Jump to content

Jagiellończyk

Forum members
 • Content Count

  210
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Nie, to nie jest to zdjęcie. A co znajdowało się po prawej stronie od Stawek do zbiegu ulic Okopowej i Powązkowskiej, jeśli dobrze odczytałem kierunki to zapewne garbarnia Temler i Szwede - tuż przed wojną była w posiadaniu Pfeiferów. Pozdr.
 2. ... i lufa w kierunku cmentarza ewangelickiego (6 może 7 sierpnia?)
 3. To bardzo fajne zdjęcia pod wieloma względami. 1. Pod główną bramą szkoły św. Kingi stoi druga z powstańczych panter - umownie nazywana WP" a więc najprawdopodobniej to ona została tam pozostawiona 11 sierpnia a nie Magda-Pudel" i jest to chyba jedyne zdjęcie tego konkretnego czołgu gdzie widać go w całej okazałości. 2. Niemieckie krzyże najwyraźniej nie są zamalowane. 3. Zdjęcia otwierają dyskusję czy nie doszło do pewnej roszady odnośnie wiedzy czytanej" o użyciu czołgów w dniach 10 i 11 sierpnia - o tym z którego z nich zrezygnowano wcześniej tudzież o tym który z nich 11 sierpnia nacierał w kierunku Stawek a później osłaniał odwrót do ruin getta i dalej na Stare Miasto. Niby nic specjalnego to nie wnosi a jednak coś uszczegóławia. 4. Fajne zdjęcie ul.Powązkowskiej z widoczną bramą św. Honoraty i kościołem pw. św. Karola Boromeusza. Czy to Magda-Pudel" ostrzelała jego wieże... a może jednak WP"? 5. Ciekawe czy pociąg widoczny na kolejnym zdjęciu to ten, który jeździł po linii obwodowej między dworcem Gdańskim a Zachodnim na który ośkowcy" dokonali nieudanego wypadu w nocy z 7 na 8 sierpnia i który tak dał się nam później we znaki podczas walk o warszawską Starówkę?
 4. Serwus. Może bez kanistra ale ten wątek powinien Cię zainteresować. Pozdr. http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=63341#224570
 5. ... Wielkiej Brytanii - wyraźnie prze dwa i" bo jedno wyżej się zjadło ;)
 6. Po rozstawie wózków sądząc kadłub jest od M4A4. W Wielkiej Brytani nazywano go ShermanV i używali go żołnierze Maczka.
 7. Kiedy włączasz wykrywacz na początku jest sygnał testowania baterii. Mocny, ciągły to OK. Baterie na wydechu" powinny dawać przerywany sygnał.
 8. Damiani ma rację. Nie ma jednego stałego ustawienia dla tego pokrętła i będzie ono zależne od indywidualnych właściwości gruntu. Niestety trzeba pokęcić". Może wymagać to ciut cierpliwości ale nawet taki choleryk jak ja daje sobie radę :) Apeluję tylko o danie sobie na luz zanim obrzucimy się błotem, bo później będzie się ciężko otrzepać. Pozdro.
 9. Sorki ale kolega rafal_etz napisał: A mógłby ktoś opisać prace w trybie 'ground balance' bo nie bardzo wiem o co chodzi z ustawieniem tego pokrętła (kiedy na plus a kiedy minus)" ... nie bardzo widzę by wspominał coś o trybie DISC. A
 10. Czołem. To chyba nie do końca tak, że tylko na ". Ten przełącznik służy do eliminacji wpływu gruntu. W regionie w którym gmeram dosyć szybko zmieniają się jego właściwości. Z jednej strony drogi jest las, torf i glina a z drugiej żwir i niestety muszę pokręcić bo smętek staje się czuły na wszelką zmianę wysokości prowadzenia sondy (25) a to ciut przeszkadza. Pokrętłem operuję w przedziale -2,5 do +0,5 (ustawiam na tzw. pompkę - jak pan inżynier w instrukcji napisał i jak coś przestaje pasić, koryguję). Dodam, że chodzę w manualu". Ale to tylko takie moje spostrzeżenie. Pozdrawiam.
 11. Ja również i to co napisałeś to bardzo trafne słowa. To nie jest TOPSECRETwagen.
 12. Wojtek, jeżeli to ten pierwszy" sd.kfz 251 będący własnością MWP to jest on remontowany przez prywatną osobę dla MWP - posty jozfiga 2010-01-20 20:23:16 i Troopera85 2010-01-20 22:04:85. Był jeszcze wątek założony przez Warsa98 ale go utylizowano. Warsa znaczy się...
 13. A czy to przypadkiem nie jest ten pierwszy sd.kfz który był w renowacji u braci K.?
 14. Foty nie ale http://www.youtube.com/watch?v=vWRSMvprRho&feature=related ...na początku jest krótka scenka jak o" jedzie, jest też ujęcie na platformie kolejowej i tu zwracają uwagę gąsienice. Budowa TKSa dla kilku sekunowego ujęcia nie miała by sensu więc... na czymś innym to zrobili.
×
×
 • Create New...

Important Information