Jump to content

Peter

Forum members
 • Content Count

  1248
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

455 profile views
 1. 1. Wygląda na "ugotowany" - otwarte żaluzje silnika, dymek. 2. Borne to chyba nie jest a dlatego, że ...brak porządku. Jakieś resztki na jezdni. 3. Trochę mi to przypomina Rembertów.....może ?
 2. Merion Cooper, późniejszy reżyser filmowy (Hollywood). Między innymi King Kong 1933r. Kawaler Krzyża Srebrnego VM, KW, złoty KZ z mieczami.
 3. Przecież to jest Bréguet 19 A2 z rajdu Warszawa - Tokio - Warszawa, Orlińskiego. Odcięta końcówka lewego dolnego skrzydła złamanego na Syberii w locie powrotnym i odarta z poszycia końcówka prawego (dla równowagi)
 4. Rzewne jaja.... Że też k...... nie wezmą się za WYWÓZ z Dolnego Śląska za granicę..... No ale tam wywożą "obywatele" UE.......
 5. Peter

  Radar

  Czy to nie jest Knickebein", tylko dlaczego pod Wrocławiem ?
 6. Gdzieś to już kiedyś widziałem. Trochę przypomina izolator-końcówka anteny, polowej radiostacji.
 7. Ta rameczka u góry (zdjęcie 1 i 4), wygląda jak gorąca stopka" w aparacie fotograficznym czyli saneczki do montowania lampy błyskowej.
 8. W drugim tomie jego pamiętników (nie wznawianych, mam wydanie z roku 1985), poświęcił temu wypadkowi chyba ze dwie strony. Był to WYPADEK i nic innego. Znam sprawę zresztą również z innego źródła, ze wspomnień (niepublikowanych)jego kolegi i przyjaciela z tamtych czasów - Jerzego Wieniawy-Długoszowskiego. Meissner bardzo ciężko to przeżył. Zona osierociła jednomiesięcznego syna Andrzeja (1924). Z tego co wiem, nie było żadnego śledztwa". Co do współczesnych interpretacji" tego wydarzenia (samobójstwo), to nie dał bym pięciu groszy za ich rzetelność. Przeszukam archiwum w naszej redakcji (SP),
 9. p.s. Okzuje się, że nie wszystko przeczytałem. Na Lubimyczytać.pl" znalazłem nowelę J. Meissnera - 4300 kilometrów" o której nie miałem nawet pojęcia. Jeśli ktos Was chce się tego pozbyć, to jestem interesing.
 10. Odświeżam, bo właśnie przeczytałem 3 tomy jego wspomnień które udało mi się nabyć drogą kupna (-: a których bezskutecznie poszukiwałem (dziwnym trafem nie jest wznawiany). Kilka faktów : 1. W czasie wojny (w Anglii), za ieprawomyślność" czyli satyrę z Leśnych Dziadków" w JEDYNYM numerze swojego satyrycznego pisemka Polski Spitfire", został zesłany na Wyspę wężów". Oczywiście nie siedział tam długo, był zbyt cenny dla propagandy wojennej - został dyrektorem Polskiego Radia – działu Ministerstwa Informacji i Dokumentacji Rządu na uchodźstwie 2. Przeczytałem CHYBA wszystkie jego książki. N
×
×
 • Create New...

Important Information