Jump to content

karabin

Forum members
 • Content Count

  2271
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. http://www.historycy.org/index.php?s=e9e89d12579f6be71a4db2cf319d70e5&act=Attach&type=post&id=3758 W powyższym jest ciekawa mapka/szkic i poniżej ruska Sieradza http://www.www.mapy.eksploracja.pl/viewpage.php?page_id=48 Jak coś jeszcze mi się wspomni to dorzucę. Pzdr.
 2. To nie okop a raczej ścieżka i kładka przez rzeczkę.
 3. Warto dodać że stary von Hagens (ojciec) był SS-manem,on zapoczątkował tę twórczość í wciągnął młodego. Takie hobby mają chłopaki:) Do dnia dzisiejszego chętni mogą sprzedać się za życia by potem pozować w jego dzíełach kiedy wyzioną ducha
 4. von Hagens? Oczywiście że jego ,,twórczość,, jest kontrowersyjna,tyle że bohaterowie jego prac sprzedali swoje ciała dobrowolnie za życia a nasz Wrześniowy Poległy kwitu na swój mundur níkomu nie wypisał. Ot taka maleńka ale jakże istotna różnica:)
 5. Ni mniej ni więcej,nawet czytałem że za archeologów wziął się gdzieś prokurator,a co dopiero za takich partoli.
 6. Dumając dalej,zastanawiam się ile grobowych fantów jest w prywatnych kolekcjach,nielegalnie zdobytych podczas legalnych ekshumacji.Domniemam że sporo.
 7. Idąc tokiem sowieckiego rozumowania żołnierzom polskim którzy zginęli w Iraku też mundury nie potrzebne,a może sam nieboszczyk jest niepotrzebny.Wątpliwa dla mnie przyjemność oglądać w muzeum mundur skradziony zmarłemu,obyłoby się bez tego.
 8. Jednym z elementów zbezczeszczenia zwłok żołnierza jest pozbawienie go munduru. Tak zbezczeszczono zwłoki kpt. W.Raginisa,tyle że to byli niemcy a tu taki cios od ,,rodaków,,.
 9. ,,Na co nieboszczykowi mundur,, - typowo radziecki tok rozumowania. A po co twoim przodkom ubrania do trumny były potrzebne? A ty sam kiedyś będziesz chciał leżeć z gołą fujarą w trumnie? Fakt,po co nieboszczykowi trumna? Po co nieboszczykowi cokolwiek. Nie popieram jakiegokolwiek okradania zwłok,obotętnie czyich czy to królów czy kogokolwiek. Tak na marginesie,niemcy chcąc zbezcześcić ciało kapitana Raginisa pozbawili go munduru. A tutaj takie numery robią ,,rodacy,,.
 10. Nie jest istotne kto jest w roli hieny cmentarnej,istotne jest to że poległego pochowano z gołym tyłem. W tym przypadku nie tyle rozchodziło się o samą istotę ekshumacji co o rzeczy zmarłego. Zwyczajne hieny i łajzy.
 11. Ekshumacja czy wykop pod kanalizację? Foto sycowice.net
 12. Ludzie tracą zaufanie do firm zajmujących síę ekshumacjami. Firma Varmex w Rudzie Śląskiej swego czasu zostawiła na powierzchni kości żołnierzy,nieśmiertelniki,broń,amunicję.Taka firma to zwykłe łajzy! Kto zleca robotę takim kretynom?! Jak widać robią na akord bo płacone od sztuki. Co do bohatera tego wątku (poległego Polskiego Żołnierza) to nie podoba mi się że obrobiono go z munduru! Jakim prawem zabraliście mundur poległemu? Zalatuje hienami cmentarnymi.Niemcy go nie okradli a rodacy pochowają z ,,gołą dupą,, Dzięki za takie ekshumacje żeby poległego nawet z munduru skroić .
 13. Panowie,gps-y? A kompas+dobra mapa to nie łaska?
 14. karabin

  Tajemnicza mogiła

  W ościennych parafiach się rozejrzyj.
×
×
 • Create New...

Important Information