Skocz do zawartości

1 marca miałby stać się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych" i świętem państwowym.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja bym powiedział krótko, łatwo opisywać z domu, w kapciuszkach. Ktoś, coś" powiedział, i inne nie uzasadnione tezy. A najbardziej mnie śmieszy pewna kwestia, taka jak rządania by udowodnić to czy tamto, kogo to oni nie zabijali. Chyba większość zapomina jakie kłamstwa wymyślali komuniści, byleby tylko złapać Polaków którzy walczą z sowietyzacją. Chwała tym którzy umierali za moją Ojczyznę w lasach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rycho masz rację ale jest jeszcze jedna rzecz chodzi o linię Mołotowa ona dalej dzieli .Na wschodnich terenach ruski i polski komunista zawsze będzie okupantem.http://nielubiegazety2.blogspot.com/2010/09/trzecie-wyzwolenie-biaostocczyzny.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie prawicowa propaganda, jest dużo bardziej rozwinięta, niż kiedykolwiek była ta komunistyczna. Bolszewicy mogliby się dziś uczyć. Ale na szczęście Polacy są takim narodem, że jak im się coś na siłę usiłuje wmówić, to zawsze staną okoniem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acer i ja w tej oceni chyba się znacznie różnimy"

nie znacznie" ale całkowicie się różnimy


I nie będzie nigdy mojego szacunku dla podziemnych bandziorów (o metodach jak bandziorów UB) strzelających do cywili, bezbronnych ludzi o innych poglądach, dokonujących egzekucji rozbieranych kobiet (także w ciąży) i wpychających trupy pod lód.

Tacy zamiast zniczy zasługują na śmietnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem szczerze mówiąc na bardziej rozwiniętą odpowiedź skoro huczysz w temacie o tych co pakowali kule w dzieci i starców.Podałeś jednostkowy przykład a po twoich wcześniejszych wypowiedziach można pomyśleć, że mordowanie dzieci było codziennym zajęciem wyklętych"...Co się stało 22 list 1947 w Puchałach?I czy ty na pewno mówisz o partyzantach czy podałeś po prostu przykład z kroniki kryminalnej.Poprosze o cytat i autora..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie , spokojnie - dojdziemy do przykładów , a ludzie rozsądzą .

Acer ma to do siebie, ze powtarza mantrycznie parę rzeczy które mu chyba w komunistycznej szkole wpojono i za prawdy objawione uznaje książeczki płodzone przez byłych ubeków bądź sekretarzy PPR/PZPR, a raczej to co tam ci łajdacy powypisywali.

Język zaś jakim się posługuje bardziej przystoi enkawudziście niż polskiemu urzędnikowi czy członkowi służby ( nawet leśnej - smutne to, ale on widocznie tak woli a na dodatek istnieje u nas swoboda wypowiedzi i należy ufać jeno że diabły mu ten jęzor parszywy ćwiekami żelaznym przebijać będą,siarką siarczystą traktować a ciągać go za niego po całym piekle ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w przeciwieństwie do niektórych, nikt mi głowy w jeziorze za długo nie przytrzymał pod wodą :]

Ad stoc :

Proponuje samodzielnie skorzystać z archiwów i literatury, a nie liczyć na internet i odpowiedzi a tacy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby Rycho czemu chłopie głupoty piszesz,jeśli Ty badasz ten temat to trochę rozsądku powinieneś mieć/mam taką nadzieję/ha,ha.
Gruby Rycho Ty mnie sprowokowałeś i dla Ciebie i tylko dla Ciebie zamieszczę zdjęcie na podstawie którego udowodnię jakie głupoty piszesz.
Już Wam zamieściłem jedno jaki to terror był za Komuny /ha,ha,ha/teraz będzie następne.Temat ściśle tajny tam Wam udowodnię że wierzycie w bajki i bajania.A od komunistycznej szkoły to ty się odłącz bo ona do twojej szkoły ma się jak owca do krwawego wilka.Zdęcie będzie tam gdzie było poprzednie i tam napiszę jakto tacy jak ty robicie ludzi w bambuko./Gruby Rycho napisał bym inaczej ale tajny mod zabronił mi używania słów hm wulgarnych nawet jeśli są wykropkowane.
Więc ja uważam że terror i prześladowanie teraz jest większe jak za komuny.
Za komuny to ja mogłem mówić i pokazywać cokolwiek chciałem a teraz nieznani sprawcy likwidują mi wątki.Był wątek i Go nie ma.I ja nic nie mogę zrobić czy to jest demokracja?
Czy ja O take Polske walczyłem?
Ty mi napisz czym się różni radio od radiostacji bo ja czytając twoje wpisy dalej tego nie rozumiem/Wisła Wisła tu Odra/ to nie moje tylko z czterech pancernych i sobaki czyli psa.
A acera ty zostaw w spokoju,przemyśl swoje błędy i wypaczenia i dokonaj dogłębnej samokrytyki./ha,ha,ha/
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co adminowie na pomowienia i obrazanie userow forum przez Grubego?, rzucanie inwektywami w ludzi majacych odmienne zdanie na majaki urzednikow kabaretowych instytucji powinno miec jakies konsekwencje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wnioski można wyciągnąć, gdy się czyta ten wątek.
Nikt tutaj nie twierdzi, że wszyscy, którzy z bronią występowali przeciwko narzuconej władzy, zasługują na miano Żołnierzy Wyklętych, oraz że wszyscy oni, niezależnie od metod
jakie stosowali w tej walce, zasługują na cześć i szacunek.
Za to jest grupa uczestników, którzy chcieliby wszystkich nie zgadzających się na nową rzeczywistość, niezależnie jaką i czyją mieli krew na rękach, uznać za bandytów godnych jedynie pogardy i potępienia. Dlatego zaciekle występują przeciwko tej spóźnionej i chyba nie przesadniej formie pamięci jaką jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Szanowny Człowieku Śniegu, dziękuję za czujne zwrócenie uwagi. Faktycznie moje poprzednie wpisy zdecydowanie wyróżniają się uproszczeniami i manipulacją. Obiecuję poprawę ale nie wiem czy uda mi się osiągnąć poziom ajlepszych" postów.

Pozdrawiam Wszystkich!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusteral, ale po co złośliwość i ironia?

Nikt tutaj nie twierdzi, że wszyscy, którzy z bronią występowali przeciwko narzuconej władzy, zasługują na miano Żołnierzy Wyklętych, oraz że wszyscy oni, niezależnie od metod
jakie stosowali w tej walce, zasługują na cześć i szacunek"

Musi różne wątki czytamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o Rząbcu dalej :
7 września, tocząc wciąż walki z Niemcami ( m.innymi miedzy Komparzewem a Wymysłowem zaatakowano silny patrol niemieckiej straży granicznej - 9 Niemiaszków poszło do piachu)Brygada skierowała się w stronę Małogoszczy, ale zaatakowana przez obławę niemiecką cofnęła się w rejon Lasocina, a nad ranem 8 września przybyła w rejon Rząbca .
8 września w ręce Alowców i Sowietów, stacjonujących w ogrodzonym drutem kolczastym obozie wpadł patrol aprowizacyjny Brygady ( chyba 1+9).Schwytanych poddano przesłuchaniu połączonemu z biciem i zamierzano rozstrzelać ( dowódca patrolu Brygady Franciszek Bajcer ,,Sanowski przysiągł wtedy, ze jeżeli Opatrzność go uratuje - zostanie w służbie Boga ( tak się stało) - więc groźba śmierci była chyba realna). Dowódcę Brygady NSZ ,,Bohuna" o zajściu powiadomili okoliczni chłopi, którzy jednocześnie prosić go mieli o zlikwidowanie notorycznie rabujących i gwałcących komunistów.
cdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to Małogoszcza a nie Małogoszczy".

Po drugie żadnego Grenschutzu nigdy pomiędzy Komparzowem a Wymysłowem nie było, bo tu nie było żadnej granicy GG.

Przywołujesz nieścisłe historie z miejscowości, których nigdy w życiu na oczy nie widziałeś.

Po co sowieci i Alowcy przybyli w kieleckie"

Znów dowodzisz że nie wiesz do końca o czym piszesz.

Al-owcy" wcale nie musieli przybywać w kieleckie, bo oni tu po prostu byli. Proponuję poszukać sobie kto to był Garbaty". To nie wszystko, trzeba znać trochę historii i faktów dotyczących tamtejszych terenów.

A na koniec dodam, że pominąłeś przy okazji jedną zbrodnię autorstwa NSZ (nie chodzi o Rząbiec i okolice...), pewnie celowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer !
Tak, pomyliłem się Młogoszcza nie Małogoszczy - czy pomyłka moja rzutuje na przekaz, czy go zniekształca ?

Co do niemieckiej straży granicznej to kłóć się nie ze mną a ze źródłami - meldunek dzienny Dowództwa Okręgu Wojskowego Generalnego Gubernatorstwa z dn.10.09.1944 - Zbiory Instytutu Historii UMCS - ( OBERFELDKOMMANDO str.1876); Antoni ,,Bohun Dąbrowski - ,,Byłem dowódcą Brygady Świętokrzyskiej" - Wspomnienia dowódcy Brygady Świętokrzyskiej

Przywołuję historie z miejscowości, których na oczy nie widziałem - uważam, że nic w tym zdrożnego, co więcej tak samo postępują ludzie, którzy piszą poważne prace naukowe - czy im także postawisz zarzut niewiarygodności ? I czy Ty, jak rozumiem piszesz tylko o miejscach ,w których byłeś ?

Pisałem o komuchach przybyłych z krakowskiego czyli o Sowietach ,,Iwana Iwanowicza i Polakach ,,Tadka Białego" zaznaczając , że przybyli na wezwanie działającej na miejscu 1 Brygady AL - CZYTAJ UWAŻNIE !!!!!

Tak więc póki co, twoje złośliwości i wiadomości są, nooo .... słabej jakości (ciekawe czemu wcale , a wcale mnie to nie dziwi ?)- popracuj trochę bo będzie jeszcze (u mnie) część trzecia i czwarta Rząbca (ze wykazem źródeł), a potem wezmę na warsztat inne przywoływane między innymi przez Ciebie, historie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer druga strona medalu:
Osłonę peperowskich placówek i wsi przyjął głównie specjalnie wydzielony do tej sprawy oddział AL pod dow. "Cienia- Bolesław Kowalski, który z uwagi na złożoność sytuacji reagował zbyt szybko i bezwzględnie; niejednokrotnie nawet bez możliwości głębszego rozpoznania charakteru przemieszczających się w zagrożonych rejonach oddziałów innych organizacji. W tych warunkach doszło do krwawych starć nie tylko z oddziałami NSZ, ale i AK, między innymi w Studziankach (15 kwietnia), w Marynopolu (22 kwietnia), w Owczarni (maj) i Stefanówce (2 lipca). Po obu stronach były ofiary, których liczbę można szacować na powyżej
100 (bez rannych)".
Dodajmy, że największe nasilenie tych krwawych starć wystąpiło w pierwszej dekadzie maja 1944. Z rąk ludzi Cienia" zginęło wówczas w rejonie wsi Zakrzówek 5 członków AK. Oddział ten spalił we wsiach Boża Wola i Dębina 13 gospodarstw, stanowiących punkty oparcia AK, a 4 maja doszło do krwawego incydentu w m. Owczarnia, gdzie Cień" ze swymi partyzantami zaatakował grupę partyzantów AK z oddziału por. Hektora" (Zdzisław Targosiński), którą dowodził
ppor. Moczar" (Mieczysław Zieliński). Zamordowano wtedy 19 akowców, w tej liczbie dowódcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabej jakości to są twoje wiadomości. Ja wypowiadam się właśnie o miejscach które w przeciwieństwie do ciebie znam wyjątkowo dobrze. Publikacji #zaocznych# nie uznaje. Podobnie wybiórczego przytaczania historii, i omijania niektórych rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo takie, w których historycy dociekając prawdy starają się weryfikować archiwalne informacje z relacjami miejscowych i rzeczywistą lokalną sytuacją. W szkołach teraz tak słabo uczą ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Rzecz jest prosta - historią jest to, co za historie uznaje acer, bądź to, co z nim jest konsultowane - reszta to bzdury i śmieć !!

Skansen PRL jak pragnę Krupy Joanny !!!

Acer - odnieś się merytorycznie do tego co piszę ( było tak ... i tu źródła i argumenty) a jak nie umiesz to paszczę zamknij , albo otwórz szeroko i słuchaj zamiast nią kłapać po próznicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszczę to zamknij sam sieroto popałacowa -

Ja staram się nie wypowiadać o historii miejsc, których nie poznałem dokładnie, i w których nigdy nie byłem.
O miejscach wyżej przywoływanych tak się składa że mogę powiedzić więcej niż ty, bo oprócz niekórych archiwaliów dotyczących tych miejsc znam je fizycznie, znam ich historię, i ludzi tu żyjących.

Albo pisz wszystko albo nie pisz wcale - bo pomijasz kolejny raz fakty nie pasujące do poglądów.

Prawda historyczna to nie tylko same archiwa IPN i stenogramy z podsłuchów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie