Jump to content

stock84

Forum members
 • Content Count

  3141
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sztandar 5 Pułku / batalionu saperów z Krakowa". Na zdjęciu w rzeczywistości jest sztandar 5 Batalionu Telegraficznego z Krakowa.Jednostki łączności w przeciwieństwie do saperów miały sztandar mniejszy(chorągiew).Sztandar w 39 ewakuowany przez Węgry, Francje dotarł do WB.Obecnie w zbiorach Muzeum im.Generała Sikorskiego w Londynie. A na jasnej górze faktycznie jest jeden lub dwa sztandary - za chiny nie pamiętam które.
 2. Z początku pełna niejasności ale w końcu czysta i piękna jest wrześniowa historia sztandaru 14 PU.Sama głowica podarowana pułkowi w 1920 roku przez jubilera Wabiego-Wabińskiego trafiła do MWP zaraz po wojnie z rąk anonimowej osoby.Egzemplarz po wojnie jak i obecnie występuje bez krzyża VM.
 3. No to ja zagmatwam.u Wieleckiego orzeł (por.pil.020 opisał jako wz 52) jest opisany jako orzeł wz 60.Ktoś to rozwikła?
 4. Dzięki, a co oznacza AS?:) Metal" Radomsko po zmianie nazwy?
 5. Co produkował AS oprócz nożyc, łopatek i skrzynek na taśmę? W jakim mieście?
 6. Tak wygląda pokrowiec na takie nożyce: Skąd przyjęto że to wz 35? Widziałem gdzieś takie nożyce sygnowane AS 1934 o ile mnie pamięć nie myli. KZT? - zaraz mi się przypomnie.
 7. No właśnie nie klasyczne. Ten wzór został zapoczątkowany w armii Austro-węgierskiej i przyjęty później w WP na wyposażeniu saperów. Zajrzyj do wątku Saper wrzesień 1939" w dziale Wojsko Polskie II RP. Produkowany także przez AS(czy ktoś ma dokładniejsze dane na temat tego producenta?)
 8. Maufrais, identyczny model walnąłem na głębokim lesie(a ze 2km od zabudowań), napisałem o tym trochę wyżej.Pytanie, kto i poco zakopuje odkurzacz w lesie do którego w świetle prawa nawet nie może wejść nie wyznaczonym szlakiem... Mój był z rurą:)
 9. Jeżeli komuś się przyda to czytać: Produkcja uzbrojenia w polskim ruchu oporu"K.Satora Steny biją celnie" S.Jankowski A o tym Rkm Teteryka to naprawde ciekawostka.Pierwszy raz o tym słyszę.A Rachodoszcze to fajna wioska nawychodziło wokolicy września.Jakby konstruktor wiedział o niektórych miejscach to nie musiałby nic kombinować z nowym modelem:)
 10. W naprawde zapuszczonym i niedostępnym miejscu.Duży, głęboki sygnał...i co było? Odkurzacz...
 11. Fajna sprawa jak ktoś kolekcjonuje coś nietypowego:)Powodzenia
 12. Jak możesz to podrzuć linka do tej ID.Czy osoba na nim nie odbywała przypadkiem słuzby w okolicach Torunia?
 13. Pokaż lepszy skan samego zdjęcia.Było kiedyś na all nie?
×
×
 • Create New...

Important Information