Jump to content

Kiler

Forum members
 • Posts

  2311
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kiler

 1. Murowanych budynków dwukondygnacyjnych było raczej niewiele w koszarach. Moim zdaniem ten się wyróżnia, bo jego kolor jest chyba jasny (malowany, wapnowany?). Inny szczegół to prostokątne okna, bez charakterystycznego dla dużych bloków carskich łuku na górze. Za to klatka schodowa wykracza poza obrys bryły głównej budynku.
 2. Ostatnie zdjęcie jest ciekawe. Który to może być budynek, czy obecnie on istnieje?
 3. RDW60 o złośliwości nawet nie pomyślałem, napisałem to z lekkim przekąsem. Swoim wpisem popierasz raczej moją wypowiedź niż bronisz swojej, czy siła chwili była ważniejsza czy butów po prostu nie było, tego się już raczej nie dowiemy. Ale to są detale i nie ma co się na nich skupiać. Ciekawe natomiast zamieściłeś zdjęcie polskiej 40 mm stojącej na rynku i tu są 3 pytania: 1. Ciekawe kto i dlaczego zabrał koła z lawety 40 mm a C2P zostawi? 2. Czy to jest ciężka podstawa pod CKM wz. 30? 3. Czy te długie kosze wiklinowe to pojemniki na polskie pociski 100 mm?
 4. Uwagę zwraca brak butów u niektórych z kobiet. Świadczy to o pośpiechu w jakim przybyli pod koszary...". Świadczy to raczej o biedzie i szanowaniu obuwia, jeśli takowe mieli. Zdążyły się poubierać, pookrywać a butów nie zdążyły założyć. Toć to kpiny.
 5. Rozumiem, ale jak 20 psp nawiązuje do 71pp? Bo 144pp to wiem.
 6. Dlaczego znalazły się tutaj dwa ostatnie zdjęcia?
 7. Też jakoś na Zambrów mi to nie pasuje.
 8. Plan dotyczący kaplic jest aktualny, bowiem kaplice są zaznaczone jako obiekty nie istniejące.
 9. O co chodzi ze złotym i srebrnym wykończeniem odznaki pułkowej?
 10. Kolego formoza58, czy ostatnie zdjęcia pochodzą z Jednodniówek? Piękne zdjęcie wnętrza elektrowni, która to rozpoczęła elektryfikację miasta i znajdowała się nieopodal jednej z bram głównych (chyba tej do Podchorążówki).
 11. W Żołnierzu Polskim nr 41/1930 pisano: Trzy polskie wodnopłatowce zawitały 28 IX. do Libawy (Łotwa). D-ca garnizonu libawskiego wydał raut na cześć gości." Może warto poszukać zdjęć z tej uroczystości?
 12. Landszaft, jedna uwaga w temacie. Piszemy nie koszta" a koszty".
 13. Mogę od kogoś z Was prosić też to zestawienie? jack_killer@wp.pl
 14. Wątpię by była to matryca przedwojenna. Typowo wczesny PRL-owski wzór.
 15. leszek01 moge rowniez prosic o te fotki w lepszej rozdzielczosci? Jestem milosnikiem 71 pp. Interesuja mnie tylko do celow prywatnych.
 16. Specjalisci twierdza, ze to nie jest fotomontaz tylko doswiadczalna wersja plywajacego Shermana MVSP 12TRGa.
 17. A czy nie zajmowales sie kiedys czarna magia? To moga byc jej skutki.
 18. Schimmwagen jest ten sam. Az sie wierzyc nie chce ze to inne miejsce. Moim zdaniem ktores zdjecie jest spreparowane. Nawet wszystkie postacie siedza niemal identycznie.
 19. Witam! Moze to zdjecie cos pomoze przy rozwiazaniu zagadki. To nie jest przypadkiem ten czolg lub jakas jego wersja wczesniejsza lub rozwojowa?
×
×
 • Create New...

Important Information