Jump to content

Swiety82

Moderators
 • Content Count

  5876
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Swiety82

 1. Nie wiem co w tym dziwnego, no chyba liczba archeologów, z tekstu wynika ze starają się o niezłe pieniądze na renowację więc szum jest im na rękę. Druga sprawa, ze obecnie jak kopiesz na dwa szpadle byle dziurę na budowie to tez archeolog jest wymagany, inaczej odpowiedni urząd nagradza-tez odpowiednio. Nie wazne czy czasy nowozytne czy era Freda Flinstona, archeolodzy muszą poczynić swoje badania, wykonać odpowiednią ilość zdjęć i odkrywek, i jeśli nie ma przeszkód dopiero wtedy budowa idzie dalej.
 2. Potrzebujesz tzw. Adressbuch dla twojego rejonu, wydanego w latach 1920+ Tam odnajdziesz lokalne adresy zarówno mieszkańców jak i zakładów itp.
 3. Ja kiedyś w makro i nieco artystycznie próbowałem ;-)
 4. Proszę przepisać bicia z przedmiotu!
 5. Poszukaj pod hasłem 'Putto', jeśli to pełen odlew moze być starsze.
 6. http://odkrywca.pl/jak-zmniejszyc-zdjecie-aby-wstawic-je-do-watku-na-forum-sposob-najprostszy-,684783.html#684783
 7. Tak sie zastanawiałem czy w tym wątku padnie kultowy juz Bagnet SS", ale coś cisza... ;-}
 8. Chciałbym zauwazyć ze w przyszłym roku będzie 10-ta rocznica tego wydarzenia :D
 9. Hehe, Pomsee kilku poczęstował ciasteczkami w jedną noc ;-}
 10. Poszukaj sygnatur na mechanizmie, najczęściej tam były nabijane jakieś dane. Moze ustalisz producenta i ustalisz co brakuje?
 11. Ten znak to sygnatura wytwórcy, poszperaj gdzie w twojej okolicy były cegielnie-celuj w te królewskie, ksiązęce i podobne, na nich często umieszczali takie znaczki.
 12. Cegła klinkierowa, maszynowa, przełom XIX/XX wieku, duza erozja spowodowana stałym zawilgoceniem. Nie jest to jakiś bardzo stary przedmiot, linie papilarne to często spotykany element w dawnej cegle.
 13. Poszukaj osób zajmujących się reprodukcjami, koniecznie z referencjami.
 14. Okucie od drzwi. Dlaczego nie załozysz osobnego wątku?
 15. Guziki mają swój dział, proszę zapoznać się z Regulaminem odnośnie tytułowania wątków i prześledzić temat odnośnie prawidłowego zamieszczania fotografii.
 16. Proszę zakładać wątki we właściwych działach!
 17. Tez myślę ze to element ozdobny. Gmerk to to nie jest, za błacha sprawa. Spróbuj wyjąć jednego i zrób foto. Jeśli okaze się ze jest to krótki ćwiek to masz odpowiedź.
 18. Właściciela raczej nie było, ot przeprawa w środku niczego i tyle. Jestem skłonny uwierzyć ze trzymał line z jednej strony brzegu, ew. był to słupek informacyjny.
×
×
 • Create New...

Important Information