Jump to content

grba

Forum members
 • Posts

  5041
 • Joined

 • Last visited

  Never

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

grba's Achievements

0

Reputation

 1. W OUN doszło do walk frakcyjnych, nie tylko słownych, ale zbrojnych. Mielnikowcy likwidowali Banderowców i vice versa. O co poszło? To już sami sobie znajdziecie. Były rozbieżności w powstaniu jednej linii politycznej, wspólnej dla wszystkich z jednym przywództwem i jednym modus operandi, były rozbieżności, ale w jednym była zgoda, do do akcji antypolskiej; tu wszelkie frakcje, zdecydowana większość złapała za broń palną i narzędzia gospodarskie, tylko jednostki miały w sprawie polskiej zdanie odrębne. Bandera w kluczowym czasie był więziony w oddziale dla prominentów w ellenbau" w Sachsenhausen, ale ani wcześniej, ani potem nie skrytykował towarzyszy przebywających na wolności za akcję antypolską, która miała miejsce nie tylko na Wołyniu. Spójrzmy na ideologicznych dziedziców banderyzmu. Zawsze chętni do dania Polakom po ryju.
 2. Langer Jan, Majitelé pěšího pluku armády Rakouské monarchie číslo 20., 1. vyd. Nová Forma, České Budějovice 2012.
 3. Stary dowcip z epoki CCCP. Raz - wypadek, dwa razy - tendencja, trzeci raz - KGB.
 4. Poprawka Nasza Anna nauczyła francuski dwór czytać, pisać, myć się i nie jeść rękami".
 5. 12 stycznia lwowska wojewódzka rada ogłosiła przyjmowanie zgłoszeń do nagrody bohatera Ukrainy Stepana Bandery. Nagroda ma być wyróżnieniem dla wybitnych awtoritetnych" działaczy: społecznych, politycznych oraz naukowo-badawczych kierujących instytucjami społecznymi, politycznymi oraz naukowo-badawczymi. Nagroda ma też dodatek pieniężny wynoszący 20 tysięcy hrywien.
 6. Okładka ukraińskiego pisemka. Na okładce królowa Francji Anna Jarosławówna z Rurykowiczów. Nasza Anna nauczyła Francuzów czytać, pisać, myć się i nie jeść rękami".
 7. PKB Federacji Rosyjskiej na głowę: 2014 13,8 tys. USD 2016 7,7 tys. USD
 8. Gleb Pawłowski podał kwotę wydatków rządu rosyjskiego na propagandę. 1 miliard euro. Nawet, jeżeli połowę ukradną...
 9. Vladimir Poutine fait les yeux doux à Donald Trump - Władymir Putin robi słodkie oczy do Donalda Trumpa.
 10. W Gruzji myślą, że wystarczy prezydenta zabić lub pogonić a nastąpi epoka chwały. Ukraińcy całą nadzieję pokładają w majdanach, rzucą złych hetmanów na spisy i nastąpi epoka świetlana, a z tymi majdanami, jest tak, że jedni życie oddają a inni w tym samym czasie kradną i kradną bezwzględnie szybko, żeby nachapać się i w krzaki. A Rosjanie kochają zaświecić pochodnią w oczy tak zwanym braciom po religii. Ci dwaj wymienieni przeze mnie , to oskarżeni przez prokuraturę małej Czarnogóry o próbę puczu włącznie z likwidacją fizyczną czarnogórskiego premier-ministra...
 11. balansie, koledzy Эдуард Владимирович Широков и Владимир Николаевич Попов całkowicie zgodzą się z Tobą.
 12. Jakim jest sąsiadem Rosja? Złym. Dla kogo złym? Na przykład dla prawosławnych, bo zaatakowała już dwa w większości prawosławne kraje: Gruzję i Ukrainę...
 13. Watażka z niego był, jak mawia pewien kucharz amator z Krakowa emblematyczny" i nie zarzucano mu tchórzostwo, raczej bezmyślne umyślne okrucieństwo. Jego biografia to zagadka. Rodzice zginęli mu, kiedy miał 15 lat, wychowywała go babcia. Nikt jej na oczy nie widział, nawet na fotografii. Zmarły twierdził, że służył w 77-й отдельной гвардейской бригаде морской пехоты Московско-Черниговской орденов Ленина, Красного Знамени и Суворова. Motorola był kurduplem, 164-67 cm wzrostu, do piechoty morskiej w Armii Rosyjskiej przyjmują z minimum 175. Albo zmyślał. Albo przyjęli go warunkowo? W necie żołnierstwo pakuje foty z życia w szeregach, w mundurze, z zabawkami, ze sprzętem doprowadzając dowództwo i przede wszystkim kontrwywiad do szału. A on nic, a przecież był morpiechem, nie jakimś szwejem operatorem miotły. Mamy za to fotki z myjką ciśnieniową... ??? Jeżeli wzięli go do wojska we właściwym terminie czyli kiedy miał 18 lat, czyli w 2001 r., to powinien służyć w Dagestanie gdzie stacjonowała 77 brygada rozwiązana 2007, a mowa była, że służył wyłącznie o Czeczeni. Podobno był замкомвзвода - zastępcą dowódcy plutonu, a więc powinien mieć stopień сержант lub co najmniej младший сержант. Odznaczenia? Zero informacji. Wnioski?
 14. Wojna ma paskudną cechę, że wywraca ustaloną hierarchię i Motorola był tego doskonałym przykładem. Często zdarza się, że zawodowi oficerowie mają szkołę i stopnie, a nie mają ducha wojownika jakiego miał zmarły Motorola, osobiście bardzo odważny, z ogromnym wyczuciem specyficznego pola walki w Ługandoni", nie cofnął się przed niczym, okrutny, morderca jeńców, konfabulant... nie mogli go dopaść na ulicy, na froncie, taką miał obstawę, to mu podwiesili mu bombę po windą w bloku gdzie sobie mieszkał... Podręcznikowa śmierć watażki, słóweczko to jest zresztą ukrainizmem.
 15. Дым «Кузнецова» напоминает о его «больном сердце» Dym z Kuzniecowa" przypomina o jego chorym sercu" «Я пишу это только с одной целью. Высказать уважение экипажу: капитану, летчикам, офицерам, мичманам и матросам, которые не смотря ни на что, под хохот «просвещенного» мира, выполняют свой воинский долг», - подытоживает Дубас. Piszę o tym wyłącznie w jednym celu, żeby wyrazić załodze: kapitanowi, pilotom, oficerom, miczmanom i marynarzom, którzy nie na nic nie patrząc, na chichot Oświeconego" świata, wypełniają swój żołnierski obowiązek - podsumowuje Dubas
×
×
 • Create New...

Important Information