Jump to content

stock84

Forum members
 • Content Count

  3141
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sztandar 5 Pułku / batalionu saperów z Krakowa". Na zdjęciu w rzeczywistości jest sztandar 5 Batalionu Telegraficznego z Krakowa.Jednostki łączności w przeciwieństwie do saperów miały sztandar mniejszy(chorągiew).Sztandar w 39 ewakuowany przez Węgry, Francje dotarł do WB.Obecnie w zbiorach Muzeum im.Generała Sikorskiego w Londynie. A na jasnej górze faktycznie jest jeden lub dwa sztandary - za chiny nie pamiętam które.
 2. Z początku pełna niejasności ale w końcu czysta i piękna jest wrześniowa historia sztandaru 14 PU.Sama głowica podarowana pułkowi w 1920 roku przez jubilera Wabiego-Wabińskiego trafiła do MWP zaraz po wojnie z rąk anonimowej osoby.Egzemplarz po wojnie jak i obecnie występuje bez krzyża VM.
 3. No to ja zagmatwam.u Wieleckiego orzeł (por.pil.020 opisał jako wz 52) jest opisany jako orzeł wz 60.Ktoś to rozwikła?
 4. Maufrais, identyczny model walnąłem na głębokim lesie(a ze 2km od zabudowań), napisałem o tym trochę wyżej.Pytanie, kto i poco zakopuje odkurzacz w lesie do którego w świetle prawa nawet nie może wejść nie wyznaczonym szlakiem... Mój był z rurą:)
 5. W naprawde zapuszczonym i niedostępnym miejscu.Duży, głęboki sygnał...i co było? Odkurzacz...
 6. Fajna sprawa jak ktoś kolekcjonuje coś nietypowego:)Powodzenia
 7. Jak możesz to podrzuć linka do tej ID.Czy osoba na nim nie odbywała przypadkiem słuzby w okolicach Torunia?
 8. Pokaż lepszy skan samego zdjęcia.Było kiedyś na all nie?
 9. Sztandar któregoś z pułków jazdy.Zwraca uwagę nieprzepisowy bandolier i pokrowiec chroniący płat sztandaru.Allegro
 10. No czemu nie:)Wymiary nie są dokładne, bo pokrowiec delikatnie zdeformowany poprzez użytkowanie.Zaraz dodam jeszcze wymiary na rewersie.Jak coś to pisać.Pzdr
×
×
 • Create New...

Important Information