Skocz do zawartości

Oddawał wykopane skarby do muzeum...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Cholera to Twoja subiektywna ocena do ktorej masz prawo tak samo jak Zubiked w watku ponizej stwierdzil ze skoro mw nie sprzedawal gosc mafii to jest kolekcjonerem i mogl sobie to rozbrajac a mial pecha ze tego nie zutylizowal...lapiesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorax,takie artefakty z kilku tysięcy lat to nie moje klimaty,zupełnie mnie nie interesują. Bezproblemowo to by nie było bo chodziłem z wykrywaczem a więc znalazłem nielegalnie i znów ktoś obowiązany przepisami i prawem musiałby mnie zakapować,wszak to jego obowiązek. Tak błędne koło się zamyka. Nie ma dobrego prawa w tym temacie,naszym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się Vorax mylisz. Są Kraje, gdzie za taki gest sowicie by wynagrodzono ofiarodawcę nie angażując się w dochodzenie o LEGALNOŚCI pochodzenia ze względu na całość własnej d..., jak się wyraziłeś. Są to Państwa PRAWA, które stosuje się tam od kilkuset lat. W tych Państwach urzędnik MUSI zakładać DOBRĄ WOLĘ ofiarodawcy. Ten Urzędnik MOŻE POPROSIĆ o wskazanie miejsca znaleziska, POPROSIĆ ! Jeszcze jedna różnica, w tych PAŃSTWACH muzea są Pełne mimo, że wojny też ich nie oszczędzały. Bo dla nich najważniejsze jest to, co JEST TU I TERAZ. Nawet jeżeli złodziej zwraca fant pod pretekstem, że nie znał jego wartości historyczno/patriotycznej to nikt mu nie zaprzeczy a Sąd wykorzysta WSZYSTKIE możliwe okoliczności łagodzące. I drobnostka, tam urzędnik państwowy gdyby MUSIAŁ postąpić jak P. Dyrektor, następnego dnia podał by się do dymisji. Bo tam wyżej niż stołek przyrosły do d.... ceni się zaufanie społeczne. U Nas , odwrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter to sa spoleczenstwa o innym poziomie cywilizacji.Za jakis czas moze do tego dojdziemy poki co-nie.Jesli masz watpliwosci spojrz na srodowisko kopaczy.
Problemem jest zasypanie dolka a co dopiero jesli chodzi o inne kwestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vorax, właśnie sztuczka jest taka że to nie jest żadna subiektywna ocena. tylko pewna prawda, że nie każdy matoł stanowić prawo może. i nie wszystko co mu się tam apisze" prawem być może. Przykłady chcesz? A ktoś kto pomimo zdrowego rozsądku i moralności stosuje się to takiego prawa" wcale nie może czuć się usprawiedliwiony. Ty jesteś bizantyniec. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak juz reasumujac uwazam ze prawo powinno byc zmodyfikowane nieco w prawo(poki co jest troche za bardzo w lewo).
Nie jestem za czyms na wzor angielski bo to jeszcze nie ten etap biorac pod uwage charakterystyke srodowiska detektorystow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz niestety trochę racji Vorax z tym Naszym Społeczeństwem. Ale ja jestem urodzonym optymistą. Po CUDZIE z Okrągłym Stołem ( cud, że mnie krew nie zalała), mam nadzieję na cud z biurokracją a właściwie jej stosunkiem do społeczenstwa. Mój znajomy z tego Cywilizowanego kraju, jak jest w Polsce to zawsze powtarza, że u nich to Społeczeństwo wychowuje urzędników a nie odwrotnie. Tak jest od pewnego wydarzenia z 30 stycznia 1639. I tu odeślę cię do wątku o Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Poszukiwaczy. Gdyby było, to już miał by kto naszemu Koledze pomóc. Bo w MASIE, zawsze jest siła przekonywania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie