Skocz do zawartości

PROJEKT 7TP - FWP 2010


PATRON

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 221
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam pytanie. Od razu zaznaczam, że wszystkim, którzy wzięli się za rekonstrukcję 7TP należą się słowa najwyższego uznania i wątek o rekonstrukcji jest jednym z moich ulubionych na forum. Wiadomo, że czołg powstawał przez lata, zbieranie oryginalnych części to tysiące przejechanych po Polsce kilometrów. Oczywiście efektem, nawet tak szeroko zakrojonych poszukiwań, nie mogło być odbudowanie pojazdu składającego się w 100% z oryginalnych części. Jaki mniej więcej procentowo poziom użycia w pełni oryginalnych podzespołów udało się uzyskać? Czy właśnie te dorabiane elementy montowano w sposób umożliwiający ich demontaż w perspektywie pozyskania w przyszłości oryginałów, jak chociażby ta przednia płyta pancerna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pomysł z cegiełkami nie został wdrożony ze względu na brak sensownej oferty na wykonanie - cena zakupu rzędu 70-100 zł za model w 1:72 - oczywiście zlozony, pomalowany, tzw die cast czy jak sie to nazywa - jest bezsensowna. Bo po ile wtedy zrobić cegiełkę?

2. 65-75 procent elementów oryginalnych i ten procent rośnie.

3. Wszystkie dorobione elementy docelowo chcemy wymienic na orygialne. Zobaczymy na ile to możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
> Bo po ile wtedy zrobić cegiełkę?
Trzy lata temu otrzymałem od Żoneczki w prezencie model Tygrysa w 1/72 jeżdżący, strzelający etc bomba (jakość wykonania - http://www.bananahobby.com/1124.html ). Kosztowało to circa 80 zł. Przy jedynie statycznym modelu, myślę że koszt wyniósłby nie więcej jak 40-60 zł.
W przypadku podobnej cegiełki z 7TP dałbym nawet i z 150 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie