Skocz do zawartości

Oddawał wykopane skarby do muzeum...


Rekomendowane odpowiedzi

karabin, ja się z Tobą zgadzam, ale w jednej kwestii nieodpowiedniego formułowania użyłeś.

Niejednokrotnie namawiałem do nieuczciwości wobec tego złodziejskiego i podstępnego państwa i prawa"

unikanie złodzieja, opór stawiany podczas rozboju, nie jest nieuczciwością a zdrową postawą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Heh,zaraz na myśl przychodzą mi ci którzy o pozwolenia do wkz-ów występują:) Chcesz pozwolonko? Nie ma sprawy,płacisz 80zł i szukasz ,,legalnie,, Tylko o jednym pamiętaj ,już jesteś podejrzany a my za jakiś czas zrobimy cí przeszukanie czyś aby na pewno wszystko nam oddał:) Ta uczciwość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle kosztowała mnie uczciwość.Za to że chciałem uczciwie zapłacić odsetki za zwłokę i za to że nie sfałszowałem umowy/daty dostałem 150zł mandatu. Gdybym sfałszował nic bym nie zapłacił.Następnym razem gdy zdarzy mi się zapomnieć będę wiedział co zrobić. Tak państwo zmusza do bycia nieuczciwym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i dochodzę do wniosku że tej lepszej/mądrzejszej Europy chyba nigdy nie dogonimy. Cała góra jest zepsuta, wliczając w to masę urzędasów siedzących za Nasze pieniądze na swoich cieplutkich posadkach załatwionych niejednokrotnie po znajomości. Wiekszość pamięta czasy,ba wykształciła się w czasach słusznych swiatopoglądowo, to i czego więcej można się spodziewać, jakie inne decyzje potrafiliby podjąć?. Takimi prawami Nas rządzą, a My jako szara masa niestety za dużo nie mamy do powiedzenia. Tylko czy o take Polske My walczyli"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera powtorze jeszcze raz-mial prawo sprawdzic?- mial?
Powiedzialbym ze jesli mial podejrzenia o tym ze przedmioty moga byc nielegalne to je wykorzystal.
Beda legalne bedzie cacy beda nielegalne bedzie bolalo.
Dopoki prawo sie nie zmieni urzednicy a nim jest dyrektor muzeum ma prawo a czesto nawet obowizaek z tego prawa skorzystac.
Kazde dzialanie oddolne szczegolnie w przypadku tego typu fantow na ktore archeo ma jobla jest obarczone ryzykiem.
To nie jest mundur po dziadku czy kolekcja znaczkow.
Pozdrawiam
Vorax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ile takich skarbów" może być pozyskanych legalnie? Duża wiekszość to raczej przypadkowe odkrycia a jesli taki ma być wzór do nagradzania tych uczciwych to nie wierzę w dalsze szybkie powiększanie zbiorów muzealnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, (z góry mówię że nie czytałem wszystkich postów) takie rzezy lepiej zachować dla siebie ponieważ my" - prywatni kolekcjonerzy będziemy o to dbali na pewno lepiej niż muzeum, które takich eksponatów ma - powiem kolokwialnie - kupę" i schowa to do kartonu w piwnicy.

Te eksponaty które przyniósł pan Artur T. morze rzeczywiście powinny trafić do muzeum - najstarszy z IX w. p.n.e. On chciał spełnić obywatelski obowiązek i oddać do muzeum archeologiczne znaleziska - no ale polskie prawo polskim prawem pozostanie i pan Artur trafi przed sąd za dobrą wolę i chęć pomocy.

A swoją drogą to dyrektor muzeum to menda i świnia nie dość że dostał to jeszcze donos złożył. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do babci też by się przyczepili, spokojnie.
A po za tym Saper to nie jest pierwszy lepszy pseudoposzukiwacz-złodziej, który dopiero co dorwał się do wykrywki. Przez jednych podziwiany, przez drugich karany, chyba też widać różnicę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektor kazal sprawdzic policji czy fanty sa ok zeby mu potem ktos sie do 4 liter nie przyczepil.
Dzialal w ramach PRAWA.
Pan Artur jesli dzialal legalnie to nie ma sie czego obawiac.
Do babci by sie nie przyczepili,ostatnio bylo pare tego typu spraw,m.in nauczycielki ktora trafila skarb monet.
Jakos nie miala nieprzyjemnosci a wrecz przeciwnie.
JA nie bronie tych przepisow bo dla mnie sa one niedoskonale i nalezy je zmienic ale chyba wiele osob nie rozumie ze pewne rzeczy z instytucjami warto zalatwiac znajac PRAWO tak aby takze urzednika nie stawiac w niezrecznej sytuacji.
Jesli ktos mimo to podejmuje takie ryzyko to robi to na wlasna odpowiedzialnosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze spora grupa osob wypowiadajacych sie tutaj stosuje prawo zdrowego rozsadku pasujace swoim wlasnym interesom i wlasnemu hobby a nie rozumie ze sa przepisy prawne ktore reguluja pewne kwestie.
Jesli kazdy by stosowal wlasne prawo to bylby wowczas niezly nazwijmy to delikatnie galimatias.
Do czego zmierzam?
Nie potrafisz nie pchaj sie na afisz "czyli jesli przepisy wykluczaja bezproblemowe przekazanie fantow co do ktorych legalnosc jest watpliwa to sie ich poprostu nie przekazuje!!!!chyba ze na wlasne ryzyko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margor widzisz co chcesz widziec,ja takze uwazam ze nauczycielki powinny dostac duuzo wieksze wynagrodzenie no ale jest jak jest .
Moim zdaniem warto to zmienic prawnie tak aby bylo normalnie a nie na sile z dolu od 4 liter strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vorax,a może ja przypadkiem,zupełnie przypadkiem trafiłem lub kiedyś trafię na takie fanty to co mam zrobić? A nic,mam je w poważaniu niech sobie dalej gniją,może ktoś za 3000 lat trafi w to miejsce i znajdzie. Gdyby prawo nie było ułomne to zgłosiłbym to a tak? Niech sami sobie poszukają mam ich gdzieś i ich gówniane garnki.,,Jak Kuba Bogu,takBóg Kubie,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem urzędową sprawę rodzinną, chodziło o spadek, nieważne szczegóły. Poprzez błędy urzedników, utrudnianie wszystkiego z ich strony, niejasności prawne straciłem naprawdę duże pieniądze (oficjalnie przeszły na rzecz skarbu państwa)
Tak że z mojej strony niech nie spodziewają się obywatelskiej postawy, zawsze pozostanę w odwrocie, a takich przypadków jest dużo dużo więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margor widzisz co chcesz widziec,ja takze uwazam ze nauczycielki powinny dostac duuzo wieksze wynagrodzenie "

powinny dostać tyle ile są warte. a realna ocena wartości nauczycieli jest możliwa tylko w przypadku prywatnego szkolnictwa. Jak na razie realna wartość nauczycieli w tym kraju nie jest znana ale moje przypuszczenie jest takie, że zdecydowana większość nie jest warta nawet tyle ile w tej chwili dostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie