Skocz do zawartości

Oddawał wykopane skarby do muzeum...


Rekomendowane odpowiedzi

Peter ciesze sie ze zrozumiales o co mi chodzi-wlasnie stowarzyszenie(a) to wlasciwy kierunek
To srodowisko detektorystow powinno dojrzec do tego iz bedzie potrafilo to Stowarzyszenie zalozyc.
Dopoki tego sie nie nauczy to nie bedzie duzo lepiej mimo mojego optymizmu.
Ja wierze ze to w koncu nastapi i wowczas za tym automatycznie pojdzie zmiana prawa-to nastepstwo ogolnego postepu cywilizacyjnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie lubię się udzielać na forum ale nie raz trzeba... Było by lepiej żeby kol. Saper to zaniósł do muzeum jak to zrobił i powiedział, że pies mu to wygrzebał na spacerku i z tego tytułu oczekuje nagrody za przyniesione artefakty. Nie było by pretekstu przez w/w durnego dyrektora do angażowania służb do ścigania nas,pasjonatów, czy jak tam ,inaczej nas nazywają, a miałby zagwozdkę skąd wytrzasnąć parę złotych na tą nagrodę. No, ale Polak mądry po szkodzie.....
Wykorzystajmy błąd naszego kolegi,żebyśmy nie znależli się w podobnej sytuacji. Czego Wam i sobie życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem brać udziału w tej jałowej dyskusji.Nic nie zmienimy bo jak zawsze jak nie wiadomo o co chodzi -to chodzi o kasę.Niedawno oglądałem program w TV gdzie panowie archeologowie podstawili nogę koledze bo im przeszkadzał w interesach przy badaniach ratunkowych na trasie budowy autostrady.Delikwent parę miesięcy posiedział w celi a teraz czeka za rozprawę.Kol saper nie dojrzał do rzeczywistości pewno nie jest członkiem Partii Obżartych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dyskusja jałowa ale przynajmniej szczerze i wesoło przez chwilę się zrobiło ;) A koledze Saperowi wyrazy współczucia, zrozumiena i chyba wniosek że nieprędko powtórzy podobną dobroczynną misję wzbogacania w eksponaty muzealnictwo polskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy imaczej wniosek by unikac muzeow i ich urzednikow.
Mnie kiedys troche nie cenzuralnie wyrzucil dyrektor pewnego muzeum w myslowicach- oficialnie zglosilem sie z checia ogladniecia szczegolowo samochodu. Saper powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile jest osób co się zastanawiało nad oddaniem jakiejś dziwnej starej rzeczy a to widziało, sami sobie pod górę robią, sobie i innym kłody rzucają, a dyrektor to nagrodę dla siebie zapewne chciał,

Może za złapanie przestępcy?

Sam chciał gratulację może od brata ciotecznego komendanta i nagrodę.
tylko pogratulować mu...
żal mi go...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem program na TVP Historia w którym to grupa archeologów i muzealników oceniała i opisywała przedmioty przynoszone przez widzów były tam między innymi szable polskie ,węgierskie,krzyż wolnomularski , czako ,rogatywka wrześniowa.Przedmiot który wzbudzi największy zachwyt ma dostać certyfikat DISCOVERY program nad wyraz słuszny i rozwijający wiedzę i jak sądzę nie jeden z nas miałby ochotę zgłosić się ze swoją kolekcją do tego typu programu gdyby nie jedno ale" co wtedy gdy jakiś poturlany dyrektor z ogniem onanisty w oczach oceni że przedmioty z kolekcji powinny leżeć w paczkach w jego"piwnicy a nie wisieć na honorowym miejscu w naszym domu i cieszyć oczy i doniesie nas do organów że według niego są przesłanki o popełnieniu przez nas przestępstwa.I na koniec powiem że osoby w stylu tego dyrektora też mają przełożonych i w tym momencie to na nie powinno wywierać się nacisk aby całą sprawę odkręcić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Peter nie znam się na kruczkach prawnych ale wiem jedno jeśli temida uprze się na delikwenta to samo postępowanie i przewód sądowy (biegli,ekspertyzy,oceny,tłumaczenia)dadzą podsądnemu w piston bardziej niż najsurowszy wyrok w tego typu sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za sapera, może coś się w końcu ruszy. Tak się zastanawiam czy może w odwecie nie zaplanować jakiejś akcji dokumentowania niekompetencji archeologów (kiedyś już były fotki na forum kupki kości w centrum miasta). Skoro oni są tacy święci to może działać tak samo i zgłaszać podejrzenie przestępstwa za każdym razem gdy istnieje mocne podejrzenie że działają źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był na Polsacie (w Wydarzeniach) bardzo fajny reportaż o Arturze i ogólnie o problemach z prawem, z jakimi spotykają się zbieracze". Szacuje się, że w Polsce jest Nas - przestępców" około 100 tysięcy. Reportaż bardzo pozytywny, przedstawiono Nas (Artura) jako pokrzywdzonych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie