Skocz do zawartości

C2P -ostateczny montaż


PATRON

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A ja widziałem, zdjęć narobiłem i osobiście dotykałem -
na wystawie w Muzeum Wojska Polskiego w dniu 11 listopada 2010. Rzeczywiście widać różnice w fakturze oryginalnych blach w porównaniu z tymi dorobionym gładkimi".
Na życzenie odpalono silnik...
Cóż za przyjemność usłyszeć pomruk silnika i przenieść się wyobraźnią 70 lat wstecz...

Ciągnik po raz pierwszy zobaczyłem na zdjęciach z jakiegoś ilustrowanego kalendarza na 1939 rok, który posiadał mój ojciec. Niestety w trakcie remontów i przeprowadzek wydawnictwo (bez okładek) gdzieś zagubiono.

Do dziś zapamiętałem podpis pod fotografiami: z groźnym chrzęstem gąsiennic defilują ciągniki artykleryjskie"

Przekazuję wielkie wyrazy uznania dla kadry rekonstruktorów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że się nie odzywałem to chciałbym powiedzieć parę słów na temat rekonstrukcji.

Pierwsze, gratuluję i chylę czoła przed odtwórcami tego pojazdu.

Druga sprawa tyczy się mojej możliwej rekonstrukcji pojazdu. Fundusze moje wyglądają w ten sposób że na projekt mogę wydać 24 tys zł. Niestety jest to szczyt możliwości finansowych z mojej strony.
Jednak chciałbym przyczynić się do odbudowy pojazdu, dlatego liczyłbym na radę z waszej strony co takiego jest możliwe do zrekonstruowania za taką kwotę pieniężną. Chodzi mi po głowie samochód pancerny wz. 34 albo inny pojazd podobnej klasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może za taką kwotę udałoby się zbudować rekonstrukcję LRC Morisa Mk II. Był on używany bojowo przez PSZ na zachodzie, i o ile się nie mylę w Polsce nie ma jeszcze takiego pojazdu.
W tym linku:
http://soldierblue.homestead.com/vehicles.html
są interesujące zdjęcia wnętrza restaurowanego Morrisa.
Bryła pojazdu jest stosunkowo prosta, natomiast osobną kwestią pozostaje wierność w szczegółach ewentualnie budowanej kopi.
Gdyby kolega Pancer podjął by się budowy tej maszyny z całą pewnością ja i kilka innych osób rzymało by kciuki" za sukces projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie