrojonych jak porąbanie siekierą pieńka na ognisko do uderzenia kogoś siekierą w głowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puste czy nie,liczy się krzykliwy przyciągający chamów temat.Z pewnością wyskrobią odpowiednią ilość MW aby go usadzić.Niczego się gość nie nauczył od poprzedniej wizyty.

W 2009r - Robert F. otrzymał 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata"

Upssss...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że największa w Polsce kolekcja granatów, zawierająca mnóstwo unikatów, nie zostanie rozkradziona lub wysadzona.

Ciekawe jest też, że policja z niewiadomych przyczyn milczy o trzeciej osobie którą zatrzymano, a która obecnie jest już bardzo daleko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w mojej opinii sprawa rzeciej osoby"jest prosta, cudzoziemiec nie zameldowany w Polsce, przebywający gościnnie na posesji Roberta i prawdopodobnie nie posiadający ukrytego w majtkach granatu nie stanowi łatwego łupu" dla organów ścigania erroru kryminalnego" - polska prokuratura choćby stanęła na głowie, nie może wystąpić o nakaz przeszukania jego miejsca zamieszkania, skoro znajduje się w Wielkiej Brytanii. Wobec tego Policja dokonała prawdopodobnie prostego rachunku zysków i strat, oceniła, że na cudzoziemcu nie da się podreperować statystyk w wykrywalności przestępstw terrorystycznych" i nie zatrzymała go. Zresztą z uwagi na brak przesłanek, zatrzymanie takie byłoby niezbyt uzasadnione, w końcu mógł powiedzieć, że wpadł do starego znajomego w odwiedziny na herbatkę itd. - rzecz nie do udowodnienia, że tak nie było.

W przypadku Szymona, jako że można było dokonać przeszukania jego miejsca zamieszkania, bo mieszkał w Białymstoku a nie poza granicami kraju, zrobiono co zrobiono.

Co do przypadku Roberta, całą swoją opinię na ten temat opublikowałem w dziale komentarzy pod poniższym linkiem podpisując się z imienia i nazwiska, ponieważ uważam się za praworządnego obywatela i normalnego kolekcjonera, więc nie mam się czego wstydzić. Kto ma chęć i odrobinę odwagi, może zrobić to samo, choć oczywiście nikogo nie naciskam.

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,wpadl-quot-kolekcjoner-quot-granatow-quot-wykopywal-je-z-miejsc-bitew-quot-,272167.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pożyjemy zobaczymy u mnie znaleziono 10 granatów, 13 zapalników do grantu, 3 zapalniki do moździerza , 2 moździerze, pocisk do rakietnicy, na nic były moje wyjaśnienia że to puste.... Dopiero po 1,5 roku CLK stwierdziło że jednak wszytko jest puste i bezpieczne,a prokurator już wszystko chciał wysadzać na poligonie bo wszystko zagrażało bezpieczeństwu ludzkości....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam następny post reseta:

09:40 ~reset mili…
Na dzień dzisiejszy żona Roberta została sama z piątką dzieci i nie może partycypować w kosztach wynajęcia adwokata.Najgorsze jest to że wyszedł z domu już kilka dni temu nawet bez przysłowiowych papierosów a dotąd nie ma z nim żadnego kontaktu.W wypadku tak ciężkich zarzutów i zatrzymaniu nie jestem mu w stanie pomóc osobiście gdyż to że jestem z jakiegoś stowarzyszenia nie obchodzi prokuratora. Inaczej było gdy odpowiadał z wolnej stopy.Sądzę że musimy zebrać pieniądze na profesjonalną obronę i walkę o zwolnienie go z aresztu. Mniemam że osoby które posiadają przedmioty od Roberta a jeszcze się nie rozliczyły szybko zgłoszą się do jego najstarszego syna.Suma 3tys wystarczyła by wstępnie. Nie przypadkowo nie posiadam konta na żadnym portalu jak odkrywca czy poszukiwania.Mam prośbę czy ktoś może powklejac to napisalem na inne fora? Poprzednia zbiórka jaką organizowałem na pomoc prawna dla jednego allgrowicza zakonczyla sie sukcesem.Może i tym razem się uda? Każdy dzień w pace jest koszmarem i dniem bezpowrotnie straconym."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąganie takich gówien" z ziemi nie jest bezpieczne i nie ważne ze teraz te skorupy są juz puste (nim zrobily sie puste najpierw musiały byc pełne) wiec koles narażał zycie wlasne i innych rozbrajając tekie gówna" w bloku czy nawet we wlasnym domu.Miłosnicy I i II wojny swiatowej niech najpierw sie zastanowią 2 razy co zbierają i jakie niespodzianki z ziemi ciągną do normalnego cywilizowanego Swiata i jakie za to pózniej grożą konsekwencje o ile w bagazniku samochodu im takie gówno" w drodze powrotnej nie rozsadzi tyłków-proste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lipek ..wypraszam sobie takie oceny mojej osoby ....
Jestes miłosnikiem historii I lub II wojny sw -zbieraj klamry,guziki i inne pamiątki a nie wyciągaj z ziemi pociski i granaty bo to chore i zagraza Twojemu i innych życiu a jak ci o tym mało wiadomo-przesledz fora i artykuly w sieci na ten temat ...
Domoroslych saperów juz było wielu i ich porozsadzało w szopach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikross zbieraj sobie swoje klamerki i guziczki na zdrowie a od tego człowieka się od...czep bo: po pierwsze go nie znasz i nie masz zielonego pojęcia jakim jest człowiekiem, jakie ma podejście do tematu i jaką wiedzę , po drugie kolego posiadasz szczątkowy przekaz informacji jaki został przecedzony przez naszą policję do naszych kochanych mediów między innymi po to żeby tacy delikwenci jak ty przytakiwali i przyklaskiwali działaniom naszej dzielnej policji, po trzecie życzę Tobie podobnych przygód jak będziesz miał kiedyś rodzinę, to wtedy ty się może zastanowisz dwa razy zanim coś napiszesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Siwy_X cóż tu dywagowac ....,cóż ze tego pana osobiście nie znam a moze i dobrze ze nie jest moim np sąsiadem w bloku któremu kiedys cos sie nie uda i połowa bloku łącznie z moją rodziną wyleci w powietrze ....
Czytając post rozumiem ze pan ów dostał juz od policji żółtą kartkę" w 2009 roku tak wiec chyba go to nic nie nauczyło...
więc dlaczego kogos takiego żałowac ?
Gdybym miał pasję związaną z militariami i prochem to szczerze powiedziawszy wstąpiłbym do zawodowaego WP do formacji miner saper" i tam swoje pasje w tym klimacie poszerzał ale na pewno nie trzymałbym takich zabawek" w domku miedzy piątką dzieci.
Wybaczcie ze mam inne zdanie niż wiekszosc" w tym temacie ale na tym polega demokracja również tu na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. zastanawia mnie to, że juz raz został skazany i nadal uprawiał swoja pasję na granicy prawa. Z tego by wynikało ze czuł się niewinny, Skoro tak, to czemu sie nie odwołał od wyroku?
Jakimkolwiek by nie był sławą kolekcjonerska to jesli Policja go zatrzymała to musiala miec powody. Widocznie znaleziono jakis MW i tyle. Niestety, swiat po 11 wrzesnia 2001r. bardzo ale to bardzo sie zmienił. Policja i oddziały jej towarzyszące w wielu panstwach niezwykle uwrażliwiły się na sprawy zwiazane ze zjawiskami i przedmiotami mogacymi prowadzić go masowego zagrozenia zdrowia i zycia obywateli. Walka z tym jest niezwykle cieżka ale lepiej czuwać i zapobiegac (o ile to mozliwe) niz nic nie robic.
Oczywiście i Policja się moze pomylić, wiec czekajmy na wynik sprawy. Mysle ze zakonczy sie dla niego pomyslnie, czego mu życze.:)
Kolekcjonerstwo militariów zawsze było , jest i bedzie kontrowersyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym roku prawa uczą o czymś takim jak prawo i moralność. Te dwa pojęcia najczęściej się zazębiają, ale nie zawsze muszą iść ze sobą w parze. Przypuszczam, że Policja miała taki powód aby zatrzymać Roberta ( materiału dowodowego jaki widzę na filmie operacyjnym), że miał część skorup grantów z nieusuniętym materiałem wybuchowym. Nie widać natomiast na filmie granatów z zapalnikami, bo te ze zdjęć w skrzynkach to najczęściej polskie egzemplarze z jego kolekcji, puste i bezpieczne. Robert balansował na granicy prawa i pewnie również je łamał, ale nie był idiotą, który narażałby życie swojej rodziny, trzymając w domu granaty mogące wybuchnąć w wyniku pomyłki. I nie mieszkał w bloku, trochę o nim niektórzy wiedzą więcej niż ktoś kto zbiera monety i guziki i wydaje pochopne opinie.


Dlatego Robert według swojej oceny moralnej mógł czuć się niewinny - postępował niezgodnie z obowiązującym prawem, ale nie był na tyle głupi, by stwarzać zagrożenie dla osób postronnych. Zresztą, skoro cały ten skład był tak niebezpieczny i mógł w każdej chwili eksplodować, to czemu na filmiku żaden z funkcjonariuszy nie pracuje w osłonie balistycznej, czemu w końcu sam zatrzymany przebywa na terenie posesji, która może wylecieć w powietrze? A może jednak nie może, bo żaden granat nie posiada sprawnego zapalnika?

Świat po 11 września zmienił się być może w pewnym stopniu, ale nie na tyle, by nie dało się w dalszym ciągu kupić bezproblemowo kilku ton saletry amonowej i cysterny ropy naftowej, aby wykonać z nich najprostszy materiał wybuchowy czyli ANFO, którego wybuch wybebeszył np. budynek federalny w Oklahomie zabijając prawie 200 osób. Cały czas u tysięcy rolników leżą w stodołach pełne worki azotanu amonu, a w 200-litrowych beczkach ropa naftowa. Potencjalnie mogą być więc terrorystami - wystarczy zmieszać. Jakieś śmieszne 2 kilo szedytu ze starych przedwojennych granatów daje w porównaniu z tym efekt porównywalny z pierdnięciem muchy. Ba, w byle sklepie z fajerwerkami przed nowym rokiem znajduje się ilość petard o większej sile potencjalnego zniszczenia - zresztą przypadki urwania kończyn w Sylwestra nie należą do rzadkości.

Jak więc widać koślawe prawo jedno, a własna ocena moralna zagrożenia - drugie. A jak ktoś ma w tym temacie wątpliwości, niech usunie z domu kuchenkę gazową - w końcu położyło to swego czasu do parteru pewien wieżowiec w Gdańsku. O przypadku zawalenia się domu na skutek działania domorosłego sapera nie słyszałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Wy ludzie mówicie ...nasz kolega" balansował na granicy legalności ,zabawiał sie czymś co stanowi realne zagrozenie dla niego i osób postronnych,więc co to za pojękiwania ?
Ponizej macie link do takiego fahowca" od broni i amunicji.
http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,2222424.html
Fahowiec" myli sie tylko raz ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie