Jump to content

margor

Forum members
 • Content Count

  1064
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Sezon na boczniaki ogłaszam za rozpoczęty :)
 2. Małopolskie - wysyp pieprznika trąbkowego (niepozorny ale smaczny) kilka rydzów, resztka opieniek, jeden podgrzybek i sporo łusek (było ostre strzelanie ;)
 3. Może zacząć od identyfikacji profilu osoby - trochę w stylu Poniatowskiego ?
 4. Dodam jeszcze coś od siebie na temat soczewek. Na zdjęciu porównanie dwóch zdjęć trojaczka: 1.- za pomocą zwykłej soczewki +4 dioprie (cena ok 10 zł) 2.- wspomniany wcześniej Raynox (cena ok 200 zł) Zdjęcia nie przerabiane i nie powiększane w żadnym programie graficznym i jeszcze niewykorzystany do końca 10X zoom optyczny w aparacie. Nasuwa się wniosek że tanim kosztem też można uzyskać niezłe powiększenie małego przedmiotu. Tania soczewka daje jednak widoczne zniekształcenia szczególnie na brzegach kadru ( w tym przypadku to jednak schodzi na dalszy plan, moneta jest w miarę czytelna) W mo
 5. Tutaj taki przykład zdjęcia z Fuji S5600 przy pomocy tego Raynoxa plus szybka obróbka.
 6. Tyz piknie :) Jeśli ktoś posiada aparat tzw. hybrydę, albo nawet kompakt z możliwością mocowania filtrów (można dokupić specjalne tuleje) a chciałby spróbować swych sił w makrofotografii polecam konwerter Raynox DCR-250. Koszt około 220 zł, a naprawde sie opłaca. Nie warto kupować natomiast soczewek macro +4, +10 dioprii itp. - straszne zniekształcenia. Do tego jakiś mały statyw i można robić fajne fotki.
×
×
 • Create New...

Important Information